Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: to co ważniejsze w prawie, mianowicie : sprawiedliwość, miłosierdzie, i wiara.  (Przeczytany 2094 razy)

Offline Elihu

Chciałbym poruszyć ten wątek względem pedofilii.. wczoraj rozmawiałem z dwiema pionierkami które uważaja że nawet pedofilowi należy okazać miłosierdzie ponieważ kto go nie okazuje nad tym odbędzie się sąd bez miłosierdzia.. jedna z pionierek opowiedziała mi przykład w którym to jako pedagog rozmawiała z młodą dziewczyną i jej matką względem kazirodztwa, i jako instytucja państwową (tudzież pracownik tej instytucji) nie wolno jej było zgłaszać takich spraw w odpowiednie miejsce. raz tak zrobiła i sie jej oberwało od zwierzchników (pracodawców) gdyż zgłosiła tą właśnie sprawe a matka i córka się w sądzie wyparły.. tym wytłumaczyć mi chciała że to osoba pokrzywdzona musi sama zgłaszać te sprawy odpowiednim organom władzy lub ścigania. ale głównie chciałem was zapytać o to czy pedofilowi można okazać miłosierdzie?? w prawie ważniejsze są sprawiedliwośc i miłosierdzie, zatem czy miłosierdzie może umniejszać wagę sprawiedliwości?? ja pionierkom odczytałem pwp22:22-27
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Światus

Łk 17:1 Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!

W ST było prosto; kupa kamieni i po sprawie.
Łatwo jest pisać czy mówić o wybaczeniu jeśli nie dotyczy to kogoś osobiście.
Są opinie mówiące, że "nienawiść niszczy najbardziej tego kto nienawidzi".

Ale jest jedna ważna rzecz;
NIGDY NIE PRZEBACZAJ W CZYIMŚ IMIENIU.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Elihu

Właśnie też o tym z nimi rozmawiałem że kwestia miłosierdzia i przebaczenia należy tylko do osoby pokrzywdzonej bo:
Jeśli pedofil zostaje przyłączony do zboru to tak jakby starsi przebaczyli mu w imieniu lub nawet zamiast osoby skrzywdzonej. Wtedy to osoba skrzywdzona pozbawiana jest sprawiedliwości.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2016, 15:28 wysłana przez Elihu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Światus

Są wersety, które powinny załatwić sprawę powrotu do zboru. Przynajmniej dla myślącego człowieka.
W nawiązaniu do "kamienia młyńskiego". Wydaje się, że po śmierci, takiego człowieka nic dobrego nie spotka. Czyli wg ŚJ "zginie w Arm".

1J 5:16 Jeśli ktoś spostrzeże,
że brat popełnia grzech,
który nie sprowadza śmierci,

niech się modli, a przywróci mu życie;
mam na myśli tych,
których grzech nie sprowadza śmierci.
Istnieje taki grzech,
który sprowadza śmierć.
W takim wypadku nie polecam, aby się modlono.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
jedna z pionierek opowiedziała mi przykład w którym to jako pedagog rozmawiała z młodą dziewczyną i jej matką względem kazirodztwa, i jako instytucja państwową (tudzież pracownik tej instytucji) nie wolno jej było zgłaszać takich spraw w odpowiednie miejsce. raz tak zrobiła i sie jej oberwało od zwierzchników (pracodawców) gdyż zgłosiła tą właśnie sprawe a matka i córka się w sądzie wyparły

Co to za pionierka, która studia zrobiła? :P


Offline Elihu

Emerytowana. Pionier stały
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Elihu

Studia zdąrzyła zrobić zanim została śj.. jeśli dobrze pamiętam



Kwestie sprawiedliwości , miłosierdzia i wiary można znaleźć jeszcze tu: Izajasza11:3 porównaj z Łukasza 7:36-50. Tym mogę się podzielić.. tyle mam. Taka "MOJA" (nie strażnicowa) Perełka. To porównanie często mi o czymś przypomina i dodaje sił.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2016, 12:44 wysłana przez Elihu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"