Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)  (Przeczytany 114680 razy)

Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #570 dnia: 13 Lipiec, 2024, 08:32 »
Na wsiach na Kociewiu do dziś mówi się na ŚJ "kocia wiara".

Może więc wieś Koty to dla nich? :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Koty_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie)

Cytuj
Koty (wcześniej: Kot, niem. Koten, Kotten, Kottenlust[4][5][6]) – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim, w gminie Tworóg.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2024, 08:34 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #571 dnia: 13 Lipiec, 2024, 22:45 »
Osada Psiarnia

Chyba nie nadaje się na zbór ŚJ.
No bo „kociej wierze” daleko do „psiej wiary”.

Otóż gdy ktoś Świadków Jehowy nazywał „kocią wiarą”, niektórzy wyszkoleni pytali, czy wie ta osoba, jaka to jest „psia wiara”?
Gdy pytany nie wiedział, odpowiadali, że „psia wiara” to ta, która szczeka na „kocią wiarę”. :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psiarnia_(wojew%C3%B3dztwo_podkarpackie)

Cytuj
Psiarnia – osada w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim, w gminie Pruchnik


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #572 dnia: 23 Lipiec, 2024, 16:17 »
Wieś z woj. pomorskiego Kamienica Królewska w sam raz na Salę Królestwa. :D


Offline NNN

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #573 dnia: 23 Lipiec, 2024, 16:38 »
A Królewiec w sam raz na raj dla "braci Króla". Ale odkąd zadarli z Putinem to będzie trudno. No chyba że ich poprowadzi do zwycięstwa nasz Nadaszyniak.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 103
  • Polubień: 8579
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #574 dnia: 23 Lipiec, 2024, 17:52 »
A Królewiec w sam raz na raj dla "braci Króla". Ale odkąd zadarli z Putinem to będzie trudno. No chyba że ich poprowadzi do zwycięstwa nasz Nadaszyniak.
Witaj NNN: przypomniałeś moją osobę w swoim nawale pracy - dziękuję, że o przyjacielu nie zapominasz
Zapytam czy to pochlebstwo czy pewien szczery przytyk.
Jesteś zainteresowany, odpowiem szczerze ''Królewiec'' jest na ziemi natomiast mam priorytet osiągnąć cel Niebiański, więc ziemia za bardzo mnie nie interesuje, trzeba przegotować siły do nieszczenienia innowierców w tym złym systemie świata.
Mój Król ''Brat'' niebiański, zwrócił szczególną uwagę na moją św. osobę, otrzymałem dobre wieści - w zaufaniu powiedział drogi bracie Z... - Marku Buklonie -  '' Królewiec'' to miejsce gdzie zbierze wszystkich swoich umiłowanych braci, wymownym wyrazem czci i szacunku będziesz jak Piotr ''skała''.
Byłem pod wrażeniem tego tajemniczego proroctwa, zadania do wykonania.
Cóż, tajemnica postanowień rządu niebiańskiego dla mojego niedoskonałego umysłu, pełne grzechu i niedoskonałości daje wspaniałą nadzieję, że rzeczywiście ten co siedzi po prawicy boga, postanowił wręczyć w moją prawicę- żelazne berło, następnie połączyć się z wszystkimi jako ostatni z 144.000 tych co wybrał z ziemi.
Dziękuję, że Ty NNN wypowiedziałeś owo wzniosłe tajemnicze proroctwo, tu na Forum - oznajmiłeś ziemskim sługą nowe światło KRÓLA - pozdrawiam (FFF)
 
 


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #575 dnia: 25 Lipiec, 2024, 18:46 »
Wieś Owieczki, w sam raz dla ŚJ

https://pl.wikipedia.org/wiki/Owieczki_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%82%C3%B3dzkie)

Jest też wieś Jagniątkowo, to dla młodych ŚJ. :)


Offline Światus

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #576 dnia: 04 Sierpień, 2024, 11:35 »
Miejscowość jak najbardziej dla Świadków.  :)
    Prawda – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Rzgów.

Tym razem coś znacznie ciekawszego. Godna Ciała Kierowniczego budowla. :D
    Sanktuarium Prawdy to niedokończone muzeum w Pattaya w Tajlandii zaprojektowane przez tajskiego biznesmena Leka Viriyaphana. Struktura muzeum jest hybrydą świątyni i zamku, której tematyka nawiązuje do Królestwa Ayutthaya oraz buddyzmu.

https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Sanctuary_of_Truth?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #577 dnia: 04 Sierpień, 2024, 11:54 »
Cytuj
Tym razem coś znacznie ciekawszego. Godna Ciała Kierowniczego budowla. :D
    Sanktuarium Prawdy

Jak najbardziej dla CK.
Za czasów Russella mieli swój Przybytek:

„Wyobraźmy sobie taką historyczną scenę: Jest styczeń 1914 roku, era filmu niemego. W Temple, budynku przy 63 Ulicy w zachodniej części Nowego Jorku, zebrało się 5000 widzów. Dla wielu innych zabrakło miejsc. Cóż takiego miało się tam odbyć? Premiera »Fotodramy stworzenia« w Nowym Jorku!” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 60).

