Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Wybierz temat na który chcesz pisać:

‛Przerzuć swe troski na konto organizacji‛
2 (9.5%)
‛Światło świeci cicoraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień‛
3 (14.3%)
‛Wystrzegaj się wykształcenia, które oferuje ten system rzeczy!‛
9 (42.9%)
Pytania Czytelników
6 (28.6%)
Skorowidz tematów omawianych w Strażnicy w roku PRZYSZŁYM roku
1 (4.8%)

Głosów w sumie: 18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy  (Przeczytany 16457 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 09:45 »
Już mam wyrzuty sumienia, że w przeszłości dopuszczałem się razem z rodziną wielokrotnych wakacji.
W ramach wyrzutów sumienia, obiecuję wrzucać więcej kasy do skrzynki i więcej głosić, a może nawet pionier pomocniczy.  ;D ;D ;D

Korzystając ze wskazówek z tego listu postanowiłem pójść po całości i każdego roku wyjechać gdzieś co najmniej 2 razy. Dzięki temu mam pewność, że nikt nigdy nie spróbuje mnie już zamianować na jakiś przywilej :D


Offline Woland

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 06:59 »
I tu popłynąłeś jak CK

(...)w jednej z cenionych polskich uczelni. (...)

nie ma takiej uczelni ekonomicznej w PL

Co jeszcze bardziej pasuje do Publikacji WTS

Szacun , jak młodzi mawiają


Offline Dietrich

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 08:57 »
c.d.

2. System, w którym żyjemy nieustannie wystawia nasze chrześcijańskie sumienie na próby i zmagania. Dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych, nie mających "dokładnego rozeznania". (Odczytaj Przysłów 2:6). To zwłaszcza im Szatan Diabeł roztacza perspektywy dostatniego i beztroskiego życia, jakie czeka ich po ukończeniu wyższych studiów. Musimy jednak pamiętać, że dla Boga "mądrość tego świata jest głupstwem" (1 Kor. 3:18, 19) i tak naprawdę niczego pewnego nie zagwarantuje. Kryzys dotyka wszystkich bez wyjątku. Nawet pozornie stabilny w pewnych branżach rynek pracy podlega nieustannym zmianom. Dotyczy to także osób z wyższym wykształceniem, które nagle tracą swe posady. Często tacy, przywykli już do prowadzenia dostatniego życia nagle muszą zacząć zmagać się z "troskami dnia codziennego" o których zapewne dość szybko zdążyły zapomnieć. "Byłem zdruzgotany i zrozpaczony - wspomina Adrian (imię zmienione). "Jeszcze nie tak dawno szef bardzo mnie chwalił wobec całego biura architektonicznego, w którym pracowałem od kilku lat. Nagle dowiedziałem się, że z powodu braku zleceń konieczna jest redukcja personelu. Nie wiedziałem, co począć. Czułem się odtrącony i nic nie warty".

1.(a) Na jakie próby wystawieni są prawdziwi chrześcijanie? (b) O czym należy pamiętać?

2. Jak przykład Adriana wykazuje, że kryzys dotyka każdego bez wyjątku?
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2016, 09:02 wysłana przez Dietrich »


Offline Woland

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 09:27 »
Rodzice i nauczyciele w szkole zaszczepili mi niezdrową ambicję i chęć zdobycia eksponowanego stanowiska - mówi Mefiboszet*(Obj 16:13,14). Po ukończeniu liceum dostałem propozycję intratnej i prestiżowej posady w pobliskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Warunkiem było ukończenie 2-letniego studium policealnego. Skorzystałem z rady dojrzałego Nadzorcy i odrzuciłem tę propozycję. Teraz jestem magazynierem i kierowcą w hurtowni nabiału. To pozwala mi skupić się na pionierowaniu i usługiwaniu jako Sługa Pomocniczy w miejscowym zborze , a moja rodzina odczuwa tym większe błogosławieństwo Jehowy , korzystajac ze zdrowych produktów mlecznych z krótkim terminem przydatności! (2 Kor 9:7)

