Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Manifestacja - 26 marca 2017  (Przeczytany 112539 razy)

Offline Exodus

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #315 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:28 »
Jakoś nie ładnie to brzmi.A nie lepiej partnerka Exodusa. :) :D :)

Czego się nie robi na tym forum aby atmosfera była miła ?  :)

Już śpieszę się z poprawką.   Partnerka.


Offline mobydick

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #316 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:49 »
Osoba chętna w niesieniu pomocy to moja była nauczycielka do której w tym celu dziś pojechałem i wyraziła zgodę ( J.rosyjski i angielski )

A powiedz z kont ona pochodzi?Ze zna i rosyjski,i angielski.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Exodus

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #317 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:07 »
Ot dawne czasy.

Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego   
Państwowy instytut Języka Rosyjskiego im. A. Puszkina w Moskwie.
 A potem , jak w życiu. Raz na wozie, raz pod wozem.

Nastąpiła Transformacja systemowa w Polsce i wielkie zmiany.
 Język rosyjski przestał być modny. Postanowiła  i wszystko w tym temacie.


Offline Iza

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #318 dnia: 29 Marzec, 2017, 08:53 »
A Lena ,  widzę na FB po hińszpansku konwersuje, czyli w tamte rejony tez uderzamy ? 8-)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline CEGŁA

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #319 dnia: 29 Marzec, 2017, 11:27 »
U Barbary Anderson ktoś wstawił post o manifestacji. Jakoś bez komentarza. Myślę, że lepiej to zrobimy :D

Czekam aż będzie komplet z tym nagraniem i tłumaczeniami i dopiero wtedy wrzucę wszystko. za jednym razem.

Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #320 dnia: 29 Marzec, 2017, 11:33 »
Dlatego trzeba szybko to zrobić, bo jeszcze Brooklyn wyprzedzi i wstawi swój komentarz. :-\


Offline Stanisław Klocek

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #321 dnia: 29 Marzec, 2017, 13:00 »
Cytuj
(Napisał(a): ~Osoba - Poniedziałek, 27 marca (19:09) Interia s. 15
A jeśli chodzi o organizatora to czemu się nie przyzna, że został wykluczony za "niechrześcijańskie postępowanie"
Nie byłem organizatorem, ale odpowiadam na taki komentarz w ten sposób. ,,Wykluczony za "nie chrześcijańskie postępowanie", jest tak dalece nieprecyzyjne, że może być odebrane zarówno jako naganne,  z drugiej strony jako pochwała. Dlaczego? Ponieważ zależy z którego punktu chrześcijanina się patrzy.
  • Z punktu "chrześcijańskiego" ŚJ, jeśli przestał uznawać 7-mio osobowe ciało kierownicze (CK) za kanał Boży, to z ich punktu widzenia jest to niechrześcijańskie, i karane wykluczeniem ze skutkiem ostracyzmu.
  • To samo zachowanie z punktu widzenia chrześcijańskiego katolika, będzie odbierane już zupełnie odwrotnie. Katolik uzna to za czyn zasługujący na szacunek odrzucając samozwańczego uzurpatora przypisującego sobie jedyne pośrednictwo między Jehową a CK.
Chociaż ŚJ mogą zaprzeczyć temu i podać jakiś fragment wskazujący na Jezusa, ale jest to jedynie pozorne afiszowanie się, gdyż w praktyce zamiast "jedyny pośrednik Jezus" dokonuje się transformacji z tym samym skutkiem na "jedyny kanał CK". Przychodzi tu na myśl: I tak oto unieważniliście słowo Boga (Mat 15:6). Zatem zasięg słowa chrześcijanin jest tak rozbieżne w swych naukach, że to co dla jednych jest grzechem, to dla drugich to samo zachowanie staje się bohaterem w imię Boga. A Bóg jakoś nie kwapi się napisać własnoręcznie jakiegoś komentarza, by uciąć wszelkie nieprawdziwe spekulacje, takim charakterystycznym drukiem, który byłby niemożliwy do usunięcia nawet przez najwybitniejszych programistów.
Podpisuję się to ja - bez przynależny do któregokolwiek wyznania.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 13:11 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #322 dnia: 29 Marzec, 2017, 13:05 »
Przede wszystkim osoby które tak piszą z premedytacją kłamią. Ani Alek z Izą, ani ja z Leną nie zostaliśmy wykluczeni ze zboru za cokolwiek, tylko odeszliśmy sami, na co potwierdzenie mamy świadków i nasze listy o odłączeniu. Świadkowie Jehowy lubują się w powtarzaniu nieprawdziwych informacji, które są zgodne z ich światopoglądem. Wszystko po to, by zdyskredytować nas przed innymi, którzy nie sprawdzą tej informacji i wyrobią sobie na jej podstawie opinię o całym proteście.


