DYSKUSJE DOKTRYNALNE > NEUTRALNOŚĆ

Strażnica członkiem "szkarłatnej besti"=ONZ, przemilczana historia.

<< < (5/7) > >>

M:
Hm. W artykule jest cytat z formularza aplikacyjnego:


--- Cytuj ---    ...dostarczyć nam potwierdzenie statusu o niedochodowej działalności waszej organizacji wraz z corocznym sprawozdaniem o jej działaniach na rzecz Narodów Zjednoczonych.

--- Koniec cytatu ---
 

Natomiast we wnioskach piszesz:


--- Cytuj ---Strażnica zobowiązała się do corocznego składania aplikacji w latach 1992-2001;
--- Koniec cytatu ---

Coroczne przesyłanie informacji o działalności, a coroczne odnawianie aplikacji do DPI to dwie różne rzeczy. Chyba, że coś pominąłem?

Liberal:
Artykuł nie jest mój, jest moim tłumaczeniem.
Ale jeżeli coś pominięto, to warto za tym pogrzebać. Gdyby były jakieś nieścisłości, to podpowiem Paulowi żeby poprawił.

M:
Rozmawiałem dzisiaj przez telefon z gedeonem i doszliśmy do wspólnego wniosku - ja jako osoba młoda mogę nie widzieć w tej całej akcji z ONZ-em nic "hańbiącego" - ot, PR-owa wtopa spowodowana nieprzemyślaną decyzją (zakładając, że mówią prawdę w kwestii swoich pobudek jakimi się kierowali, gdy się tam zapisywali, a na razie nie widzę nic, co by miało temu zaprzeczać). Jednak rozumiem, że wiele osób reaguje na to emocjonalnie - wielu przecież szło do więzienia "za neutralność", wielu narażało się na nieprzyjemności w zborach gdy tylko padł na nich choć cień, że w jakiś sposób tę neutralność złamali (bo poszli głosować, bo ktoś mianował ich przewodniczącym, itp). Ja takich rzeczy nie przechodziłem, ale dla kogoś kto to przeżył jakiekolwiek powiązanie WTSu z organizacją polityczną, a szczególnie ONZ-tem może być szokujące. Dlatego nie będę się upierał, że "nic się nie stało" :). Jedyne o co apeluję to rozwaga w przedstawianiu faktów, żeby nadgorliwi świadkowie nie mogli nam nic zarzucić, a w tej sprawie jest kilka nieścisłości w podawanych materiałach.

Czuwający:

--- Cytat: gedeon w 10 Kwiecień, 2015, 07:17 ---Przynależność Strażnicy do ONZ
autor: Paul Grundy
źródło: JWfacts.com
tłumaczenie: Marek Boczkowski
Całość czytaj tu:
http://prawdziweobliczewts.info/articles/straznica_onz.html



--- Koniec cytatu ---

myślicie za autor opracowania bedzie miał cos przeciwko jesli wykorzystam jego opracowanie w liscie do nadarzyna ?

M:

--- Cytat: Czuwający w 08 Czerwiec, 2016, 15:58 ---myślicie za autor opracowania bedzie miał cos przeciwko jesli wykorzystam jego opracowanie w liscie do nadarzyna ?

--- Koniec cytatu ---

Myślę, że nie, ale zawsze możesz spróbować najpierw do niego napisać :). Jest zarejestrowany na tym forum jako "Liberal".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej