Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Manifestacja - 26 marca 2017  (Przeczytany 112510 razy)

Offline Fantom

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #225 dnia: 26 Marzec, 2017, 22:42 »
no właśnie...ile macie rozpowszechnionych ulotek?znaczków itp?
 Chętnie ludzie rozmawiali? Był jakiś sprzeciw?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #226 dnia: 26 Marzec, 2017, 22:44 »
Napiszę coś więcej o manifestacji z pierwszej ręki jutro, bo dzisiaj już z żoną padamy na twarz. Ale chcę się podzielić ciekawą informacją, którą otrzymaliśmy od aktywnego Świadka Jehowy.

Otóż okazało się, że przeniesienie zebrań z niedzieli na sobotę w związku z manifestacją nie było pomysłem lokalnych starszych. Taką dyrektywę wydało Biuro Oddziału w Nadarzynie. Tym samym oficjalnie przyznali się, że się nas - odstępców - zwyczajnie boją. Pytanie - czego się boją? Skoro jesteśmy takimi kłamcami za jakich nas uważają, to chyba bez problemu byliby w stanie obalić nasze twierdzenia? Niestety dzisiaj pokazali, że jest inaczej gdy dziennikarze TVP3 Wrocław poprosili ich o komentarz odnośnie protestu i rzecznik prasowy Świadków Jehowy odmówił komentarza. No bo co tu komentować? Mógłby powiedzieć, że to wszystko kłamstwa, ale pociągnięty za język szybko by się skompromitował. Dlatego jak to powiedział David Splane w Portugalii ich taktyką w takich wypadkach jest po prostu milczeć i pozwolić, aby sprawa sama ucichła. Problem w tym, że ta sprawa nie ucichnie. Będziemy o tym mówić coraz głośniej i szerzej, dopóki wszyscy nie dowiedzą się o tym co kryje się za tą organizacją.

Cytat: fantom
no właśnie...ile macie rozpowszechnionych ulotek?znaczków itp?

O ile dobrze kojarzę Robert Dworak miał przygotowanych 110 przypinek z przekreślonym logo jw.org. Wszystkie się rozeszły podczas protestu. Ile ulotek rozdaliśmy to nie sposób policzyć bo było ich bardzo dużo, a część niektórzy zabierali ze sobą, żeby rozdawać je w swoich rodzinnych miastach. Jakoś tak już zwyczaj raportowania każdego jednego wręczonego papierka nam się ulotnił :).
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2017, 22:46 wysłana przez mav »


od-nowa

  • Gość
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #227 dnia: 26 Marzec, 2017, 22:58 »
Post mi zwiał, poprawiam:
Zamiast doktrynalnych przepychanek  nastaje era tłumaczenia się ludziom z do tej pory ukrywanych faktów dot. org. ŚJ, tajnych listów, tajnej książki "Paście trzodę Bożą", ukrywania pedofilii, łamania praw człowieka do wolności sumienia i wyznania gwarantowanego przez Konstytucję naszego Państwa, nie tylko ŚJ, a wszystkim obywatelom, także tym, którzy odeszli z sekto korporacji ŚJ, tłumaczenie się z stosowania ostracyzmu, niszczenia rodzin itd.
Piękny dzień, piękni z Was  ludzie, piękna Wasza praca.


Tusia

  • Gość
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #228 dnia: 26 Marzec, 2017, 23:36 »


Offline Estera

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #229 dnia: 27 Marzec, 2017, 00:09 »
Miałem więcej czasu dzisiaj ;D
Miało być przed manifą 
WŁĄCZCIE NAPISY
   CEGŁA  :) :) :)
   Świetna robota. Bardzo wymowne, bardzo, bardzo. Szczególnie zakończenie, uderzające prosto w serce.
   Gratulacje za film.
   Tusia, zdjęcia z manifestacji, też super. Żałuję, że nie mogłam tam być.
   Mav, a tych ulotek, to można by tak dostać trochę listem?
   Przydałyby mi się na moje "partyzanckie" działanie, tu, na moim terenie.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2017, 00:21 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #230 dnia: 27 Marzec, 2017, 00:10 »
 ???
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline salvat

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #231 dnia: 27 Marzec, 2017, 00:14 »
Z grupy Sobocińskiego:
"Iza Golianek
Nie był to duzy protest a roznosi sie to w zatrważającym tempie. Im wiecej bedzie o tym dyskusji tym gorzej bo to oznacza ze sie tym przejeliśmy. Nie powinniśmy robić szumu wokół tego bo bedzie tylko gorzej. Jeśli nasze stowarzyszenie uzna ze jest taka potrzeba by złożyć wyjaśnienie to tak uczynią. A jeśli nie to znaczy ze nie ma sie czym przejmowac."

W wątku dot. manifestacji jad naszych "kochanych braci i sióstr" spływa szerokim strumieniem. Insynuują przeróżne rzeczy nie potrafiąc wznieść się ponad doktryny, animozje, CK i organizację. W tej chwili podniecają się listami do Putina.

Jednak patrząc na zacytowany post - jest to równie gorący temat. I dobrze, o to chodziło!
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline PoProstuJa

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #232 dnia: 27 Marzec, 2017, 00:40 »
Z grupy Sobocińskiego:
"Iza Golianek
Nie był to duzy protest a roznosi sie to w zatrważającym tempie. Im wiecej bedzie o tym dyskusji tym gorzej bo to oznacza ze sie tym przejeliśmy. Nie powinniśmy robić szumu wokół tego bo bedzie tylko gorzej. Jeśli nasze stowarzyszenie uzna ze jest taka potrzeba by złożyć wyjaśnienie to tak uczynią. A jeśli nie to znaczy ze nie ma sie czym przejmowac."

Innymi słowy: "Nie rozmawiajmy o problemie, a problem sam przestanie istnieć".

oraz

"Jeżeli podczas zebrania na Sali Królestwa będzie pożar, ale nie otrzymamy od Nadarzyna wyraźnej informacji o potrzebie ewakuacji, to znaczy, że wszystko jest OK i mamy kontynuować zebranie siedząc na swoich miejscach."
 ;D


Offline salvat

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #233 dnia: 27 Marzec, 2017, 00:52 »
Po prostu zwyczajnie BOJĄ SIĘ.

Prawda powinna sama się obronić, ale ta prawda jest taka, że ludzi w tej organizacji ma się za nic, chyba że mają doktorat z proktologii i doskonale wiedzą jak i komu wejść w tyłek, by reszta piała z zachwytu nad gorliwością tego czy owego. Tylko ktos kto dopuści do swego umysłu możliwość, że tkwi w miejscu, gdzie afera goni aferę, wyjaśnienia wierzeń są mdłe jak flaki z olejem, a w całej tej wyjatkowości religijnej jest wyjątkowo cwanie zawoalowana maszynka do zarabiania pieniędzy, może zrozumieć, że Bóg nie ma z nimi nic wspólnego. Gdyby Jezus przyszedł teraz na ziemię potraktowaliby go jeszcze gorzej niz Żydzi w I wieku. Obrzuciliby go stekiem epitetów, gdyby tylko zwrócił im uwagę na to co my, a potem wykluczyli zaocznie.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Overthinker

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #234 dnia: 27 Marzec, 2017, 01:02 »
Jesteście wielcy! Iza, Alek i wszyscy uczestnicy - dziękuję Wam z całego serca  :)

Uświadamianie poprzez edukację to najlepsza metoda walki z hipokryzją Strażnicy. Niestety nie mogłem Wam pomóc osobiście, musiałbym pokazać twarz, może następnym razem będę już wolnym człowiekiem.

Cały Wrocław, nawet cała teokratyczna Polska będzie huczeć o akcji. Nadarzyn nie jest w stanie zatrzymać poczty pantoflowej. Ciekawość sprawi, że bracia będą szukać więcej informacji. Już teraz znacząco wzrosła ilość wejść na forum.


Kochani Bracia czytający ten wątek - naprawdę chcemy Waszego dobra!  :) 
Nie bójcie się zdobywać wiedzy, którą ktoś odgórnie Wam zakazał. Tylko pełna jawność informacji sprzyja dążeniu do prawdy, ukrywanie faktów jest podstępnym działaniem. Dopiero mając pełny obraz Organizacji, możecie świadomie zdecydować czy chcecie zostać Świadkami Jehowy. Większość z nas została pozbawiona takiego wyboru. Ta akcja była bardzo potrzebna, pożyteczna dla społeczeństwa i sprzyjająca uświadamianiu Świadków Jehowy o zamkniętym umyśle.
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #235 dnia: 27 Marzec, 2017, 08:53 »
Ok, trochę odespałem to spróbuję coś napisać.

Manifestacja moim zdaniem całkowicie się udała, wszystko wyszło dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. Frekwencja dopisała bardziej niż się tego spodziewaliśmy - na Facebooku zgłosiło chęć udziału ok. 30 osób, a przyjechało około 60 byłych Świadków Jehowy, osób pokrzywdzonych przez organizację i ogólnie zainteresowanych tematem sekt, a dodatkowo sporo osób postronnych które przyszły dzięki reklamom w radio/na lawecie. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niewiele osób, ale trzeba wziąć tu pod uwagę specyfikę problemu - większość osób która chciałaby wziąć udział nie mogła tego zrobić, bo z różnych powodów nadal przebywa w organizacji i gdyby pokazali twarz to mogłoby się to skończyć linczem ze strony "współbraci".

