Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica na grudzień 2016  (Przeczytany 10380 razy)

Offline gerontas

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień, 2016, 12:48 »
‛Skupianie umysłu na sprawach ducha oznacza życie i pokój’

"Dlaczego każdy, bez względu na żywioną nadzieję, może odnieść korzyść z analizy 8 rozdziału Listu do Rzymian?"

Nie wiem czy "drugie owce", które podobno nie są dziećmi Bożymi i nie są braćmi Chrystusa odniosą korzyść z analizy 8 rozdziału Listu do Rzymian? Efekt może być druzgocący dla CK jak i szeregowego świadka który przeczyta ze zrozumieniem 8 rozdział od początku.


8 rozdział listu Pawła do Rzymian, jak walec przejeżdża po nauce WTS'u odnośnie dwóch klas chrześcijan. To co nierówne staje się proste.
Oczywiście jest tam mowa o dwóch grupach ludzi. Jezus też mówił o dwóch grupach ludzi (chwasty i pszenica, kozy i owce). Paweł zaś mówi o nich jako o tych, którzy żyją według ciała (kozy, chwasty) oraz, tych którzy żyją według ducha w Chrystusie, ich ten duch prowadzi i stają się synami Bożymi.

Natomiast WTS znowu wykorzystuje ten fragment w swojej polityce manipulacji i omamiania wiernych. Paweł mówił, że ci którzy żyją według ciała to ulegający grzechowi ludzie, żyjący w zgodzie ze swoim grzesznym ciałem. A WTS przedstawia tych ludzi jako, skupiających się na rzeczach materialnych, cielesnych  W rozumieniu CK oznacza to: "Niektórzy mogą sobie uświadomić, że myślą głównie o wystroju mieszkania, nowych trendach w modzie, inwestowaniu, planowaniu wakacji czy próbowaniu różnych gatunków wina." - Strażnica, Grudzień 2016, str. 16, ak. 11.
Z innej strony, ci którzy żyją według ducha, to są osoby skupiające się na sprawach duchowych. I tu znowu według CK:  "W Biblii czytamy, że Paweł utrzymywał się z szycia namiotów. Ale na czym był skoncentrowany? Na głoszeniu i nauczaniu (odczytaj Dzieje 18:2-4; 20:20, 21, 34, 35). Do tego samego zachęcił też braci i siostry w Rzymie. Życie Pawła rzeczywiście skupiało się na zajęciach duchowych. Powinniśmy go w tym naśladować (Rzym. 15:15, 16)." - Strażnica, Grudzień 2016, str. 17, ak. 16

CK działa tak. Znaleźć jakiś fragment Biblijny, a potem zinterpretować go według własnego "widzimisię" dla podparcia własnych nauk i polityki wychowawczej.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2016, 13:00 wysłana przez gerontas »


Offline todd

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień, 2016, 14:48 »
Również zauważyłem to postępowanie WTS dlatego przestałem czytać strażnice od jakiegoś czasu, oni porostu kpią z innych ludzi.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień, 2016, 21:20 »
Natomiast WTS znowu wykorzystuje ten fragment w swojej polityce manipulacji i omamiania wiernych. Paweł mówił, że ci którzy żyją według ciała to ulegający grzechowi ludzie, żyjący w zgodzie ze swoim grzesznym ciałem. A WTS przedstawia tych ludzi jako, skupiających się na rzeczach materialnych, cielesnych  W rozumieniu CK oznacza to: "Niektórzy mogą sobie uświadomić, że myślą głównie o wystroju mieszkania, nowych trendach w modzie, inwestowaniu, planowaniu wakacji czy próbowaniu różnych gatunków wina." - Strażnica, Grudzień 2016, str. 16, ak. 11.
Z innej strony, ci którzy żyją według ducha, to są osoby skupiające się na sprawach duchowych. I tu znowu według CK:  "W Biblii czytamy, że Paweł utrzymywał się z szycia namiotów. Ale na czym był skoncentrowany? Na głoszeniu i nauczaniu (odczytaj Dzieje 18:2-4; 20:20, 21, 34, 35). Do tego samego zachęcił też braci i siostry w Rzymie. Życie Pawła rzeczywiście skupiało się na zajęciach duchowych. Powinniśmy go w tym naśladować (Rzym. 15:15, 16)." - Strażnica, Grudzień 2016, str. 17, ak. 16

Dlatego z nich tacy "bibliści" jak ze mnie primabelarina.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline franki

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Sierpień, 2016, 08:34 »
str. 10 ak. 9 i 10
Zwróciłem uwagę na zdania:
Cytuj
Ponieważ, jak napisał Paweł, chrześcijanie ‛umarli względem grzechu’ (odczytaj Rzymian 6:1, 2). Ale skoro ciągle żyli na ziemi, to dlaczego powiedział, że umarli?
Cytuj
Ale dlaczego Paweł mógł powiedzieć, że ‛umarli względem grzechu’? Żeby to wyjaśnić, posłużył się przykładem Jezusa, który umarł jako człowiek i został wskrzeszony jako nieśmiertelna osoba duchowa. Śmierć nie miała już nad nim władzy.

Książka Czego uczy Biblia zawiera inne zrozumienie tych wersetów.
Dodatek: Dzień Sądu — co oznacza?
Cytuj
Nie, nie będą oni sądzeni za to, co czynili przed śmiercią. Skąd o tym wiemy? Biblia wyjaśnia: „Kto umarł, został uwolniony od swego grzechu” (Rzymian 6:7). Po zmartwychwstaniu będzie miał niejako czyste konto.

