Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013  (Przeczytany 2496 razy)

Offline Roszada

Od listopada 1995 roku do końca grudnia roku 2012 w Przebudźcie się! widniała 'neutralna' stopka redakcyjna. Została ona oczyszczona z pokolenia roku 1914.
Wyglądała ona tak:

„Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy naszego Stwórcy, że obecny niegodziwy i pełen bezprawia system rzeczy zostanie zastąpiony przez nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo” (Przebudźcie się! Nr 11, 1995 s. 4).

Zwróćmy uwagę na pogrubioną frazę.
Dlaczego w styczniu 2013 roku usunięto tę stopkę?
Zastąpiono ją taką:

„Czasopismo to nie jest na sprzedaż. Publikowanie Przebudźcie się! wchodzi w zakres ogólnoświatowej biblijnej działalności edukacyjnej, wspieranej dobrowolnymi datkami. Jeżeli nie naznaczono inaczej, wersety biblijne są przytaczane z Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata (PŚ)” (Przebudźcie się! styczeń 2013 s. 2).

Stopkę usunięto być może dlatego, że Biblia mówi, iż to wrogowie Boga będą obiecywać "pokój i bezpieczeństwo":

Kiedy tylko będą mówić: »Pokój i bezpieczeństwo!«, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada” (1Tes 5:3).

Kto od lat zapewniał, że wkrótce nastanie "pokój i bezpieczeństwo"?

„Czy można się spodziewać trwałego usunięcia tych kłopotów? Wydajemy tę książkę z przeświadczeniem, że wkrótce prawdziwy pokój i bezpieczeństwo zapanują na całym świecie” (Jak znaleźć prawdziwy pokój i bezpieczeństwo? 1988, strona redakcyjna).


„Jehowa uświęci swoje imię za pośrednictwem swego Królestwa, które położy kres rządom ludzkim i zaprowadzi na ziemi pokój i bezpieczeństwo (Daniela 2:44). Już wkrótce wszyscy ludzie będą musieli przyznać, że Jehowa jest prawdziwym Bogiem” (Strażnica 01.06 2012 s. 17).

Prawdopodobnie ktoś w centrali w Brooklynie zauważył, że Towarzystwo ze swoją obietnicą ze stopki wpisuje się w słowa 1Tes 5:3. No i stopkę usunięto.

Całą historię stopki opisuję tu:

Dlaczego w styczniu 2013 roku zniknęła stała treść stopki redakcyjnej w Przebudźcie się!?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/dlaczego-w-styczniu-2013-roku-zniknea-staa-tresc-stopki-redakcyjnej-w-przebudzcie-sie,929.htm

Podsumowanie kwestii stopek:

Cytuj
Wpierw po roku 1963 dodawano do nich:

„to pokolenie” (od 1964 r.);
Stwórcę i „pokój i bezpieczeństwo” (od 1975 r.);
rok 1914 (od 1982 r.).

Później zaś redukowano już:

„to pokolenie” i rok 1914 (od XI 1995 r.);
całą stopkę ze Stwórcą i „pokojem i bezpieczeństwem” (od 2013 r.).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień, 2016, 10:37 »
Prawdopodobnie ktoś w centrali w Brooklynie zauważył, że Towarzystwo ze swoją obietnicą ze stopki wpisuje się w słowa 1Tes 5:3. No i stopkę usunięto.

Dobrze, że tylko stopkę a nie werset z biblii.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień, 2016, 14:03 »
Aż se pobiorę żeby mieć dowód  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Terek

Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień, 2016, 14:38 »
Tylko werset mówi o złudnym "pokoju i bezpieczeństwie" jakie obiecują rządy tego świata,a w stopce redakcyjnej oraz w artykułach była mowa o prawdziwym,które zapewni rząd Boży.Więc jak dla mnie celowo używali tego sformułowania,aby pokazać kontrast pomiędzy iluzorycznym "pokojem i bezpieczeństwem" a tym prawdziwym.Przynajmniej ja zawsze tak to odbierałem.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień, 2016, 15:21 »
Dawno się tak nie uśmiałem czytając o zmianach w WTS :)
Nie no, nie wpadłem nigdy na to, że tymi którzy mówią o pokoju i bezpieczeństwie są sami SJ. Genialne.


