Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica na grudzień 2016  (Przeczytany 10381 razy)

Offline Roszada

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:32 »
Cytuj
Zaraz zaraz, na obrazkach to włócznia jest przerobiona na lemiesz, a miecz na sierp/nożyce - czyli całkiem odwrotnie niż mówi Pismo Święte.
Są dwa rodzaje tekstów w Biblii!
I taki i taki.

Cytuj
Ciekawe ile w globalnych godzinach jest godzin na głoszenie ochrzczonym SJ?
Kiedyś też zdaje się, jak była studiowana 1 książka, to polecali po jakimś czasie drugą przestudiować z ochrzczona już osobą.
Oni potrafią te godziny mnożyć. :)
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2016, 19:34 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:34 »
Nowe Życie i służba... na grudzień już jest ale nic ciekawego nie widziałem:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/

Myślałem, że może coś ogłoszą, że od stycznia 2017 np. Przebudźcie się! co kwartał, albo wcale. ;D



Czyli może się okazać że spora część odwiedzin i studiów ze sprawozdania rocznego to nic nie znaczące cyferki, bo przecież osoba do której zachodzą już jest ochrzczona (nie jest to nowa wytyczna, robiono tak wcześniej, ale jakoś wcześniej nie zwróciłem na to uwagi).


Offline Technolog

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:46 »
Są dwa rodzaje tekstów w Biblii!
I taki i taki.
Możesz podać coś więcej. Mi pod Izajasza 2:4 pojawia się tylko jeden rodzaj tekstu.
http://goo.gl/vRdFay


Offline Roszada

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:51 »
Możesz podać coś więcej. Mi pod Izajasza 2:4 pojawia się tylko jeden rodzaj tekstu.
http://goo.gl/vRdFay

„(...)I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. (...)” (Iz 2:4)

„(...)Przekujcie swoje lemiesze na miecze, a swe noże ogrodnicze na dzidy. (...)” (Jl 3:10)

„(...)I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze.(...)” (Mi 4:3)

Tego jednego tekstu ŚJ na ogół nie znają. :(


Offline Technolog

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:55 »
„(...)I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze. (...)” (Iz 2:4)

„(...)Przekujcie swoje lemiesze na miecze, a swe noże ogrodnicze na dzidy. (...)” (Jl 3:10)

„(...)I przekują swe miecze na lemiesze, a swe włócznie na noże ogrodnicze.(...)” (Mi 4:3)

Tego jednego tekstu ŚJ na ogół nie znają. :(
Tak, zgadza się z tym tekstem z Joela. Ale zmiana rodzaju narzędzia następuje z miecza na lemiesz (włócznia na sierp) w Iz 2:4, albo odwrotnie z lemiesza na miecz (sierp na włócznię) w Jl 3:10. Ale nie z miecza na sierp i z lemiesza na włócznię jak na ilustracji.
A może mi się wydaje z tymi obrazkami :-\
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2016, 19:59 wysłana przez Technolog »


od-nowa

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 21:13 »
Nowe Życie i służba... na grudzień już jest ale nic ciekawego nie widziałem:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/

Myślałem, że może coś ogłoszą, że od stycznia 2017 np. Przebudźcie się! co kwartał, albo wcale. ;D

Na takie decyzje musimy poczekać do zebrania statutowego w październiku. Po nim zapewne przyjdzie jakiś list w sprawie zmian. Myślę, że możemy spodziewać sie kolejnych zmian, w kierunku oszczędności, o których piszesz.
Rozmawiałam dziś z osobą wybudzoną, która już nie uczęszcza na zebrania, już też usłyszała, że grozi jej komitet za odstępstwo, bo powiedziała pewnej osobie ze zboru o swych wątpliwościach, a ta doniosła - tak w skrócie.
Osoba wybudzona usłyszała podczas rozmowy z aktywnym ŚJ, że na zebraniu w potrzebach zboru było mówione, że ŚJ podczas głoszenia będą posługiwać się tylko Biblią, bez czasopism w związku z czym pomyślała i to powiedziała aktywnemu SJ, "pomyśl, może będą drukarnie wyprzedawać."



