Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Wybierz temat na który chcesz pisać:

‛Przerzuć swe troski na konto organizacji‛
2 (9.5%)
‛Światło świeci cicoraz jaśniej, aż nastanie pełny dzień‛
3 (14.3%)
‛Wystrzegaj się wykształcenia, które oferuje ten system rzeczy!‛
9 (42.9%)
Pytania Czytelników
6 (28.6%)
Skorowidz tematów omawianych w Strażnicy w roku PRZYSZŁYM roku
1 (4.8%)

Głosów w sumie: 18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy  (Przeczytany 16458 razy)

Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 14:20 »
MH, gdybym się martwił tym co inni o mnie myślą, to całe życie musiałbym robić wszystko żeby im się podobać.
Jeśli jesteś odstępcą to cokolwiek byś nie zrobił i tak już zostałes wrzucony do wora z napisem ODSTĘPCY.

Rzym 12:15 Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą.

Być może teraz jesteś na etapie "sklejania życia" ale nie śmiejąc się w ogóle wpadniesz w depresję. Śmiech jest sposobem na odreagowanie tego co było. Będąc w Strażnicy nie mogłeś sie śmiać z WTS, CK itd. Teraz jest na to czas.

Cytująć A. M. Jopek;
"No a pan? Co pan o mnie pomyśli to
I tak mi się w nocy nie przyśni"

"No a to, co pan dzisiaj o mnie napisze to i tak
I tak jutro zmieni się w ciszę".

Więc głowa do góry i nie przejmuj sie tym, co ktoś o tobie pomyśli. Myślisz, że inni przejmują się tym, co ty o nich myślisz?  :) I wesel się z wesołymi  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Dietrich

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:28 »
Wielu młodych ludzi planuje przyszłość w oparciu o wyższe studia. Wierzą, że dzięki temu zdobędą prestiż i uznanie. Ale choćbyś młody czytelniku sam tak nie twierdził, zastanów się: czy twoje oceny i dążenia nie ulegną zmianie w starciu z tym zdeprawowanym światem? Młoda chrześcijanka imieniem Joanna (imię zmienione) opowiada: "W szkole średniej miałam zawsze bardzo dobre oceny. Zdobyłam stypendium naukowe dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,5. Nauczyciele wręcz nalegali, bym nie poprzestawała na liceum ekonomicznym i kontynuowała naukę w jednej z cenionych polskich uczelni. Uważali, że w ten sposób będę mogła rozwijać swój potencjał. Przyznam, że czułam się wyróżniona taką opinią. Oczami wyobraźni widziałam siebie w dobrej pracy dającej zadowolenie i niezależność finansową. Pochodzę z niezamożnej wielodzietnej rodziny. Nigdy się u nas nie przelewało.  Cóż złego w tym, że człowiek pragnie poprawić swoją sytuację mając ku temu możliwości? Mogłabym także wspomagać finansowo swych rodziców oraz potrzebujących braci i siostry w zborze. Nigdy nie myślałam, żeby robić karierę w świecie. Chciałabym tylko wieść normalne życie". 
Zapewne i tobie drogi czytelniku przyświeca podobny cel. Jednak w Księdze Kaznodziei 9:11 napisano pod natchnieniem: " I jeszcze raz zobaczyłem pod słońcem, że nie szybkim przypada zwycięstwo w wyścigu ani mocarzom — zwycięstwo w bitwie, ani mądrym — pokarm, ani tym, którzy się odznaczają zrozumieniem — bogactwo, ani nawet odznaczającym się wiedzą — łaska; gdyż wszystkich ich dosięga czas i nieprzewidziane zdarzenie". Tak więc nie każdy może odnieść sukces mimo swych predyspozycji. Często nieprzewidziane okoliczności komplikują lub niweczą plany.

