Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017  (Przeczytany 11392 razy)

Offline M

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sierpień, 2016, 11:59 »
Przypominam, że GPP to jeden z trzech "abonamentów" jakie zbory regularnie płacą organizacji. Oprócz tego jest jeszcze Program Wspierania Nadzorców Podróżujących i Ogólnoświatowa Budowa Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń. Więcej o tym pisaliśmy w tym wątku.


Offline MH

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sierpień, 2016, 14:25 »
Przypominam, że GPP to jeden z trzech "abonamentów" jakie zbory regularnie płacą organizacji. Oprócz tego jest jeszcze Program Wspierania Nadzorców Podróżujących i Ogólnoświatowa Budowa Sal Królestwa i Sal Zgromadzeń. Więcej o tym pisaliśmy w tym wątku.
Wiemy, wiemy  ;D dlatego nie płacimy. Swoją drogą myślę, że kiedyś wprowadzi się datki podpisywane nazwiskiem. Tak byłoby jeszcze łatwiej kontrolować ludzi w z(a)borach i widzieć kto " osłabł duchowo". Ludzie jaki człowiek był głupi  :-\


KaiserSoze

  • Gość
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpień, 2016, 14:31 »
Wiemy, wiemy  ;D dlatego nie płacimy. Swoją drogą myślę, że kiedyś wprowadzi się datki podpisywane nazwiskiem. Tak byłoby jeszcze łatwiej kontrolować ludzi w z(a)borach i widzieć kto " osłabł duchowo". Ludzie jaki człowiek był głupi  :-\

Ciężko będzie, bo wrzutki do skrzynki są "anonimowe". Choć te składane przez Internet albo przelewami już nie.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień, 2016, 07:43 »
Ciężko będzie, bo wrzutki do skrzynki są "anonimowe". Choć te składane przez Internet albo przelewami już nie.

Nie do końca niemożliwe...
Są np. indywidualne sub-konta przy opłatach czynszu czy kablówki.
A więc kto wie, może takowe założą każdej rodzinie na początek, a potem także każdemu głosicielowi.
I np. komunikat: "Z radością informujemy, że prześwietne, mądre i przenikliwe  Ciało Kierownicze postanowiło ustalić miesięczny wymiar dobrowolnego datku: 10 PLN nieochrzczony głosiciel i dziecko, 50 PLN głosiciel, 100 PLN pionier pomocniczy, 150 PLN pionier stały. Dodatkowo 200 PLN za przywilej sługi pomocniczego i 500 PLN za przywilej starszego. Datki płatne z góry do 15 dnia każdego miesiąca. W przypadku powstania debetu komitet służby podejmie kroki poprzez komitety sądownicze celem egzekucji długu. Jakże się wszyscy cieszymy, że dobrowolnymi datkami wspieramy dzieło królestwa. P.S. zainteresowanym wciąż należy komunikować, że u nas nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy"
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpień, 2016, 08:34 »
Przygotowałem stosowny list w tej sprawie. Bracia z CK - możecie korzystać do woli, w zamian za skromny datek na szyneczkę dla mnie.

Cytuj
Drodzy bracia
Lud boży zawsze chętnie wspierał czyste wielbienie swoimi środkami materialnymi. Bardzo się cieszymy, że w dzisiejszych czasach końca wasza szczodrość pozwala prowadzić dzieło czynienia uczniów po całej ziemi.

Staranne badanie Biblii pozwala nam spojrzeć na sprawę popierania ogólnoświatowej działalności dobrowolnymi datkami w bardziej precyzyjny sposób. 1 Koryntian 16:2 mówi "Każdego pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was w swoim domu odkłada coś na zapas stosownie do tego, jak mu się powodzi, tak by zbiórek nie urządzano wtedy, gdy przybędę". Co to oznacza dla nas? Każdy chrześcijanin powinien starannie rozważyć swoje możliwości finansowe i jakość wsparcia Organizacji. Stosownie do wskazówki podanej przez Pawła każdy z nas może "każdego pierwszego" dnia tygodnia lub miesiąca odkładać kwotę na wsparcie dzieła, stosownie do swoich możliwości.

