Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?  (Przeczytany 3589 razy)

Offline Roszada

Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« dnia: 08 Sierpień, 2016, 12:44 »
Jak dotychczas spotykałem się ze zwalczaniem kultu świętych czy ich obcowania przez Towarzystwo Strażnica.
Ale jak zobaczyłem poniższy tekst, to zapaliło mi się światełko:

*** w98 15.6 s. 21 ***
Miliony ludzi pokłada ufność w niegodnych tego kobietach i mężczyznach, którzy szybko przemijają. My polegamy na Jehowie i Jego niebiańskiej organizacji — na Chrystusie Jezusie, świętych aniołach i zmartwychwstałych chrześcijanach namaszczonych duchem — a oni żyją na wieki!

Taki ładny 'ekumeniczny' tekst. ;)
Od czasu do czasu coś chlapną. :)


Offline Roszada

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień, 2016, 21:20 »
No ci na których polegają, rzeczywiście starają się jak mogą:

„Jesteśmy przekonani, że jako ‘współdziedzic z Chrystusem’, brat Barry dalej będzie się interesował osobami »odpowiednio usposobionymi do życia wiecznego«.” (Strażnica Nr 19, 1999 s. 17).

   „Jaki zatem wniosek można wyciągnąć z faktu, że jeden z 24 starszych odsłonił Janowi tożsamość wielkiej rzeszy? Wygląda na to, że wskrzeszeni członkowie grupy 24 starszych mogą obecnie uczestniczyć w przekazywaniu prawd Bożych” (Strażnica Nr 1, 2007 s. 28).

„W służbie pełnoczasowej spędziliśmy wspólnie ponad 53 lata. Jestem wdzięczna Jehowie, że Ted [Jaracz] pomógł mi przybliżyć się do niebiańskiego Ojca. Nie mam wątpliwości, że nowy przydział, który otrzymał, sprawia mu wielką radość i zadowolenie” (Strażnica 15.09 2015 s. 32).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień, 2016, 23:12 »

„Jesteśmy przekonani, że jako ‘współdziedzic z Chrystusem’, brat Barry dalej będzie się interesował osobami »odpowiednio usposobionymi do życia wiecznego«.” (Strażnica Nr 19, 1999 s. 17).


Świętych obcowanie... czyli coraz bliżej KK.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Elihu

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień, 2016, 02:07 »
A kto ich uznał za świętych? Ja nie.. Przecież jeszcze nie wytrwali do końca.. I nikt nie wie czy wytrwają.. Oni zresztą "pewnie też nie".. Wielu jest zaproszonych, ale niewielu wybranych. Czyżby Sprawiedliwy Bóg zapewnił tym " siedmiu wspaniałym z Brooklynu" jakiś immunited??
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline muminka

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień, 2016, 07:19 »
No wiesz :P Śmiesz to podważać :P :P :P Powinieneś podążać ich śladem :P :P hihih
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Elihu

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień, 2016, 20:36 »
Brzydzę się tymi ludźmi, bo nawet gdy ktoś zwróci im uwagę na jakieś nieprawidłowości to super seven ma to w głębokim poszanowaniu, no bo przecież mają żekomo większe zrozumienie. Wywyższeni pychą nie mają nawet rozeznania.. I najgorsze co może być zamieniają prawdę Bożą w kłamstwo. >:(
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Światus

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień, 2016, 21:01 »
Nowy Święty
Brat Lett Uśmiechnięty  ;D 8-) ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień, 2016, 21:06 »
Nowy Święty
Brat Lett Uśmiechnięty  ;D 8-) ;D
Ale czy on już zmarł? Nie.
Bo to tyczy się:
Cytuj
My polegamy na Jehowie i Jego niebiańskiej organizacji — na Chrystusie Jezusie, świętych aniołach i zmartwychwstałych chrześcijanach namaszczonych duchem


Offline Światus

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpień, 2016, 21:15 »
Ale czy on już zmarł? Nie.
A gdzie jest napisane, że święty musi być martwy?  ;)

Kpł 19:1 Dalej Pan powiedział do Mojżesza: 2 «Mów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień, 2016, 21:20 »
Tych świętych żywych ze 144 000 Towarzystwo uznaje, ale broń Boże nie nazywa ich świętymi, by się nie poczuli zbyt pewnie.

   Towarzystwo Strażnica używa biblijnego określenia „święci”, ale odróżnia dwie ich kategorie:

święci”;
„święci (ustanawiani przez ludzi)
” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 2001-2005, 2007 s. 225).

Pierwsi z nich to „namaszczeni chrześcijanie” (jw. s. 225) z pierwszego wieku oraz reprezentujący Świadków Jehowy ludzie z klasy niebiańskiej. Drudzy, to święci katolicyzmu i prawosławia.


Offline Światus

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień, 2016, 21:43 »
Taaa... Czasami aż chce się walnąć pięścią w biurko jak się czyta gazetki czy jw.org.  >:(

Na stronie, czytałem o tym żeby nie pytać "namaszczonych" jak się będa czuli kiedy ich współmałżonki/owie będą na ziemi a oni/one w niebie.
Chyba nie ma statystyki ile kobiet jest "namaszczonych"?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Elihu

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień, 2016, 22:29 »
No tak, pytania wybiegające w daleką przyszłość zazwyczaj są irytujące.
Nie mówię już o podziale klas
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 22:32 wysłana przez Elichu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Roszada

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień, 2016, 22:35 »
Chyba nie ma statystyki ile kobiet jest "namaszczonych"?
Ja znałem ze słyszenia jedną z Sopotu.
Druga Maria z Biblii, a trzecia Maria Russell. ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień, 2016, 22:43 »
Ja znałem zew słyszenia jedną z Sopotu.
 a trzecia Maria Russell. ;D

Bez chłopa?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Elihu

Odp: Poleganie na 'świętych' w Towarzystwie Strażnica?
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpień, 2016, 22:52 »
To chyba "Święci" TS polegają na wiernych
Bo co dalej z warwick
$$$$
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2016, 22:56 wysłana przez Elichu »
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"