Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?  (Przeczytany 2635 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« dnia: 26 Sierpień, 2016, 09:53 »
i dlaczego tak twierdzą?

A naszło mnie po obejrzeniu tego:


Efezjan

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień, 2016, 11:14 »
Oczywiście, że zmartwychwstanie: świadkowie Jehowy i byli śJ niby tak dobrze znają Biblię, a tego nie wiedzą? Jedni zmartwychwstaną do życia wiecznego inni do wiecznego potępienia. Proste jak drut!


Tusia

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień, 2016, 11:45 »
Oczywiście, że zmartwychwstanie: świadkowie Jehowy i byli śJ niby tak dobrze znają Biblię, a tego nie wiedzą? Jedni zmartwychwstaną do życia wiecznego inni do wiecznego potępienia. Proste jak drut!

Życie wieczne:
"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!" Mt 25, 34)

Potępienie wieczne:
"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!" (Mt 25, 41)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień, 2016, 11:50 »
Ale mi chodzi o to jak twierdzą SJ, bo nie mogę znaleźć. Czy wg nich on powstanie czy nie?


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień, 2016, 12:47 »
Ale mi chodzi o to jak twierdzą SJ, bo nie mogę znaleźć. Czy wg nich on powstanie czy nie?
Tu taka szpileczka dla katolików:

*** w82/6 s. 8 ***
Są wśród nich setki tych chrześcijan, których ścięto, rozstrzelano, zagłodzono lub zatłuczono na śmierć w obozach koncentracyjnych zorganizowanych z rozkazu katolika Hitlera

Zdaje się, że nie ma tekstów ani zaprzeczających ani potwierdzających zmartwychwstanie Hitlera.
Nie znalazłem w latach 1950-2015 w jednym akapicie o Hitlerze: Hitler RESURRECTI*

Tylko o kliklku biblijnuych osobach piszą:

*** w05 15.7 s. 31 Pytania czytelników ***
Jeżeli chodzi o los umarłych, Pismo Święte wspomina jedynie o dwóch możliwościach: będzie to albo wieczna śmierć, albo tymczasowy stan niebytu. Ludzie uznani za niegodnych zmartwychwstania zostają niejako wrzuceni do „Gehenny”, czyli „jeziora ognia” (Mateusza 5:22; Marka 9:47, 48; Objawienie 20:14). Znaleźli się tam Adam i Ewa (pierwsza para ludzka), zdrajca Judasz Iskariot oraz niektórzy ludzie straceni z wyroku Bożego, na przykład podczas potopu w czasach Noego, a także w Sodomie i Gomorze.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień, 2016, 12:55 »
Wygląda na to, że może się spełnić "zapowiedź" z tego satyrycznego filmiku powyżej....


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień, 2016, 14:15 »
Oni wolą pisać, kto zmartwychwstanie, a nie kto nie.
Ale czasem anonimowo wymieniają tych bez nadziei.

*** w82/20 s. 14  ***
Podobnie także nie okazujący skruchy odstępcy nie idą po śmierci do Szeolu, czyli Hadesu, ale do Gehenny (Hebr. 6:4-8; 2 Piotra 2:1). Ten sam los czeka oddanych Bogu chrześcijan, którzy rozmyślnie pogrążają się w grzechu, oraz „tych, którzy się cofają” (Hebr. 10:26-31, 38, 39). Są to tylko przykłady ukazujące, że pewni ludzie już „w obecnym systemie rzeczy” popełniają grzech, który nie zostanie przebaczony nawet w systemie, jaki „ma nadejść” (Mat. 12:31, 32; porównaj z tym List 1 Jana 5:16). Tacy nie doczekają się zmartwychwstania.



Cytuj
Ale mi chodzi o to jak twierdzą SJ, bo nie mogę znaleźć. Czy wg nich on powstanie czy nie?
Jeśli to jest to, co szukasz, to ładnie przetłumacz co Sędzia mówił:

Some of these faithful Christians have recently been, as the press announces, executed, that is, put to death, because they would not bear arms at the command of Hitler. Thus the executed one proved his integrity and faithfulness to the great THEOCRATIC GOVERNMENT and is guaranteed resurrection and life everlasting; which no gangster such as Hitler will ever get. - Revelation 2: 10. (Neutrality 1939 s. 21).