Jak im pasuje tak interpretują Biblię. Aczkolwiek to rozwala im fundamenty ich wierzeń o czystym koncie po śmierci.
Pisarze w WTS chyba się zmieniaja skoro sami nie wiedzą co pisali wcześniej.


Offline Roszada

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 11:48 »
Ukazało się ostatnie Przebudźcie się! na ten rok czyli nr 6, 2016.
Nic ciekawego do skomentowania nie widzę. Jest art. o Erazmie z Rotterdamu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 11:59 »
Ukazało się ostatnie Przebudźcie się! na ten rok czyli nr 6, 2016.
Nic ciekawego do skomentowania nie widzę. Jest art. o Erazmie z Rotterdamu.

strona 6 - Jak zminimalizować ryzyko w trakcie epidemii

Jak widać pokarm na czas słuszny. Epidemii ci u nas w ciul.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 18:36 »
Ukazało się ostatnie Przebudźcie się! na ten rok czyli nr 6, 2016.
Nic ciekawego do skomentowania nie widzę. Jest art. o Erazmie z Rotterdamu.

Napisano w tym artykule o Erazmie:
"Dzięki biegłej znajomości języków klasycznych Erazm mógł porównać wczesne manuskrypty Chrześcijańskich Pism Greckich, nazywanych często Nowym Testamentem, z ich tłumaczeniami na łacinę, takimi jak Wulgata."

Zaraz, zaraz? Czy mądrze się uczyć języków biblijnych?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 21:48 »
A tak własciwie.. to po co wydają to całe przebudzcie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 21:56 »
A tak własciwie.. to po co wydają to całe przebudzcie?

Takie niby lekkie czasopismo niedoktrynalne, do poczytania dla mas, z lekką nutą WTS-owskiej indoktrynacji.  8-)


Offline chmura

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 22:16 »
A tak własciwie.. to po co wydają to całe przebudzcie?
Ma ono nam zastąpić wszystkie tzw świeckie czasopisma i książki, żebyś czasem po nic innego nie sięgał, skoro masz "autoryzowany" poradnik we wszelkich dziedzinach życia
Nareszcie żyję :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 22:36 »
Napisano w tym artykule o Erazmie:
"Dzięki biegłej znajomości języków klasycznych Erazm mógł porównać wczesne manuskrypty Chrześcijańskich Pism Greckich, nazywanych często Nowym Testamentem, z ich tłumaczeniami na łacinę, takimi jak Wulgata."

Zaraz, zaraz? Czy mądrze się uczyć języków biblijnych?

Nie. To jest ostrzeżenie. Jak się nauczysz, to skończysz poza WTSem.


Offline Światus

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Wrzesień, 2016, 14:14 »
A tak własciwie.. to po co wydają to całe przebudzcie?
Ja to nazywam "gazetką dla naiwnych".
To chyba "stare światło" ale gdybyś dorwał się na samym początku do Strażnicy do studium, i przeczytał, że Jezus i Lucyfer są braćmi to rzuciłbyś to w pierony.
Przebudźcie ma sprawić, żebyś krok po kroku, w to uwierzył.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 18:56 »
Nowe Życie i służba... na grudzień już jest ale nic ciekawego nie widziałem:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/

Myślałem, że może coś ogłoszą, że od stycznia 2017 np. Przebudźcie się! co kwartał, albo wcale. ;D


Offline Technolog

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:24 »
Nowe Życie i służba... na grudzień już jest ale nic ciekawego nie widziałem:
Ja widziałem gorszy papier, tzn. jest bez połysku/półpołysku jaki był do tej pory. Jest taki jak typowa kartka A4 do drukarek kupowana w hipermarkecie za 7,99 ryza. Ale ten papier to już wszedł od wrześniowego wydania. Poza tym w potrzebach zboru pojawił się materiał dodatkowy, pewnie na wypadek gdyby dany zbór nie miał żadnych potrzeb.
Poza tym:
Cytuj
Nawet gdy zainteresowany zostanie ochrzczony, w sprawozdaniu
ze służby możesz dalej uwzgldniać czas, odwiedziny
ponowne oraz studium.
Ciekawe ile w globalnych godzinach jest godzin na głoszenie ochrzczonym SJ?

Na stronie 3 materiał DIY lub zrób to sam z obrazkami: jak przerobić miecz na lemiesz i włócznię na nożyce ogrodnicze.
Zaraz zaraz, na obrazkach to włócznia jest przerobiona na lemiesz, a miecz na sierp/nożyce - czyli całkiem odwrotnie niż mówi Pismo Święte.


Offline gerontas

Odp: Strażnica na grudzień 2016
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Wrzesień, 2016, 19:27 »
Nowe Życie i służba... na grudzień już jest ale nic ciekawego nie widziałem:

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/

Myślałem, że może coś ogłoszą, że od stycznia 2017 np. Przebudźcie się! co kwartał, albo wcale. ;D

Na takie decyzje musimy poczekać do zebrania statutowego w październiku. Po nim zapewne przyjdzie jakiś list w sprawie zmian. Myślę, że możemy spodziewać sie kolejnych zmian, w kierunku oszczędności, o których piszesz.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2016, 19:31 wysłana przez gerontas »