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 21:55 »

Osoba wybudzona usłyszała podczas rozmowy z aktywnym ŚJ, że na zebraniu w potrzebach zboru było mówione, że ŚJ podczas głoszenia będą posługiwać się tylko Biblią, bez czasopism
To w końcu wytłumaczą mi z biblią ręku ten nieszczęsny 1914 rok i nowe pokolenie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 22:40 »
To w końcu wytłumaczą mi z biblią ręku ten nieszczęsny 1914 rok i nowe pokolenie.

Nie. Odeślą cię na jw.org i tam sobie sam wytłumaczysz


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Wrzesień, 2016, 23:30 »


Na stronie 3 materiał DIY lub zrób to sam z obrazkami: jak przerobić miecz na lemiesz i włócznię na nożyce ogrodnicze.
Zaraz zaraz, na obrazkach to włócznia jest przerobiona na lemiesz, a miecz na sierp/nożyce - czyli całkiem odwrotnie niż mówi Pismo Święte.

To jeszcze jest nic. Główny "szkopuł" polega na tym, że te fragmenty z Izajasza mówią
o czasie panowania Mesjasza, o WSZYSTKICH narodach że już żaden naród nie walczy
przeciwko drugiemu narodowi - a SJ na siłę odnoszą to do obecnych czasów i wyłącznie członków ich społeczności :)

To jest dopiero manipulacja.
Pan Jezus używa odwrotnego pojęcia do czasów, w których ludzie znajdują się przed panowaniem Mesjasza:
"Powstanie naród przeciwko narodowi". Tymczasem tekst z Izajasza opisuje inną globalną sytuację, bo
właśnie "żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi".
Podobnie inne zapowiedzi czasów mesjańskich, np. pojęcie "raju duchowego"
które w ogóle nie występuje w Biblii. Ale jeśli bardzo się chce na siłę wykazać,
że już żyjemy w czasie spełnienia tych zapisów, to trzeba wymyśleć jakąś nowomowę tego typu :)



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Wrzesień, 2016, 23:47 »
Świetne spostrzeżenie, Abba. Wg mnie fajnie wyjaśnia to św. Hieronim:

Et conflabunt gladios suos in vomeres, et lanceas suas in falces. Omne bellandi studium vertetur ad pacem, et pro discordia erit in toto orbe concordia. Gladii mutabuntur in vomeres, et lanceae in falces, ut omisso furore bellandi, agriculturae serviant, et uberrimas falcibus messes secent. Quod quidem et spiritualiter intelligi potest, quando omnis duritia cordis nostri Christi vomere frangitur, et eradicantur spinae vitiorum, ut sementis sermonis Dei crescat in fruges: et postea labores manuum nostrarum manducemus, quando venientes venient in exultatione, portantes manipulos suos (Psal. CXXV, 6).

Streszczę: najpierw mówi to, co Ty (że tak będzie w przyszłości, że w miejsce niezgody przyjdzie zgoda, a ci, którzy się trudnią wojaczką, zaczną uprawiać ziemię jako rolnicy). Potem mówi, że w twardość serca naszego wzorem Chrystusa winniśmy kruszyć i tak przekuwać miecze na lemiesze.

Non levabit gens contra gentem gladium, neque exercebuntur ultra ad praelium. Veteres revolvamus historias, et inveniemus usque ad vicesimum octavum annum Caesaris Augusti (cuius quadragesimo primo anno Christus natus est in Iudaea) in toto orbe terrarum fuisse discordiam, et singulas nationes contra vicinas gentes arsisse studio praeliandi, ita ut caederent et caederentur. Orto autem Domino Salvatore, quando sub Praeside Syriae Cyrino prima est in orbe terrarum facta descriptio, et Evangelicae doctrinae pax Romani imperii pace praeparata; tunc omnia bella cessaverunt, et nequaquam per oppida et vicos exercebantur ad praelia; sed ad agrorum cultum, militibus tantum legionibusque Romanis contra barbaras nationes bellandi studio delegato: quando impletus est Angelorum ille concentus: Gloria in excelsis Deo, et in terra pax hominibus bonae voluntatis (Luc. II, 14); et in diebus eius orta est iustitia et multitudo pacis.

Tutaj Hieronim mówi, że czasy kiedy naród miecza przeciw narodowi nie podniesie przyszły, kiedy zapanowała tzw. pax Romana, za cezara Augusta, kiedy do urodził się Chrystus. I wtedy do przyszedł na świat prawdziwy gwarant sprawiedliwości i pokoju, kiedy aniołowie wołali: "Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!".