Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie o byłych  (Przeczytany 9057 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Sierpień, 2016, 09:22 »
Ja też myślę, że trend jest wzrostowy. 25 lat to szmat czasu. Nie tylko łatwy dostęp do informacji, do Internetu, ale zmiana stylu życia, przyspieszenie w każdej dziedzinie życia. Poza tym ludzie coraz bardziej uniezależniają się od opinii bliskich i otoczenia. Coraz więcej z nas ma totalnie gdzieś, co pomyślą i powiedzą o nas inni...

o to to to :)

Jest też widoczny trend w zachowaniach , np. przez kilka dekad inny tj.  mniejszy szacunek dla starszych ogólnie w społeczeństwie itd.-kiedyś nie do pomyślenia , jeszcze 30-40 lat temu .
Ale dla myślących jest to faktycznie  czas dużo łatwiejszego uwalniania ze zniewolenia fałszywych pseudo autorytetów  - także tych spod znaku wieży strażniczej z USA .

Zwykle proces myślenia zaczyna się z kilku drobnych lub 1 istotnej kwestii która jest momentem ,tematem  przełomowym w myśleniu .

Tak czy inaczej nie oczekujmy spektakularnych wydarzeń , raczej to  przyspieszający proces .


To trochę jak z tym cytatem
 
Powody zawsze są niepozorne.
[Marcus Tullius Cicero]


« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2016, 09:43 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sierpień, 2016, 10:38 »
Ja jeszcze wrócę do nudnych statystyk.
Otóż gołym okiem nie widać tych co odchodzą, ale widać tych co NIE STAJĄ się ŚJ.
O chrztach:

Proszę porównać okres euforii, gdy chrzczono w tysiącach, z obecnym spadkowym okresem:

1990 – 11 387, wzrost 6% (Strażnica Nr 1, 1991 s. 20);
1991 – 10 842, wzrost 6% (Strażnica Nr 1, 1992 s. 12);
1992 – 8376, wzrost 6% (Strażnica Nr 1, 1993 s. 14);
1993 – 8164, wzrost 5% (Strażnica Nr 1, 1994 s. 14);
1994 – 8131, wzrost 5% (Strażnica Nr 1, 1995 s. 14);
1995 – 8177, wzrost 4% (Strażnica Nr 1, 1996 s. 14);
1996 – 7502, wzrost 2% (Strażnica Nr 1, 1997 s. 20);
1997 – 6161, wzrost 1% (Strażnica Nr 1, 1998 s. 20);

2007 – 3811, wzrost 0% („Rocznik Świadków Jehowy 2008” s. 36);
2008 – 3242, wzrost -1% („Rocznik Świadków Jehowy 2009” s. 36);
2009 – 2853, wzrost 0% („Rocznik Świadków Jehowy 2010” s. 36);
2010 – 2669, wzrost 0% („Rocznik Świadków Jehowy 2011” s. 44).
2011 – 2275, wzrost 0% („Rocznik Świadków Jehowy 2012” s. 48).
2012 – 2420, wzrost 0% („Rocznik Świadków Jehowy 2013” s. 184).
2013 – 2290, wzrost -1% („Rocznik Świadków Jehowy 2014” s. 184).
2014 – 2089, wzrost -1% („Rocznik Świadków Jehowy 2015” s. 184).
2015 – 1885, wzrost -1% („Rocznik Świadków Jehowy 2016” s. 185).

Lepiej jak ludzie nie wchodzą do organizacji, niż dopiero później mieliby się dopiero budzić i z trudem z niej wychodzić. :-\

Cieszy każde przebudzenie i ono cię dokonuje w ciszy (jak zwykłe przebudzenie), a nie przy aplauzie na stadionie w basenie. ;)

Jeszcze małe porównanie.
Gdy ochrzczono 8376 ŚJ było tylko:
1991 – przeciętna liczba głosicieli: 99 602 (najwyższa: 101 944), wzrost 6% (Strażnica Nr 1, 1992 s. 12);

Gdy ochrzczono 1885 ŚJ było:
2015 – przeciętna liczba głosicieli: 121 018 (najwyższa: 122 021), wzrost -1% („Rocznik Świadków Jehowy 2016” s. 184).