Offline CzarnySmok

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #323 dnia: 29 Marzec, 2017, 13:13 »
Przede wszystkim osoby które tak piszą z premedytacją kłamią. Ani Alek z Izą, ani ja z Leną nie zostaliśmy wykluczeni ze zboru za cokolwiek, tylko odeszliśmy sami, na co potwierdzenie mamy świadków i nasze listy o odłączeniu. Świadkowie Jehowy lubują się w powtarzaniu nieprawdziwych informacji, które są zgodne z ich światopoglądem. Wszystko po to, by zdyskredytować nas przed innymi, którzy nie sprawdzą tej informacji i wyrobią sobie na jej podstawie opinię o całym proteście.

Czytałem te komentarze, również tamte na Facebooku. Przerażony jestem nienawiścią i agresją płynących od tych osób. Zero merytoryki, zero racjonalnego myślenia, same negatywnie okazywane emocje, same wirtualne stosy...

Gratuluję akcji i odwagi - trzeba być silnym, żeby ujawnić się publicznie, przedstawić z imienia i nazwiska i znosić plucie anonimowych Świadków, którzy najpierw będą hejtować w necie, a po chwili grzecznie pobiegną na zebranie, żeby pięknie mówić o miłości do ludzi. No ale w takich warunkach się rodzą legendy :)


Offline Brat Jaracz

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #324 dnia: 29 Marzec, 2017, 13:42 »
Pisałem na innym forum, ale tutaj nie miałem okazji: przede wszystkim duży szacun za determinację, odwagę i głośny przekaz. W tym wypadku nie musi się liczyć liczba osób, lecz to, co mają do powiedzenia. Oczywiście dokładnie przewidziałem reakcję strony przeciwnej typu "garstka krzykaczy". No ale czego innego po nich można się spodziewać? Bo przecież nie merytorycznej dyskusji :) Skoro rzecznik SJ nie potrafi wydusić z siebie kilku sensownych słów do mediów, głosicielaczki tym bardziej :)
Nie do końca zgadzam się z formułą manifestacji, co nie znaczy, że Was nie popieram - wprost przeciwnie :) Ale to już inna bajka :)

BTW: Gdyby którykolwiek z tych organizacyjnych hejterów zadał sobie trochę trudu i poszperał u Wujka Google czy Ciotki Youtube, znalazłby odpowiedzi na pytania, za co konkretne osoby zostały wykluczone, zwłaszcza że występują z otwartą przyłbicą...

Stąd mój apel do SJ: tak chętnie zarzucacie manipulację odstępcom. Nie idźcie więc tą drogą i pokażcie, że stać Was na więcej! Czekamy z utęsknieniem na merytoryczne argumenty. Bo jak na razie powinniście się wstydzić.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Stanisław Klocek