   Jednak wiele lat temu po prostu nazywano tę nieruchomość Świątynią:

„Towarzystwo Strażnica nabyło częściowo wykończony budynek teatralny na West 63rd Street, tuż za Broadwayem na Manhattanie. Wiele ofiarnych rąk pracowało przy tym gmachu dniami i nocami, aby przygotować go do użytku. Nazwano go »Świątynią«. Jeszcze więcej radości przeżyliśmy owej niedzieli na początku stycznia roku 1914, kiedy się odbył tam pierwszy pokaz pięknego i pouczającego Foto-dramatu. Następnego dnia pastor Russell wyznaczył mnie razem z moim bratem oraz siostrą do wyświetlania dwa razy dziennie Dramatu w »Świątyni«” (Strażnica Rok XCII [1971] Nr 14 s. 20).
Por. ang. Strażnica 15.07 1966 s. 442 – “The Temple”.

   Budynek ten był jednym z pierwszych sprzedanych przez Towarzystwo Strażnica po śmierci Russella, bo już w roku 1917 (patrz ang. Strażnica 15.12 1917 s. 6184 [reprint]).
Tej Świątyni (ang. Temple) nie należy mylić z Przybytkiem Brooklyńskim (Brooklyn Tabernacle).
   Dziś Towarzystwo Strażnica krytycznie pisze o różnych świątyniach, w związku z tym woli nie wspominać tej swojej Świątyni.



Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #578 dnia: 04 Sierpień, 2024, 19:19 »
Miejscowość jak najbardziej dla Świadków.  :)
    Prawda – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, w gminie Rzgów.

Jest też wieś Nowa Prawda. ;D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Prawda
Cytuj
Nowa Prawda – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Stoczek Łukowski


Offline Światus

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #579 dnia: 05 Sierpień, 2024, 14:22 »
Dzisiaj jedna miejscowość katolicka i dwie świadkowe.  :)
Na początek katolicka:
    Kaplica (kaszub. Kaplëca) – wieś w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Somonino.
    Kościół w Kaplicy brzmi trochę dziwnie...  :D
Mało jest rzeczy, które wolno robić Świadkom Jehowy. Więcej...
    Niewolno – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno.
Tutaj powinny się odbywać ogólnopolskie obchody jedynego święta Świadków.  :)
    Pamiątka – część wsi Kopana w Polsce, położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Tarczyn.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #580 dnia: 07 Sierpień, 2024, 14:09 »
W Gdańsku jest ul. Świętej Trójcy.
Jest na niej kościół p.w. Trójcy Świętej.

Śmiesznie by było jakby na takiej ulicy znalazła się Sala Królestwa. >:D


Offline cichybob

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #581 dnia: 07 Sierpień, 2024, 14:46 »
W Gdańsku jest ul. Świętej Trójcy.
Jest na niej kościół p.w. Trójcy Świętej.

Śmiesznie by było jakby na takiej ulicy znalazła się Sala Królestwa. >:D

Albo nazwa zboru ;) Czasami są od jakichś osiedli, może i nazw ulic.


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #582 dnia: 07 Sierpień, 2024, 16:13 »
Ulica dla pomazańców, może być na siedzibę CK: ;D

Gdańsk
Cytuj
Ulica Świętego Ducha (dawniej platea Sancti Spiritus, ulica Św. Ducha, niem. Heilige Geistgasse) – jedna z ulic w Gdańsku na Głównym Mieście.


Offline Światus

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #583 dnia: 28 Sierpień, 2024, 17:25 »
Miejscowość dla pomazańców, żeby pamiętali, skąd pochodzą.  :D

    Tyszowce (czytaj: "tysz owce) – miasto w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, położone nad rzeką Huczwą. To miejscowość, gdzie wojsko szuka ruskiego drona.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Miejscowości świadkowe i katolickie (też nazwiska)
« Odpowiedź #584 dnia: 04 Wrzesień, 2024, 11:12 »
Zmarł jakiś pułkownik Bucior.

Tak sobie pomyślałem, że NO też mają rangę pułkowników, a nazwisko Bucior dla takiego, co wchodzi ludziom butami w życie, to w sam raz. ;D