1. (a) Czym kierują się na ogół młodzi ludzie obierając sobie za cel zdobycie świeckiego wykształcenia? (b) Jak pewna młoda chrześcijanka tłumaczyła chęć kontynuacji nauki po szkole średniej? 
2. O jakiej mądrej radzie powinni pamiętać nie tylko młodzi chrześcijanie?


(cdn.)

 
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2016, 17:32 wysłana przez Dietrich »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:40 »
(Ktoś mi kiedyś podesłał)

Zabiegajmy o rozrywkę, którą zapewnia Bóg. 

1. Wielu braci każdego roku wyjeżdża na wakacje. Jak wiadomo, kodeks pracy różni się w zależności od kraju. Na przykład w Polsce każdemu zatrudnionemu przysługuje 2 tygodnie nieprzerwanego urlopu. W Stanach Zjednoczonych nie ma płatnych urlopów. W innych krajach niektórzy wyjeżdżają na wakacje 2 i więcej razy w roku, stawiając sobie za cel jak najczęstsze wyjazdy. W dalszej części listu właśnie tego dotyczy używane przez nas określenie „wielokrotne wakacje”. 

2. Oczywiście rozrywka to ważna część życia chrześcijanina i należycie ją cenimy. Urlop pozwala nam zregenerować siły, by na nowo wywiązywać się z obowiązków duchowych (1 Tym. 5:8). Jednakże Szatan, mistrz zwodzenia, sprawił, że zabieganie o wielokrotne wyjazdy wakacyjne staje się dla chrześcijan pułapką (2 Kor. 11:14). Wielu chrześcijan zabiegających o wielokrotne wakacje odpadło od wiary lub uwikłało się w niemoralność. „Walka o wiarę” jest szczególnie trudna, gdy ktoś rezygnuje z pozytywnego wpływu, jaki wywierał na niego dom i zbór, i dostaje się pod wpływ środowiska wyzwolonych ludzi ze świata (Judy 3). Oprócz narażenia na złe towarzystwo, wielokrotne wakacje niejednokrotnie podkopują wiarę w Jehowę Boga i Biblię ze względu na opuszczanie zebrań. Każdy musi bardzo starannie rozważyć te zagrożenia oraz ewentualne zyski związane z zabieganiem o wielokrotne wakacje. Podejmując w tej kwestii decyzje, chrześcijanie muszą pamiętać, że celem wakacji powinno być nie tylko zaspokajanie potrzeby wypoczynku, ale przede wszystkim wychwalanie Jehowy oraz służenie Mu z całej duszy, tak skutecznie, jak to tylko możliwe (Kazn. 12:13).

pyt 1. Co omówimy w tym artykule?
pyt 2. Dlaczego rozrywka może stać się pułapką?


Offline TomBombadil

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 17:45 »
Dlatego siostra Simon nazwała osoby wyjeżdżające na wakacje niegodziwcami. To na filmiku ze zgromadzenia.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:18 »
Dlatego siostra Simon nazwała osoby wyjeżdżające na wakacje niegodziwcami. To na filmiku ze zgromadzenia.

Właśnie!!! Mnie też to uderzyło  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:32 »

Zabiegajmy o rozrywkę, którą zapewnia Bóg. 
1. Mózg się buntuje podczas czytania.
2. Nie sprawdzałem czy to oryginał czy własna twórczość ale można śmiało publokować w Strażnicy  :)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 18:45 »
1. Mózg się buntuje podczas czytania.
2. Nie sprawdzałem czy to oryginał czy własna twórczość ale można śmiało publokować w Strażnicy  :)

Przeróbka jednego z listów do starszych. Zamieniono "wyższe wykształcenie" na "wielokrotne wyjazdy wakacyjne" :D


Offline CzarnySmok

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 19:51 »
Dajcie spokój wyszliśmy/wychodzimy z sekty i teraz resztę życia poświęcimy na błaznowanie... wyśmiewanie każdej pierdółki z jw.org
Zamiast się skupić na posklejaniu od nowa życia i ewentualnie na sprawach związanych z jw.org obnażaniu ich kłamstw to my sobie zabawę będziemy teraz robić. Jedni będą się zajmować nową gazetką Strasznica drudzy idą na manifestację w marcu, która gówno da. Niedługo będą się ŚJ z nas śmiać na forach.
Mówić będą :
Zobaczcie odeszli od prawdy i czym się zajmują?
Wymyślaniem gazetek...
Manifestacjami...
I cóż mogą zdziałać ci odstępcy?
Tak będą gadać o nas. Zobaczycie.

