0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Nie potrafię w tej chwili przypomnieć sobie o jaką miejscowość chodziło (pamiętam tylko, że jakaś wieś), ale nieproporcjonalnie duża część mieszkańców tej miejscowości była Świadkami Jehowy.
Masz oczywiście na myśli nazwy, ale słysałem o miejscowościach typowo dla ŚJ z prostego powodu - bo było ich tam tak wiele. Nie potrafię w tej chwili przypomnieć sobie o jaką miejscowość chodziło (pamiętam tylko, że jakaś wieś), ale nieproporcjonalnie duża część mieszkańców tej miejscowości była Świadkami Jehowy.
Alojzów – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim, w gminie Leśniowice[2].W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa chełmskiego. Alojzów – wieś w parafii Kumów. We wsi jest kaplica rzymskokatolicka. Nazwa miejscowa Alojzów wywodzi się od nazwy osobowej – imienia Alojzy. Początkowa wieś miała zapis Aloizów. Nazwa ta została nadana wsi od imienia Alojzego Poletyły, syna Wojciecha, właściciela majątku ziemskiego w Wojsławicach w 1790 roku. Ta wieś, wraz z Teresinem początkowo zostały nazwane Majdanem Leszczańskim. Wieś sąsiaduje od południa z Teresinem, od zachodu z szosą Chełm–Wojsławice, wsią Majdan Leśniowski, od północy z lasem wsi Kumów, od wschodu z Kol. Wieś ciągnie się z zachodu na wschód i ma długość około 2 km.Wieś ma 592 ha gruntów. W Alojzowie mieszka 270 osób. Na 73 rodziny zamieszkujące w Alojzowie przypada 41 rodzin wyznania rzymskokatolickiego, 18 rodzin świadków Jehowy, 12 rodzin wyznania polskokatolickiego, 2 rodziny bezwyznaniowe.
ŚJ też chyba nie ma, bo trzy domy na krzyż