Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kol 2,4  (Przeczytany 2368 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Kol 2,4
« dnia: 17 Sierpień, 2016, 17:58 »
Ciekawy werset wg mnie. Zaraz wyjaśnię dlaczego:
PNŚ: Mówię to, żeby was nikt nie mamił przekonującymi argumentami.
BP: Mówię to, abyście nie dali się zwieść nikomu fałszywymi dowodami.
EŚP: Mówię o tym, aby nikt nie wprowadzał was w błąd pozornym dowodem.
BT: Mówię o tym, by was nikt nie zwodził pozornym dowodzeniem.
BG: A toć mówię, aby was nikt fałszywemi dowodami.
Św. Hieronim w Wulgacie przełożył: hoc autem dico ut nemo vos decipiat in subtilitate sermonum. Sublitas to subtelność, delikatność, przebiegłość.
Ciekawe, że ŚJ mówią o argumentach "przekonujących". Może to taki zabieg prewencyjny przed właśnie sensownym i przekonującymi argumentami obalającymi ich doktryny?
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2016, 18:02 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Roszada

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień, 2016, 18:06 »
Ja tu widzę bezsilność Towarzystwa.
Dlatego odstrasza swych wiernych od przekonywujących argumentów innych.

Coś mi to pachnie, jak te zwrot, że "natchnione wypowiedzi demonów":P

„(...)I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, (...)” (Obj 16:13)


Offline gerontas

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień, 2016, 19:04 »
Ciekawe spostrzeżenie. Tak jakby przekonujące argumenty były złe tylko dlatego, że są sprzeczne z tym co mówi "niewolnik". Mamią nas i odciągają od jedynych słusznych nauk CK, choć to właśnie one są  nierzadko nielogiczne i nieprzekonywujące ale są dobre ponieważ od niego pochodzą.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień, 2016, 19:25 wysłana przez gerontas »


Offline Światus

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień, 2016, 21:13 »
"Zgodnie z proroctwem biblijnym „zakończenie” to rozpoczęło się w roku 1914, w którym wybuchła I wojna światowa (Mateusza 24:3, 7). Istnieją przekonujące dowody na to, że wkrótce potem Szatan i jego demoniczne hordy zostali wyrzuceni z nieba." (w00 1.1 ss. 6-11)

" W roku 1925 w Strażnicy ukazał się przełomowy artykuł zatytułowany „Narodziny narodu”. Przedstawiono w nim przekonujące dowody biblijne, że mesjańskie Królestwo narodziło się w roku 1914." KBPanuje rozdz 5 ss 48-57
Proroctwo wsteczne... to chyba preroctwo  :)

"Istnieją zatem przekonujące dowody, że Królestwo Boże to realny rząd, który podejmuje konkretne działania. Świadkowie Jehowy radośnie i gorliwie dzielą się „dobrą nowiną o królestwie” z bliźnimi, zapraszając ich, by zostali poddanymi tego rządu (Mateusza 24:14)." (w04 1.8 ss. 4-7)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień, 2016, 22:56 »
"Zgodnie z proroctwem biblijnym „zakończenie” to rozpoczęło się w roku 1914, w którym wybuchła I wojna światowa (Mateusza 24:3, 7). Istnieją przekonujące dowody na to, że wkrótce potem Szatan i jego demoniczne hordy zostali wyrzuceni z nieba." (w00 1.1 ss. 6-11)

" W roku 1925 w Strażnicy ukazał się przełomowy artykuł zatytułowany „Narodziny narodu”. Przedstawiono w nim przekonujące dowody biblijne, że mesjańskie Królestwo narodziło się w roku 1914." KBPanuje rozdz 5 ss 48-57
Proroctwo wsteczne... to chyba preroctwo  :)

"Istnieją zatem przekonujące dowody, że Królestwo Boże to realny rząd, który podejmuje konkretne działania. Świadkowie Jehowy radośnie i gorliwie dzielą się „dobrą nowiną o królestwie” z bliźnimi, zapraszając ich, by zostali poddanymi tego rządu (Mateusza 24:14)." (w04 1.8 ss. 4-7)


Takie podsumowania lubię 👍


Offline Falo

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień, 2016, 22:59 »
W grece w Kol 2:4 jest tu słowo πιθανολογίᾳ. Ktoś zna dokładne znaczenie?