Offline Światus

Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień, 2016, 15:25 »
Tylko werset mówi o złudnym "pokoju i bezpieczeństwie" jakie obiecują rządy tego świata,a w stopce redakcyjnej oraz w artykułach była mowa o prawdziwym,które zapewni rząd Boży.Więc jak dla mnie celowo używali tego sformułowania,aby pokazać kontrast pomiędzy iluzorycznym "pokojem i bezpieczeństwem" a tym prawdziwym.Przynajmniej ja zawsze tak to odbierałem.
Używali tego sformułowania bo bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka i budzi zaufanie.
"Chodź, ze mną będziesz bezpieczny".
Jednak nie ma w stopce słowa "prawdziwy". A mówić mówili; pokój i bezpieczeństwo.

« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 15:27 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień, 2016, 16:16 »
Tylko werset mówi o złudnym "pokoju i bezpieczeństwie" jakie obiecują rządy tego świata,a w stopce redakcyjnej oraz w artykułach była mowa o prawdziwym,które zapewni rząd Boży.Więc jak dla mnie celowo używali tego sformułowania,aby pokazać kontrast pomiędzy iluzorycznym "pokojem i bezpieczeństwem" a tym prawdziwym.Przynajmniej ja zawsze tak to odbierałem.
To czemu w 2013 roku wycofali tę obietnicę?
Pokaż mi obietnicę "pokoju i bezpieczeństwa" w publikacjach z lat 2013-2015 i nawet 2016.
Celowa robota nie stosować tej frazy, bo ona o nas mówi. ;)
Cytuj
Dawno się tak nie uśmiałem czytając o zmianach w WTS :)
Nie no, nie wpadłem nigdy na to, że tymi którzy mówią o pokoju i bezpieczeństwie są sami SJ. Genialne.
A nie mówili?
Nawet nakłamali o ONZ w sprawie tych słów:

„Ostatni sygnał. Ma nastąpić jeszcze jedno wydarzenie, które będzie nieomylnym sygnałem bliskości zagłady świata. Apostoł Paweł napisał o tym: »Dzień Jehowy nadchodzi dokładnie tak, jak złodziej w nocy. Skoro tylko będą mówić: ‘Pokój i bezpieczeństwo!’ (...)« (1 Tesaloniczan 5:2, 3; Łukasza 21:34, 35). (...) Oznaką tego jest ogłoszenie przez Organizację Narodów Zjednoczonych roku 1986 za »Międzynarodowy rok pokoju i bezpieczeństwa«. Niewątpliwie jest to krok w kierunku spełnienia się wyżej przytoczonych słów Pawła” (Jak znaleźć prawdziwy pokój i bezpieczeństwo? 1988 [ang. 1986] s. 85).

Zdawało mi się, że ten rok nazywał się, tak jak go nazwali na początku tej samej książki:

„Pewne interesujące proroctwo biblijne zapowiada nadejście czasu, kiedy przywódcy światowi rzeczywiście ogłoszą »pokój i bezpieczeństwo!« [przypis 1 Tesaloniczan 5:3]. Jak wiadomo, Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 1986 »Międzynarodowym Rokiem Pokoju« i zwróciła się z apelem do wszystkich organizacji o zapewnienie »pokoju, bezpieczeństwa i współpracy między narodami«.” (Jak znaleźć prawdziwy pokój i bezpieczeństwo? 1988 [ang. 1986] s. 5-6).

Coś w miarę jedzenia apetyt rośnie na Armagedon i bezpieczeństwo. ;D


Offline Roszada

Odp: Stopka redakcyjna z Przebudźcie się!, która zniknęła w roku 2013
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień, 2016, 20:17 »
Mała errata.
Okazuje się, że chociaż ze stopki zniknął "pokój i bezpieczeństwo", to jednak w 2015 roku znów ta obiecanka jest w temacie:

*** w15 1.2 s. 16  ***
Już wkrótce Jezus usunie z ziemi niegodziwych oraz zaprowadzi pokój i bezpieczeństwo na całym świecie.

*** w15 15.5 s. 30  ***
Król, Jezus Chrystus, ocali lud Boży i wprowadzi go do nowego świata, w którym zapanuje pokój i prawdziwe bezpieczeństwo

*** w15 1.10 s. 16  ***
Jako przepowiedziany w Biblii „Książę Pokoju”, Jezus zaprowadzi na ziemi pokój i bezpieczeństwo.

Tylko teraz jest to obietnica Jezusa a wtedy była to obietnica CZASOPISMA, choć odwołano się do Stwórcy:

„Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy naszego Stwórcy, że obecny niegodziwy i pełen bezprawia system rzeczy zostanie zastąpiony przez nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo” (Przebudźcie się! Nr 11, 1995 s. 4).