Jesteśmy pewni, że wasza szczodrość tym bardziej będzie się potęgować. Potrzeby związane z drukowaniem literatury oraz wsparciem sług pełnoczasowych zostaną zaspokojone, jeśli każdy z nas przeznaczy każdego miesiąca kwotę 20zł. Oczywiście nie jest to sztywne zobowiązanie, ale raczej zwrócenie uwagi na potrzeby. Wierzymy, że każdy z was przeznaczy datek stosownie do swoich możliwości. Będą tacy, których możliwości finansowe okażą się większe. Pamiętajmy też o tym, że przywileje jakie pełnimy w Organizacji Bożej powinny pobudzać nas do wdzięczności, stosownie do otrzymanych błogosławieństw.

Aby każdy był świadom swoich datków umożliwiamy wam teraz kontrolę składanych datków. Datki przekazywane przez jw.org oraz aplikację JW Library trafiają na indywidualne konta rozliczeniowe. Ponadto każdy głosiciel ma założone indywidualne konto w Biurze Oddziału, na które może wpłacać datki. Szczegóły są dostępne u starszych.

Wierzymy, że to nowe postanowienie spotka się z poparciem głosicieli oraz akcjeptacją Jehowy. Oby Jehowa obficie wam błogosławił

wasi bracia
[wyrazy]

PS. do starszych
k****! Ciśnijcie ich że ch**!

Sądzicie że mogę być ich copywriterem?


Offline chmura

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień, 2016, 14:15 »
Z radością informujemy, że prześwietne, mądre i przenikliwe  Ciało Kierownicze postanowiło ustalić miesięczny wymiar dobrowolnego datku: 10 PLN nieochrzczony głosiciel i dziecko, 50 PLN głosiciel, 100 PLN pionier pomocniczy, 150 PLN pionier stały. Dodatkowo 200 PLN za przywilej sługi pomocniczego i 500 PLN za przywilej starszego. Datki płatne z góry do 15 dnia każdego miesiąca.
Doliczyłabym datki dla sióstr które mają przywilej sprzątania sal i toalet oraz odśnieżania chodników przed salą oraz datki dla noszących mikrofon ;)
Nareszcie żyję :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Styczeń, 2017, 17:13 »
W nawiązaniu do polskiego listu publikujemy list do zborów w UK
https://wtsarchive.com/letter/20160921-e_global-assistance-arrangement-for-the-2017-service-year

Zwróćcie uwagę, że w Polsce danina wynosi 1zł, a w UK 3 funty, co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP daje 15,38zł. W mojej opinii koszty i przychody tego programu są rozliczane globalnie, co oznacza wspólną globalną pulę. Jednak mimo to przychody są oceniane różnie w każdym kraju.

Zastanawiam się czy londyńczycy są rzeczywiście 15x bogatsi od warszawiaków, czy też oszacowano że ich hojność jest większa niż Polaków ;)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Styczeń, 2017, 17:46 »
W nawiązaniu do polskiego listu publikujemy list do zborów w UK
https://wtsarchive.com/letter/20160921-e_global-assistance-arrangement-for-the-2017-service-year

Zwróćcie uwagę, że w Polsce danina wynosi 1zł, a w UK 3 funty, co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP daje 15,38zł. W mojej opinii koszty i przychody tego programu są rozliczane globalnie, co oznacza wspólną globalną pulę. Jednak mimo to przychody są oceniane różnie w każdym kraju.

Zastanawiam się czy londyńczycy są rzeczywiście 15x bogatsi od warszawiaków, czy też oszacowano że ich hojność jest większa niż Polaków ;)

I zawsze w ps ze jak co to sume mozna podniesc..
I tak biedne jak mysz zbory podkrecaja lub zaokraglaja sume bo mysla ze to dla dobra jah..nie przypominam sobie by bylo inaczej..manipulacja level expert..

A i odnosnie poprzedniego watku sekretarz ma zliczyc AKTYWNYCH glosicieli..czyli schemat liczenia powielamy nie tylko z okazji rocznika.. ;)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Styczeń, 2017, 23:18 »
Ta korporacja jest obłędna. Z tego co mi wiadomo to oni nawet środki czystości wycieraczki itp zamawiają przez internet bo ktoś coś wynegocjował.