Offline Roszada

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień, 2016, 23:01 »
I tu:

*** w10 1.3 s. 7  ***
Ta zachęta jest równie ważna dla nas, żyjących w „dniach ostatnich”. Nie lekceważ niebezpieczeństwa związanego z „przekonującymi argumentami” intelektualistów. Wzorem chrześcijan z I wieku całkowicie polegaj na tym, czego nauczyłeś się z kart Biblii — Księgi naprawdę natchnionej przez Boga.

A tu:

*** w04 1.6 s. 25  ***
Dała mi też publikację biblijną, która skłoniła mnie do przeczytania — po raz pierwszy w życiu — całego 24 rozdziału Ewangelii według Mateusza. Byłem zdumiony logicznymi i przekonującymi argumentami zawartymi w tej publikacji; wyjaśniono w niej, że żyjemy w okresie „zakończenia systemu rzeczy”, i wskazano przyczyny ogólnoświatowych problemów (Mateusza 24:3; Objawienie 12:9).

Czyli jeden do jednego. :)


Offline Światus

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpień, 2016, 23:25 »
A tu:

*** w04 1.6 s. 25  ***
Dała mi też publikację biblijną, która skłoniła mnie do przeczytania — po raz pierwszy w życiu — całego 24 rozdziału Ewangelii według Mateusza. Byłem zdumiony logicznymi i przekonującymi argumentami zawartymi w tej publikacji; wyjaśniono w niej, że żyjemy w okresie „zakończenia systemu rzeczy”, i wskazano przyczyny ogólnoświatowych problemów (Mateusza 24:3; Objawienie 12:9).

Czyli jeden do jednego. :)

Jak mówi jeden "Jutuber" w  serii "Teorie spiskowe";
"Jeżeli coś wygląda na logiczne, to wcale nie musi oznaczać, że jest prawdziwe".  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ExSJMario

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpień, 2016, 00:02 »
W grece w Kol 2:4 jest tu słowo πιθανολογίᾳ. Ktoś zna dokładne znaczenie?

PITANOLOGIA - Nauka o przekonywaniu
Zdolność przekonywania w mowie, zwodniczy dyskurs prowadzących innych do błędu.



Można kogoś przekonać np. że 1zł = 1gr.
1zł = 1żł
1zł = 100gr
1zł= 10gr x 10gr
1zł = 0,1zł x 0,1zł
1zł = 0.01zł
1zł = 1gr.

I takie kity wciska właśnie WTS zmieniając wersety i swoje nauki jak im jest wygodnie :)
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 00:26 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień, 2016, 00:33 »
W grece w Kol 2:4 jest tu słowo πιθανολογίᾳ. Ktoś zna dokładne znaczenie?
Różnie jest to tłumaczone. Jest to złożenie z pithanos i logion. Logion to oczywiście mowa, a pithanos ma wiele znaczeń (w załączniku).


Tusia

  • Gość
Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień, 2016, 12:13 »
Coś mi to pachnie, jak te zwrot, że "natchnione wypowiedzi demonów":P

„(...)I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, (...)” (Obj 16:13)

Może takim tłumaczeniem chwalą samych siebie, przecież ich nauki mają coś wspólnego z demonami.


Offline Falo

Odp: Kol 2,4
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpień, 2016, 00:56 »
PITANOLOGIA - Nauka o przekonywaniu
Zdolność przekonywania w mowie, zwodniczy dyskurs prowadzących innych do błędu.
Sugerujesz że wszystkie wspomniane w pierwszym poście przekłady Biblii włącznie z PNS mają rację. Bo tak wynika z twojego tłumaczenia. No i możesz podać źródło?