*imię zostało zmienione


Pytanie:
a)Jaką Biblijną decyzję podjął Mefiboszet? b) Jakimi produktami wysokobiałkowymi Jehowa Pobłogosławił Mefiboszeta (patrz ilustracja str. 6)


Offline Dietrich

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 09:55 »
Rodzice i nauczyciele w szkole zaszczepili mi niezdrową ambicję i chęć zdobycia eksponowanego stanowiska - mówi Mefiboszet*(Obj 16:13,14). Po ukończeniu liceum dostałem propozycję intratnej i prestiżowej posady w pobliskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Warunkiem było ukończenie 2-letniego studium policealnego. Skorzystałem z rady dojrzałego Nadzorcy i odrzuciłem tę propozycję. Teraz jestem magazynierem i kierowcą w hurtowni nabiału. To pozwala mi skupić się na pionierowaniu i usługiwaniu jako Sługa Pomocniczy w miejscowym zborze , a moja rodzina odczuwa tym większe błogosławieństwo Jehowy , korzystajac ze zdrowych produktów mlecznych z krótkim terminem przydatności! (2 Kor 9:7)

*imię zostało zmienione


Pytanie:
a)Jaką Biblijną decyzję podjął Mefiboszet? b) Jakimi produktami wysokobiałkowymi Jehowa Pobłogosławił Mefiboszeta (patrz ilustracja str. 6)

Rozwaliłeś system tym akapitem oraz pytaniami.  ;D ;D ;D


Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 18:43 »
Pytania czytelników.

Czy w ziemskim Raju będzie się uprawiać seks?

Do tej pory twierdziliśmy stanowczo, że nie wiemy jak będzie wyglądało życie seksualne po po zmartwychwstaniu.Byliśmy pewni, iż namaszczeni duchem bracia, zasiadający w niebiańskim rządzie nie będą się żenić ani za mąż wychodzić (Łuk 20:35), natomiast sprawy łóżkowe mieszkańców rajskiej ziemi były niepewne.
Ostatnio, jasnym się stało, że musimy skorygować nasze zrozumienie.
W księdze Przysłów 12: 3b napisano: „lecz korzeniem prawych nic nie zachwieje”. Zwróćmy szczególną uwagę na słowo „prawych”. Jak wiemy prawi znajdą się w królestwie niebieskim (Mat 24:31, w13.15.7).
Możemy więc, bez żadnego błędu, stwierdzić, że Jehowa zaplanował możliwosć rwspółżycia seksualnego jedynie w niebie. Obecnie liczba braci Jezusa znacznie przekracza liczbę jego sióstr. Bóg z pewnością zatroszczy się o to, aby każdy pomazaniec miał do dyspozycji niebianską zonę o odpowiednich dla każdego kształtach i usposobieniu.
Liczba uczestników zmartwychwstania niebiańskiego, jak wiemy, jest ograniczona. W zwiążku z tym, ze związków tych nie będzie potomstwa. Najprawdopodobniej będzie to wynikiem kastracji, gdyż już teraz Niewolnik wierny i roztropny nie ma jaj. (Hiob 39:14 „Jaja swe rzuca na ziemię, ogrzeewa je w piasku”). A wiadomo, ze to co ziemskie nie może się dostać do nieba.
Natomiast ziemscy poddani królestwa niebieskiego, będą mogli używać sobie w każdy inny sposób, niewymagający użycia „korzenia”.
   
Mamy nadzieję, że w wyczerpujący sposób odpowiedzieliśmy na pytanie naszej czytelniczki.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Woland

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 19:20 »
Pytania czytelników.

Czy w ziemskim Raju będzie się uprawiać seks?

„lecz korzeniem prawych nic nie zachwieje”. Zwróćmy szczególną uwagę na słowo „prawych”. Jak wiemy prawi znajdą się w królestwie niebieskim (Mat 24:31, w13.15.7).


moją uwagę zwróciło raczej sformułowanie , że ich "korzeniem nic nie zachwieje" . Niewątpliwie chodzi tu o permanentny wzwód , graniczący z priapizmem jako dowód nieustannego błogosławieństwa.


Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Wrzesień, 2016, 19:53 »
moją uwagę zwróciło raczej sformułowanie , że ich "korzeniem nic nie zachwieje" . Niewątpliwie chodzi tu o permanentny wzwód , graniczący z priapizmem jako dowód nieustannego błogosławieństwa.

Dobre  ;D ;D ;D Przyda mi się ta wskazówka, jeśli jeszcze coś mi zaświeci na nowo  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Listopad, 2016, 00:34 »
Jaki jest Boży pogląd na masturbację?

W naszych publikacjach niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę, że chociaż silny pociąg fizyczny jest naturalny dla młodych osób, to warto aby mieć na uwadze słowa z listu 2 Tymoteusza 2:22 - '' Uciekaj więc od pragnień przydarzających się w młodości, a dąż do prawości, wiary, miłości, pokoju — wraz z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca.".
Zrozumienie to przez wiele lat pomagało naszej chrześcijańskiej młodzieży zachować czystość. Jednak ostatnio stało się oczywiste że powinniśmy zrewidować nasz pogląd na tematykę samogwałtu. Zgodnie z natchnioną zachętą z księgi Kaznodziei 11:6, każdy młody brat który stara się o przywilej powinien przyswoić sobie pewien zdrowy zwyczaj. Jak czytamy w tym wersecie: ''Z rana siej swoje nasienie i aż do wieczora nie pozwól spocząć swej ręce; bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda: czy tutaj, czy tam, czy też oba będą równie dobre.". Jeśli naprawdę cenisz organizację, nie dasz spocząć swojej ręce. Dobra okazja na uwolnienie nasienia może pojawić się na przykład rano, przy czytaniu tekstu dziennego lub wieczorem, gdy podczas pieśni między zebraniami udajesz się do toalety. Pomocne może być w tym rozmyślanie o członkach zboru, na przykład o młodej siostrze z którą byłeś na grupowym głoszeniu. Nie daj więc spocząć swej ręce 'bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda.'
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 00:37 wysłana przez Trzecia Owca »
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline Lila

Jaki jest Boży pogląd na masturbację?

W naszych publikacjach niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę, że chociaż silny pociąg fizyczny jest naturalny dla młodych osób, to warto aby mieć na uwadze słowa z listu 2 Tymoteusza 2:22 - '' Uciekaj więc od pragnień przydarzających się w młodości, a dąż do prawości, wiary, miłości, pokoju — wraz z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca.".
Zrozumienie to przez wiele lat pomagało naszej chrześcijańskiej młodzieży zachować czystość. Jednak ostatnio stało się oczywiste że powinniśmy zrewidować nasz pogląd na tematykę samogwałtu. Zgodnie z natchnioną zachętą z księgi Kaznodziei 11:6, każdy młody brat który stara się o przywilej powinien przyswoić sobie pewien zdrowy zwyczaj. Jak czytamy w tym wersecie: ''Z rana siej swoje nasienie i aż do wieczora nie pozwól spocząć swej ręce; bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda: czy tutaj, czy tam, czy też oba będą równie dobre.". Jeśli naprawdę cenisz organizację, nie dasz spocząć swojej ręce. Dobra okazja na uwolnienie nasienia może pojawić się na przykład rano, przy czytaniu tekstu dziennego lub wieczorem, gdy podczas pieśni między zebraniami udajesz się do toalety. Pomocne może być w tym rozmyślanie o członkach zboru, na przykład o młodej siostrze z którą byłeś na grupowym głoszeniu. Nie daj więc spocząć swej ręce 'bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda.'

Umarłam

Jak wiemy, są dwa uda - albo się uda, albo się nie uda


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Listopad, 2016, 15:10 »
Jaki jest Boży pogląd na masturbację?