Ma ktoś wiedzę precyzyjną w tym temacie to można założyć wątek.



Offline M

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Styczeń, 2017, 23:40 »
Ma ktoś wiedzę precyzyjną w tym temacie to można założyć wątek.

Prawda to. Firma nazywa się Ofix. W załączniku formularz z cenami :) (oczywiście te informacje są poufne więc ciii, nie mówcie nikomu!)



Offline wspaniale

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Styczeń, 2017, 10:15 »
Organizują się, wdrażają programy oszczędnościowe, próbują sprawić by koszty utrzymania sal były przewidywalne.
Mało tego, próbują mieć z góry określone i jasne przychody i spodziewane wpływy, na cały rok.
Z jeddnej strony to dobre, z drugiej bardzo daleko są od organizacji religijnej.
Coraz więcej jest już takich półprawd.
Nie, nie ma zbiórek pieniędzy, ale są rezolucje pieniężne...
nie, nie straszymy armagedonem, ale koniec jest bliski
nie, nie podajemy daty armagedonu, ale to może być jutro
nie, nie stosujemy ostracyzmu, ale nie wolno zadawać pytań bo możesz zostać wykluczony i wtedy zbór musi być chroniony więc zrównamy cię z ziemią pod każdym względem - emocjonalnym, psychicznym i będziesz traktowany jak najgorszy grzesznik, choćbyś tylko miał wątpliwości co do systemu działania korporacji.
=========
Wspaniale


Offline dziewiatka

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Styczeń, 2017, 19:05 »
Wiemy, wiemy  ;D dlatego nie płacimy. Swoją drogą myślę, że kiedyś wprowadzi się datki podpisywane nazwiskiem. Tak byłoby jeszcze łatwiej kontrolować ludzi w z(a)borach i widzieć kto " osłabł duchowo". Ludzie jaki człowiek był głupi  :-\
Z tego co wiem prawo nie pozwala przekazać środków dedykowanych na inny cel.Natomiast ten program może wspierać wszelkie roszczenia finansowe.


Offline zenobia

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Styczeń, 2017, 18:03 »
W lato bylo jakies szkolenie na temat remontow sal,a potem wyszedl jakis wygadany na podium i  zaczal wyswietlac reklamy mopow , odkurzacza najlepszego plynu firmy Diverse i szmatek;do kibla czerwona itd.Na koncu stwierdzil ,ze ;teraz takich bedziemy uzywac;.Nie wiedzialam,ze tam mi powiedza nawet czym i jak sprzatac.Bylam w lekkim szoku ,ale tylko ja.


Offline Estera

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń, 2017, 18:08 »
W lato bylo jakies szkolenie na temat remontow sal,a potem wyszedl jakis wygadany na podium i  zaczal wyswietlac reklamy mopow , odkurzacza najlepszego plynu firmy Diverse i szmatek;do kibla czerwona itd.Na koncu stwierdzil ,ze ;teraz takich bedziemy uzywac;.Nie wiedzialam,ze tam mi powiedza nawet czym i jak sprzatac.Bylam w lekkim szoku ,ale tylko ja.
  No proszę, już nawet dyktują, jaką szmatką kibelek wycierać.
                             I jakim mopem podłogę zmywać.
  No dyktatura "absolutna" i jeszcze niech powiedzą, jakim papierem tyłek podcierać.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline donadams

Odp: list do zborów - dot. Globalnego Programu Pomocy na rok 2017
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń, 2017, 21:22 »
Obejmuje
to wypadki w Salach Królestwa, Salach Zgromadzeń oraz obiektach Biura Oddziału.

Nic jak tylko pójść na zebranie i złamać nogę na Sali Królestwa. Potem pozew i przynajmniej wiem z czego wypłaca odszkodowanie. Swoją drogą jeśli składka na głosiciela wynosi 1 PLN to można na to spojrzeć jak na niezłą grupówkę :D

Gdyby natomiast odmówiono mi wypłaty odszkodowania, to na podstawie tego listu mógłbym twierdzić, że zostałem oszukany, bowiem wyraźnie zaznaczono, że program obejmuje wypadki w Salach Królestwa.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.