Szanuje Twoje zdanie, mimo ze mam zupełnie odmienne. Ale to pokazuje, ze sa rożne etapy wychodzenia z WTSu. Ciebie te pastisze kompletnie nie ruszają, a mnie (i innych) po prostu bawią. Tutaj jest odpowiedz, ze WTS przestaje z biegiem czasu oddziaływać na umysłu. Etap otwierających sie oczu, żalu, gniewu, rozgoryczenia przechodzi czasem w śmiech, wspomnienie aż moze doprowadzić do kompletnego zobojętnienia na manipulacje stosowana przez Organizacje.
Zgodzę sie z Toba, ze ważne jest mówienie 'prawdy o prawdzie' - takich materiałów naprawdę jest pod dostatkiem. Przychylam sie rownież, ze SJ jako firmy, korporacji raczej sie nie powstrzyma, bo to potężna machina z dużym zapleczem. Jednak przykład Twoj, mój, jego, jej, tamtej i tamtego tez pokazuje, ze mozna oderwać sie od manipulacji. Chciałbym, zeby SJ czytali, nawet sie śmiali, bo wtedy moze jakiś procent z śledzących fora przeczyta i inne informacje - 'pokarm staly' nt WTS, a nie tylko 'mleko' w postaci kaberetu z artykułów z publikacji.
Życzę Ci, zebys posklejał swoje zycie, jak rownież uśmiechu i poczucia humoru, ktore sa ważne nie tylko w tym watku, ale w zyciu :)


Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 20:58 »
Okazujmy życzliwość Kosmitom.