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #325 dnia: 29 Marzec, 2017, 14:54 »
Przede wszystkim osoby które tak piszą z premedytacją kłamią.
Oczywiście, że kłamią, choć zmanipulowani nie zdają do końca sobie z tego sprawy.
Ani Alek z Izą, ani ja z Leną nie zostaliśmy wykluczeni ze zboru za cokolwiek, tylko odeszliśmy sami,...
Otóż manipulacja polega właśnie na ty, że mimo samemu odchodząc, to i tak wykluczają, ogłaszając "przestał/ła być ŚJ", nie podając za co konkretnie, ani nie może się nawet dowiedzieć sam zainteresowany, gdy pisze do Nadarzyna o formularz S-77, gdyż tam tkwi często podstawowe kłamstwo polegające na tym, że odejście samemu niema umocowania biblijnego. Jednakże wcześniejsze ogólne nauki ŚJ podają, że wyklucza się głównie za wymienione w (1 Kor 5:11), czym dezorientuje się w domyśle, jakoby dopuścili się tam wymienionych. Zatem CK manipulując przez strategię kłamliwej propagandy, aby w ten sposób zastraszania powstrzymać opuszczania przez innych, utrzymując ich w błędnej tak zwane wiedzy (czyt. niewiedzy). Gdyby wziąć pod sąd biblijny CK, to okazałoby się, że zasługują na śmierć (Ap 21:8), za to, iż nakazują się czcić za przedstawiciela Bożego i przyjmowaniem wszystkiego w sposób bezgranicznego podporządkowania się, czyli wymuszanie bałwochwalstwa oraz kłamstwa wynikających z niebiblijnych komitetów sądowniczych, skutkiem czego jest wyrządzanie krzywdy rozprzestrzeniającej się na różne płaszczyzny życia.                                                                                                                                                     
Cenię tą formę manifestacji we Wrocławiu, ale moim zdaniem powinno też być kontynuowane korzystając z narzędzi jakim są YouTube lub sprzężone ze  Skype. Prowadząc co jakiś czas (np. raz na miesiąc) publiczne edukacyjne rozmowy na żywo, demaskując w pierwszej kolejności to co szkodliwe, nie omijając co pożyteczne. Mam cały czas nadzieję, że dojdzie do zorganizowania tej niedrogiej formy przekazu. Przecież najpierw można spróbować niepublicznie, choćby dopracowania ze względów nabrania wprawy technicznych zagadnień, lub tematycznego uwzględnienia porządku. Co wy na to?




Offline Iza

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #326 dnia: 29 Marzec, 2017, 15:03 »
Każdemu, kto będzie zainteresowany mogę pokazać listy wysłane do Nadarzyna, w którym jasno wyrażamy z Alkiem nasze zdziwienie i dezaprobatę dla faktu, ze cyt.z teraz listu:
" za mówienie o Chrystusie jako o naszym Panu , oraz za zadawanie pytań dotyczących niewygodnych kwestii, tj. pedofilia, spotkamy się ze strony wspolwyznawcow z niechęcią i zniesławianiem  "
Te reakcje fanatycznych SJ pokazują, jak mocno wyidealizowany ich wizerunek kreuje Organizacja: zrównoważonych, rozsądnych i miłujących pokój ... oraz - wzorem niebiańskiego Ojca - miłujących także swych nieprzyjaciół.
Taki wizerunek tych ludzi, jako prawdziwych chrześcijan ja miałam wiele lat.
A tu okazuje się, ze sporo z nich to tylko  ludzie baaardzo małego formatu, miotani najniższymi emocjami i pobudkami, zamotani w sieć manipulacji orga, i naprawdę bardzo biedni w tym swoim zacietrzewieniu.
Od osób mieniących  się wybrańcami Bożymi, tymi jednymi przeznaczonymi do przeżycia w szybko zbliżającym się wyroku Bożym na niegodziwych  ;),  oczekiwałabym jednak czegoś więcej...

Stanislawie, pomysł Twój nie jest zły. Trzeba tylko znaleźć chętnych, którzy poświęca na to trochę swego czasu.
Ja ogłaszam, ze biorę miesięczny urlop. 8-)
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 15:06 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #327 dnia: 29 Marzec, 2017, 15:50 »

Ja ogłaszam, ze biorę miesięczny urlop. 8-)
W takim razie w Nadarzynie mają chwilę wytchnienia ;D ;D ;D


Offline gedeon

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #328 dnia: 29 Marzec, 2017, 16:08 »
W takim razie w Nadarzynie mają chwilę wytchnienia ;D ;D ;D

Oj i tu się mylisz  ;D ;D ;D
Cały czas prowadzimy korespondencję z decydentami, myślę że już za chwilę będziemy mogli całość udostępnić publicznie. ;D
Są wszelkie zwiastuny, że Nadarzyn z tego powodu może w majtki robić. ;D ;D ;D


Offline CEGŁA

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #329 dnia: 29 Marzec, 2017, 16:55 »
Co takiego udostępnić? Sorki nie w temacie jestem, a post długi :)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.