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Sierpień, 2016, 11:59 »
Ja jeszcze wrócę do nudnych statystyk.
Otóż gołym okiem nie widać tych co odchodzą, ale widać tych co NIE STAJĄ się ŚJ.
O chrztach:

Proszę porównać okres euforii, gdy chrzczono w tysiącach, z obecnym spadkowym okresem:
(...)
Lepiej jak ludzie nie wchodzą do organizacji, niż dopiero później mieliby się dopiero budzić i z trudem z niej wychodzić. :-\

No proszę, jak mądrze napisane. Więcej jest szczęścia z niewejścia niż z wyjścia :)


Offline Roszada

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Sierpień, 2016, 13:21 »
No proszę, jak mądrze napisane. Więcej jest szczęścia z niewejścia niż z wyjścia :)
A weź takiego wyciągnij. :-\
Koniami nie dasz rady. :(
Zresztą niektórzy się na to narodzili by być ŚJ i nigdy w życiu nie chcieliby innego życia, jak organizacyjne. Takich nie chciałbym nawet starać się przekonywać.
Tym szczęśliwym nie ma co głowy zawracać. ;)


Offline gorolik

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Sierpień, 2016, 14:51 »
Coś takiego, zgadzam się z Roszadą, są tacy których nie da się wybudzić.


Offline Iza

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Sierpień, 2016, 15:36 »
A weź takiego wyciągnij. :-\
Koniami nie dasz rady. :(
Zresztą niektórzy się na to narodzili by być ŚJ i nigdy w życiu nie chcieliby innego życia, jak organizacyjne. Takich nie chciałbym nawet starać się przekonywać.
Tym szczęśliwym nie ma co głowy zawracać. ;)

Oj, tak, co racja , to racja.
Nawet jak się im nie chce głowy zawracać to  kilku takich z niewiadomych względów znajduje upodobanie w komentowaniu filmików na Detektorze. Tudzież innych anty-propagandowych kanałach  na YT.
I cóż takimi począć. ???
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline chmura

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Sierpień, 2016, 15:52 »
Odkąd stałam się nieuczeszczajaca i niegloszaca, przeprowadziłam kilka rozmów z różnymi braćmi ale nie starszymi. Nikt nie ogląda jwogr TV,część mówi nawet że wstydzilaby się polecić ją znajomym, przyznają że odkąd jesteśmy zachęcani do odwiedzania naszej strony to przypadkowo natrafili na wieści które niekoniecznie są polecane przez CK. Myślę że sami strzelili sobie w kolano z tą stroną internetową i to ona jest posrednim powodem wielu wybudzen .
Nareszcie żyję :)


Offline janeczek

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Sierpień, 2016, 16:11 »
Doktryne WTS tak dopracował że wszędzie są ludzie grzeszni ale on ma niewolnika i inspekcje Jezusa i ducha tego z małej litery,to działa bo obalić się tego nie da jak nie można się opierać na niczym poza ich naukami,i ta wyższości nad innymi co zginą w armagedonie takiemu oczu nie otworzysz,u nas tak się mówi na tych co wiedzą jak to działa ja niewiele mogę na mnie polują ale zawsze pogadam z tymi co znam i naprawde są tacy jak Roszada napisał oni wszystko dla organizacj wytłumaczą i przekonywanie to daremny trud,bo na koniec ma się gdybyś kochał Jehowe i jego sług to byś zrozumiał że to tylko grzeszni ludzie i muszą słuchać korekt
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline rzeski

Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Sierpień, 2016, 16:21 »
Znam byłych lub obecnych NO, misjonarzy, pionierów "zwykłych" i "niezwykłych" :)oraz betelczyków, którzy się wybudzili. Niektórzy siedzą cicho (przynajmniej na razie), ale wielu coraz otwarciej mówi o swoich przemyśleniach ( wystarczy iskierka ).Dla mnie to bardzo pozytywny akcent.Widzę też że często ci którym "wiele dano" wg. Biblii szybciej też dostrzegają wszelkie nieprawidłowości i niuanse. To też uważam za bardzo pozytywne (dobrze o nich świadczy). Poczekamy, zobaczymy, ale to zaczyna działać na zasadzie lawiny.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie o byłych
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Sierpień, 2016, 18:59 »
Znam byłych lub obecnych NO, misjonarzy, pionierów "zwykłych" i "niezwykłych" :)oraz betelczyków, którzy się wybudzili. Niektórzy siedzą cicho (przynajmniej na razie), ale wielu coraz otwarciej mówi o swoich przemyśleniach ( wystarczy iskierka ).Dla mnie to bardzo pozytywny akcent.Widzę też że często ci którym "wiele dano" wg. Biblii szybciej też dostrzegają wszelkie nieprawidłowości i niuanse. To też uważam za bardzo pozytywne (dobrze o nich świadczy). Poczekamy, zobaczymy, ale to zaczyna działać na zasadzie lawiny.

Koniec świata nadejdzie gdy obudzi się brat W(icenciak)