Zatrzymywało się sporo przechodniów, niektórzy żeby posłuchać przemówień, inni żeby porozmawiać z uczestnikami, jeszcze inni podchodzili do stojaka i brali ulotki czy książki. Były obecne również media - Gazeta Wrocławska, Echo24 i TVP3 Wrocław, poproszono nas o powiedzenie parę słów do mikrofonu na temat akcji. Z rzeczy, które udało nam się znaleźć do tej pory:

Reportaż TVP3: https://drive.google.com/open?id=0BwOfAQV6kfC8ejB3REZNb1Q2VWs
Artykuł na stronie TVP3: https://wroclaw.tvp.pl/29666383/byli-swiadkowie-jehowy-przerywaja-milczenie
Gazeta Wrocławska: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/protest-przeciwko-swiadkom-jehowy-zdjecia,11921260/

Kilka osób wystąpiło z krótkimi przemówieniami. Alek powiedział parę słów o ostracyzmie i hierarchii w zborach, ja opowiedziałem o problemie pedofilii i jej tuszowania przez ŚJ, Piotr Andryszczak powiedział o fałszywych proroctwach pokazując przy okazji oryginalne publikacje sprzed lat, które je zawierały, Agata Szudzik wspomniała krótko o tym jak traktuje się w zborach kobiety. Było jeszcze kilka innych, ale niestety nie słyszałem wszystkich bo akurat byłem przepytywany przez radio i telewizję. W tym czasie kilka osób chodziło po całym rynku i wręczało ludziom ulotki z akcji.

Po akcji na rynku część z nas przeniosła się pod Salę Królestwa przy ul. Reymonta, gdzie najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod salą, a potem ustawiliśmy się z transparentami i bannerami wzdłuż chodnika. Dwóch Świadków Jehowy przyszło i byli zdziwieni, że nie ma zebrania (chyba nie dostali informacji), gdy nas zobaczyli i usłyszeli że zebranie odwołane, to bez słowa wrócili skąd przyszli. Przez te ok. 20 minut jak staliśmy minęło nas mnóstwo samochodów (bo byliśmy zwróceni w stronę ulicy), nie przesadzę jeśli stwierdzę, że niemal wszyscy kierowcy i pasażerowie czytali to co mieliśmy napisane na transparentach. Oczywiście w tym czasie jeździła też laweta z reklamą.

Na koniec spotkaliśmy się wspólnie w jednej z restauracji na rynku by coś przekąsić. Z góry przepraszam wszystkich, którzy nie dostali tego co wcześniej zamawiali, ponieważ nie znaliśmy Was wszystkich z twarzy to ciężko było to ogarnąć :). Ale myślę, że mimo to fajnie spędziliśmy czas i mogliśmy na spokojnie już porozmawiać ze sobą. Na przyszłość trzeba pomyśleć o wynajęciu większej knajpy, bo tutaj się wszyscy nie zmieściliśmy.

Obawialiśmy się trochę, że mogą wystąpić jakieś nieprzyjemne sytuacje, zarówno ze strony Świadków Jehowy, jak i ze strony uczestników manifestacji których mogły ponieść emocje. Nic jednak takiego się nie stało - protest przebiegł godnie, pokojowo, w miłej atmosferze. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni i już teraz zapowiadamy, że to nie nasze ostatnie słowo i za jakiś czas będziemy chcieli powtórzyć protest w innych miastach :).
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2017, 08:56 wysłana przez mav »


Blizna

  • Gość
Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #236 dnia: 27 Marzec, 2017, 09:04 »
Kraków zaprasza :)


Offline Startek

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #237 dnia: 27 Marzec, 2017, 09:08 »
Super tak trzymać , kawał dobrej roboty , może udało by się bardziej nagłośnić , na przykład w biurach  poselskich  czy w inny sposób dotrzeć wyżej .


Offline Dietrich

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #238 dnia: 27 Marzec, 2017, 09:20 »
Wielki szacum za to co zrobiliście. Mówi o tym cała "świadkowska" Polska.
Era doktrynalnych przepychanek przeszła do historii "król" okazał się nagi.

Sądząc po zamieszaniu na świadkowskich forach więcej mówi się o manifestacji niż o listach do Putina. W niektórych miejscach wyłączono nawet komentowanie, w innych całe wątki usunięto.


Offline awmala

Odp: Manifestacja - 26 marca 2017
« Odpowiedź #239 dnia: 27 Marzec, 2017, 09:50 »
Cieszę się że mogłam uczestniczyć w manifestacji. Dziękuję organizatorom oraz wszystkim osobą które zorganizowały tą akcję za trud i włożona pracę. Jesteście niesamowici :)