M: Scaliłem starszy post z nowszym
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2016, 14:33 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień, 2016, 16:40 »
Cytuj
M: Scaliłem starszy post z nowszym
"I usunąłem słowa mego protestu", zapomniałeś M dodać.

A ja się nie prosiłem o scalanie.
Specjalnie musiałem godzinę czekać by wstawić ten post. Specjalnie dla Kaisera szukałem tego tekstu i specjalnie wstawiłem go oddzielnie.


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień, 2016, 15:08 »
Some of these faithful Christians have recently been, as the press announces, executed, that is, put to death, because they would not bear arms at the command of Hitler. Thus the executed one proved his integrity and faithfulness to the great THEOCRATIC GOVERNMENT and is guaranteed resurrection and life everlasting; which no gangster such as Hitler will ever get. - Revelation 2: 10. (Neutrality 1939 s. 21).
Zdaje się, że zamawiający ten tekst wybył, więc kto inny przetłumaczył mi:

"Jak donosi prasa, część tych wiernych Chrześcijan została stracona, ponieważ nie zgodzili się na noszenie broni pod rozkazami Hitlera. W ten sposób taki stracony dowiódł swojej prawości i wierności wobec TEOKRATYCZNEGO RZĄDU i ma zagwarantowane zmartwychwstanie i życie wieczne; coś czego żaden gangster w rodzaju Hitlera nigdy nie dostąpi - Objawienia 2:10."


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień, 2016, 10:41 »
Cytuj
Specjalnie dla Kaisera szukałem tego tekstu i specjalnie wstawiłem go oddzielnie.
Ktoś zapomniał nawet wglądnąć, a ja się naszukałem. :-\
Nie wiadomo jak to szukać, bo Hitler wiele razy występuje.
Ale na czuja wpisałem ang. słowo Hitler i zmartwychwstanie w odległości 10 słów, no i znalazło. ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2016, 10:43 wysłana przez Roszada »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień, 2016, 10:55 »
Ktoś zapomniał nawet wglądnąć, a ja się naszukałem. :-\
Nie wiadomo jak to szukać, bo Hitler wiele razy występuje.
Ale na czuja wpisałem ang. słowo Hitler i zmartwychwstanie w odległości 10 słów, no i znalazło. ;)

ej...
Czytałem. To że się nie odezwałem, nie znaczy że mnie nie zainteresowało. Nie znalazłem odpowiednich słów komentarza. Sorki...


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień, 2016, 11:13 »
ej...
Czytałem. To że się nie odezwałem, nie znaczy że mnie nie zainteresowało. Nie znalazłem odpowiednich słów komentarza. Sorki...
Gdybym znał bardziej ang. i bym umiał budować frazy, to bym może jeszcze coś znalazł, z nowszych czasów.
Zauważ to rok 1939 i jest nazwany już gangsterem, ale cóż dopiero w 1945?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień, 2016, 11:14 »
Gdybym znał bardziej ang. i bym umiał budować frazy, to bym może jeszcze coś znalazł, z nowszych czasów.
Zauważ to rok 1939 i jest nazwany już gangsterem, ale cóż dopiero w 1945?

Macie tu gdzieś EN Watchtower Library? Zainstaluję i sam poszukam :)


Offline Roszada

Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień, 2016, 11:23 »
Macie tu gdzieś EN Watchtower Library? Zainstaluję i sam poszukam :)
W archiwum jest, ale tam są lata 1950-2015.
1700 razy słowo Hitler.
Raczej myśle, że Sędzia przed śmiercią w 1942 mógł go obrzucać klątwami.
Później już nie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Czy wg SJ Hitler zmartwychwstanie?
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień, 2016, 11:34 »
W archiwum jest, ale tam są lata 1950-2015.
1700 razy słowo Hitler.
Raczej myśle, że Sędzia przed śmiercią w 1942 mógł go obrzucać klątwami.
Później już nie.

Czyli nie wiadomo co zaproponowali bogu jako wyrok :D