   1. Jeszcze do niedawna wydawało nam się, ze życie istnieje tylko na naszej planecie. Ostatnio musieliśmy jednak skorygować nasze stanowisko.
W drugim liście do Koryntian, Paweł pisze, że zna człowieka, który został porwany do trzeciego nieba (2Kor 12:2). Można zatem wyciągnąć wniosek, że istnieją co najmniej trzy układy galaktyczne podobne do naszego, i każdy ma własne niebo.
   2. Wiemy iż Jehowa w swej wspaniałości stworzył wszechświaty podobne do naszego. Niedawno okazało się, że na jednej z planet (Urtica Y11R), oddalonej od Ziemi zaledwie o 77 lat świetlnych, żyją inteligentne istoty potrafiące czytać i pisać. Potwierdzili to naukowcy z NASA. Wysłana przez nich sonda zrobiła zdjecia kosmitów. Po odtworzeniu przesłania z Ziemi, Urticanie wystosowali pokojowa odezwe do Ziemian.
   3. Słabe duchowo osoby mogłby się obawiać Kosmitów. Pragniemy uspokoić wszystkich braci i siostry. Stworzenia te są inteligentne i łagodnie usposobione (Mat 5:5). Wszystkie przesłanki wskazują, ze strach jest całkowicie nieuzasadniony. Kiedy Urticanie przybędą do nas w gości, lub aby się osiedlić, przyjmijmy ich godnie jak przystało na chrześcijan (Rodz 18:6-8)
   4. Jaki wpływ na nasze życie będzie mieć ta wspaniała wiadomość? Otóż dowiedzieliśmy się, ze mieszkańcy planety Urtica, mogą odbierac transmisję internetową z Ziemi za pomocą anten satelitarnych. Jakże niesamowite możliwości otwiera to przed nami. Urticanie będą mogli zapoznawać się z naszą literaturą oraz audycjami w TV JW.ORG, otrzymując pokarm duchowy, co prawda z małym opóźnieniem, ze względu na odległość dzielącą obie planety, ale cóż znaczy kilka lat dla niezmiennych, odwiecznych prawd.
   5. Dzięki specjalnemu translatorowi, z którym rodzą się Urticanie, nie będziemy mieć problemu we wzajemnej komunikacji. Translator ten potrafi tłumaczyc mowę i obraz tak, aby był zrozumiały dla obu stron. Nie musimy więc uczyć się nowego języka.
   6.W związku z możliwością osiedlania się kosmitów na Ziemi, będziemy musieli jeszcze owocniej zaangażować się w służbę głoszenia od drzwi do drzwi. Bracia z Ciała Kierowniczego przewidują kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby chrztów w najbliższych dwudziestu latach, związany z napływem przybyszów z innej planety.
To spowoduje konieczność budowy nowych Sal Królestwa. Z radością wspomagajmy ten cel, zwiększając dotychczasowe kwoty dobrowolnych datków, średnio o 50%. Oczywiście nie musi to być 50%.
Czyż to nie wspaniałe, że nasza ogólnoświatowa działalność kaznodziejska stanie się dzieki niezasłużonej życzliwości Jehowy ogólnowszechświatowa?
W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę zgłaszac się do starszych w swoich zborach.
..........................................................
1. Skąd wiemy o możliwości istnienia nowych galaktyk?
2. Kto odkrył nową planetę?
2a) jak ona się nazywa?
2b) o ile jest oddalona od ziemi?
3. Czy powinniśmy się obawiać Urtican i dlaczego nie?
4. Jakie możliwości otwiera dla nas to odkrycie?
4a) dzięki czemu będzie możliwe dostarczanie pokarmu na czas słuszny na Urticę?
5. Czy musimy uczyć się języka naszych nowych współbraci w wierze i dlaczego nie?
6. O ile wzrośnie liczba chrztów?
6a. O ile powinniśmy zwiększyć nasze dobrowolne datki?
6b. W jaki sposób powinniśmy ofiarować nasze dobrowolne datki?
6c. Gdzie możemy uzyskac dodatkowe informacje?
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2016, 21:08 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Dietrich

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 22:38 »
Szanuje Twoje zdanie, mimo ze mam zupełnie odmienne. Ale to pokazuje, ze sa rożne etapy wychodzenia z WTSu. Ciebie te pastisze kompletnie nie ruszają, a mnie (i innych) po prostu bawią. Tutaj jest odpowiedz, ze WTS przestaje z biegiem czasu oddziaływać na umysłu. Etap otwierających sie oczu, żalu, gniewu, rozgoryczenia przechodzi czasem w śmiech, wspomnienie aż moze doprowadzić do kompletnego zobojętnienia na manipulacje stosowana przez Organizacje.
Zgodzę sie z Toba, ze ważne jest mówienie 'prawdy o prawdzie' - takich materiałów naprawdę jest pod dostatkiem. Przychylam sie rownież, ze SJ jako firmy, korporacji raczej sie nie powstrzyma, bo to potężna machina z dużym zapleczem. Jednak przykład Twoj, mój, jego, jej, tamtej i tamtego tez pokazuje, ze mozna oderwać sie od manipulacji. Chciałbym, zeby SJ czytali, nawet sie śmiali, bo wtedy moze jakiś procent z śledzących fora przeczyta i inne informacje - 'pokarm staly' nt WTS, a nie tylko 'mleko' w postaci kaberetu z artykułów z publikacji.
Życzę Ci, zebys posklejał swoje zycie, jak rownież uśmiechu i poczucia humoru, ktore sa ważne nie tylko w tym watku, ale w zyciu :)

