Prawdopodobnie niedługo ukaże się:
*** w18 październik s. 15 ***
Kiedy w języku polskim zostaną wydane książki Czego nas uczy Biblia? oraz Pozostawajcie w miłości Bożej, powinniśmy się nimi posługiwać.
Instrukcja:
*** dx86-16 Czego nas uczy Biblia? (książka) ***
CZEGO NAS UCZY BIBLIA? (książka)
w służbie kaznodziejskiej:
studia biblijne: mwb16.11 5
*** mwb16 listopad s. 5 Jak posługiwać się książką Czego nas uczy Biblia? ***
CHRZEŚCIJAŃSKI TRYB ŻYCIA
Jak posługiwać się książką Czego nas uczy Biblia?
W niektórych językach wydano książkę Czego nas uczy Biblia? Jest ona podobna do podręcznika Czego naprawdę uczy Biblia? Oba narzędzia objaśniają te same prawdy i w takiej samej kolejności. Jednak w nowej książce użyto prostszego słownictwa i argumentacji. Przygotowano ją z myślą o osobach, którym może być trudno zrozumieć podręcznik Czego naprawdę uczy Biblia? Na końcu książki Czego nas uczy Biblia? zamiast materiałów dodatkowych znajdują się przypisy, które w prosty sposób objaśniają niektóre terminy i pojęcia występujące w tekście głównym. Rozdziały nie zawierają pytań wstępnych ani ramek powtórkowych, ale kończą się podsumowaniem omówionych prawd biblijnych. Podobnie jak w wypadku podręcznika Czego naprawdę uczy Biblia?, nową książkę można proponować zawsze, nawet jeśli nie jest ona przeznaczona do rozpowszechniania w danym miesiącu. Jak wykorzystywać jej wyjątkowe cechy podczas studium biblijnego?
PODSUMOWANIA: Zwykle najlepszym sposobem prowadzenia studium na podstawie podręcznika Czego naprawdę uczy Biblia? jest odczytywanie akapitów, a następnie zadawanie pytań. Załóżmy jednak, że zainteresowany nie zna biegle języka albo niezbyt dobrze czyta. W takim wypadku przyda się książka Czego nas uczy Biblia? Mógłbyś wykorzystać podsumowania rozdziałów jako podstawę studium oraz zachęcić zainteresowanego, żeby tekst główny przeczytał samodzielnie. Każdą prawdę biblijną podaną w podsumowaniu zazwyczaj można objaśnić w ciągu 15 minut. Ponieważ podsumowania nie uwzględniają różnych szczegółów z rozdziału, głosiciel musi się dobrze przygotować, biorąc pod uwagę potrzeby zainteresowanego. Jeśli głosiciel prowadzi studium na podstawie tekstu głównego, podsumowania może wykorzystać jako powtórkę.
PRZYPISY KOŃCOWE: Terminy i pojęcia wyjaśnione w przypisach ułożone są w kolejności, w jakiej pojawiają się w tekście głównym. Głosiciel może zdecydować, czy omawiać przypisy w trakcie studium.