W naszych publikacjach niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę, że chociaż silny pociąg fizyczny jest naturalny dla młodych osób, to warto aby mieć na uwadze słowa z listu 2 Tymoteusza 2:22 - '' Uciekaj więc od pragnień przydarzających się w młodości, a dąż do prawości, wiary, miłości, pokoju — wraz z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca.".
Zrozumienie to przez wiele lat pomagało naszej chrześcijańskiej młodzieży zachować czystość. Jednak ostatnio stało się oczywiste że powinniśmy zrewidować nasz pogląd na tematykę samogwałtu. Zgodnie z natchnioną zachętą z księgi Kaznodziei 11:6, każdy młody brat który stara się o przywilej powinien przyswoić sobie pewien zdrowy zwyczaj. Jak czytamy w tym wersecie: ''Z rana siej swoje nasienie i aż do wieczora nie pozwól spocząć swej ręce; bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda: czy tutaj, czy tam, czy też oba będą równie dobre.". Jeśli naprawdę cenisz organizację, nie dasz spocząć swojej ręce. Dobra okazja na uwolnienie nasienia może pojawić się na przykład rano, przy czytaniu tekstu dziennego lub wieczorem, gdy podczas pieśni między zebraniami udajesz się do toalety. Pomocne może być w tym rozmyślanie o członkach zboru, na przykład o młodej siostrze z którą byłeś na grupowym głoszeniu. Nie daj więc spocząć swej ręce 'bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda.'

HARDKOR.
Chciałbym to zobaczyć w druku :D


Offline pabik

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Listopad, 2016, 18:12 »
Jaki jest Boży pogląd na masturbację?

W naszych publikacjach niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę, że chociaż silny pociąg fizyczny jest naturalny dla młodych osób, to warto aby mieć na uwadze słowa z listu 2 Tymoteusza 2:22 - '' Uciekaj więc od pragnień przydarzających się w młodości, a dąż do prawości, wiary, miłości, pokoju — wraz z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca.".
Zrozumienie to przez wiele lat pomagało naszej chrześcijańskiej młodzieży zachować czystość. Jednak ostatnio stało się oczywiste że powinniśmy zrewidować nasz pogląd na tematykę samogwałtu. Zgodnie z natchnioną zachętą z księgi Kaznodziei 11:6, każdy młody brat który stara się o przywilej powinien przyswoić sobie pewien zdrowy zwyczaj. Jak czytamy w tym wersecie: ''Z rana siej swoje nasienie i aż do wieczora nie pozwól spocząć swej ręce; bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda: czy tutaj, czy tam, czy też oba będą równie dobre.". Jeśli naprawdę cenisz organizację, nie dasz spocząć swojej ręce. Dobra okazja na uwolnienie nasienia może pojawić się na przykład rano, przy czytaniu tekstu dziennego lub wieczorem, gdy podczas pieśni między zebraniami udajesz się do toalety. Pomocne może być w tym rozmyślanie o członkach zboru, na przykład o młodej siostrze z którą byłeś na grupowym głoszeniu. Nie daj więc spocząć swej ręce 'bo nie wiesz, w którym miejscu to się uda.'

Zastanawiam się ,czy nie zgłosić tego do moderatora. ;D Zwłaszcza to rozmyślanie o młodej siostrze.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 18:15 wysłana przez pabik »
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Listopad, 2016, 18:59 »
Zastanawiam się ,czy nie zgłosić tego do moderatora. ;D Zwłaszcza to rozmyślanie o młodej siostrze.

Moderator czytał i dał lubika.


Offline pabik

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Listopad, 2016, 19:47 »
Moderator czytał i dał lubika.
Widocznie aniołowie oraz duch święty tak pokierował Ciałem.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 19:48 wysłana przez pabik »
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Offline córaKoryntu

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Listopad, 2016, 19:48 »
moją uwagę zwróciło raczej sformułowanie , że ich "korzeniem nic nie zachwieje" . Niewątpliwie chodzi tu o permanentny wzwód , graniczący z priapizmem jako dowód nieustannego błogosławieństwa.

Przepraszam czy jak tu się zapisałam to mogę wrócić, przykluczą mnie spowrotem?  Bo właśnie odkryłam nowe światło... i nadzieje na przyszłość  :D
Jeżeli ktoś traktuje Cię źle, pamiętaj,
że coś jest nie tak z nim, nie z Tobą.
Normalni ludzie nie niszczą innych ludzi.