Zgadzam się z Tobą. Mnie kiedyś uderzył "pamiętnik ocalałego w Armagedonie". Najpierw się trochę wkurzyłem, ale później wyobraziłem sobie niektórych starszaków ze swojego zboru, ich żoneczki.... i wizja nabrała kształtów.  Nie bez powodów powstają takie "dzieła". Ludzie widzą wiele rzeczy, które mają wpływ na ich życie i jak zostali wkręceni. Jedni piszą blogi, inni tragi-komedie. Do jednego czytającego trafi to, do innego tamto, ale ważne jest wyzwolenie się spod manipulacji WTS-u. Lub chociaż chwila zastanowienia na początek...
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2016, 23:30 wysłana przez Dietrich »


Efezjan

  • Gość
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 00:23 »
Strażnicę czytam, od momentu, kiedym nauczył się tej czynności i w związku z tym mam pytanie: Co to znaczy niezasłużona życzliwość?

Drogi Czytelniku!
Nie zasłużyliśmy na życzliwość Jehowy Boga, dlatego zamiast raju niebiańskiego, Bóg ma dla niezasłużonych raj na ziemi, a więc coś bardzo atrakcyjnego.

Ciało Kierownicze dokłada wszelkich starań, aby jednak ta życzliwość stała się zasłużona.
A czymże można zasłużyć na życzliwość Jehowy, drodzy Czytelnicy?
Głoszeniem! I dawaniem datków do skrzynek.


Offline pabik

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 20:53 »

Analizując powyższe stwierdzam,że jesteście gotowi nie tylko napisać akapit ,ale i całe czasopisma lub nawet książki.
Zatem jesteście gotowi by poprowadzić zebranie lub wręcz zgromadzenie co należy niezwłocznie zorganizować.
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Offline Światus

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 21:05 »
Analizując powyższe stwierdzam,że jesteście gotowi nie tylko napisać akapit ,ale i całe czasopisma lub nawet książki.
Zatem jesteście gotowi by poprowadzić zebranie lub wręcz zgromadzenie co należy niezwłocznie zorganizować.
- Panie wladzo, to jest słońce czy księżyc?
- Nie wiem, jestem nietutejszy  ;D
A ja nie jestem/byłem ŚJ i nie potrafię długo i mądrze mówić. No, może długo to jeszcze  8-)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 00:51 »
Analizując powyższe stwierdzam,że jesteście gotowi nie tylko napisać akapit ,ale i całe czasopisma lub nawet książki.
Zatem jesteście gotowi by poprowadzić zebranie lub wręcz zgromadzenie co należy niezwłocznie zorganizować.

Taki właśnie jest nasz misterny plan  8-)

Ale choćbyś młody czytelniku sam tak nie twierdził, zastanów się: czy twoje oceny i dążenia nie ulegną zmianie w starciu z tym zdeprawowanym światem?

Ten twój akapit to bym nominował do corocznego rozdania NAGRODY ZŁOTEGO DRUCZKU S-77 przyznawanego najkreatywniejszemu akapitowi. Masz z tego co widzę taki styl Strażnicy z lat 60-70  ;D Miałem w rodzinnym domu takie stare, pożółkłe, małoformatowe wydania takich publikacji. Wtedy było specficzne zwracanie się ad persona do czytelnika, zwłaszcza w książce ''Twoja młodość"... Były też nieodłączne wstawki które miały poniżyć czytelnika typu ''MŁODY czytelniku" itd itd
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline gerontas

Odp: Zapal swoje własne ''nowe światło" - piszemy razem artykuł do Strażnicy
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 06:50 »
Zabiegajmy o rozrywkę, którą zapewnia Bóg. 

Już mam wyrzuty sumienia, że w przeszłości dopuszczałem się razem z rodziną wielokrotnych wakacji.
W ramach wyrzutów sumienia, obiecuję wrzucać więcej kasy do skrzynki i więcej głosić, a może nawet pionier pomocniczy.  ;D ;D ;D