Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"  (Przeczytany 1737 razy)

KaiserSoze

  • Gość
"Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:28 »
Ile razy ja to mówiłem!
Ale gdy ostatnio któryś z SJ uraczył mnie takim tekstem to zacząłem myśleć. Wg SJ zamierzenie boga się nie zmieniło, on "dalej chce by ziemia była napełniona doskonałymi ludźmi...". Czy rzeczywiście?

1. Gdyby się nie zmieniło, to wszyscy słudzy boga mieliby żyć na ziemi. A przecież SJ mówią, że 144000 pójdzie do nieba. No to zmieniło się, czy nie?
2. Na potwierdzenie niezmienności cytują Iz 55:9, 10 - słowo moje pomyślnie spełnia to z czym je wysłałem. Sęk w tym, że sam bóg zmienił swoje słowo: dodał 144000. Zatem które jego słowo miało być niezmienne?

No to jak, zamierzenie się zmieniło czy nie?


Offline M

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:32 »
Do tego należy dodać że do lat 30-tych wg ŚJ "zamierzeniem Bożym" było żeby wszyscy słudzy Boży żyli w niebie :). A potem nagle to zamierzenie się zmieniło na to które mamy obecnie.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:35 »
No ale zakładając bardziej dla nich optymistyczną wersję (tamto było jednak nieprawdą) - to zmieniło się czy nie? :)


Offline M

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:43 »
Odpowiem Ci w WTS-owskim stylu:

Zamierzenie Boże się nie zmieniło, zmieniło się tylko nasze zrozumienie tego zamierzenia.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:45 »
Tym zabijasz każdą dyskusję  :o


Offline Roszada

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:58 »
Tak było:

Do wiosny 1935 roku oddani Bogu, ochrzczeni Świadkowie Jehowy w dobrej wierze cieszyli się »jedną nadzieją«, o której wiedzieli z Listu do Efezjan 4:4-6. (...) Ale w owym pamiętnym roku 1935 wykazano na zjeździe w Waszyngtonie, że »lud wielki« przedstawiony w Księdze Objawienia 7:9-17 (Biblia gdańska) składa się z »drugich owiec«...” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 6 s. 13).


Offline Światus

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:08 »
Według mnie.
Ludzie mieli zaludniać Ziemię.
Światła nt. czy będą się żenić i za mąż wychodzić i będą jak aniołowie, były od TAK przez NIE do obecnego POCZEKAJMY  :)
Jeżeli NIE, a tak wynika z Biblii to nie zostaje spełnione pierwsze założenie.

Biblia mówi NIE będą się rozmnażać a więc...
Przejdźmy do ulubionego psalmu Świadków nr 37.
Każdy zwraca uwagę na słowa "posiądą ziemię na zawsze".
Ale czy ktoś zwrócił uwagę na poprzedni werset?

"28 (...)
nikczemni wyginą,
a potomstwo występnych będzie wytępione.
29 Sprawiedliwi posiądą ziemię
i będą mieszkać na niej na zawsze. "

Zauważyliście słowo "potomstwo"?
Skoro występni będą je posiadać (chociaż "zostanie wytępione"), to dziwne by było gdyby sprawiedliwi nie mogli mieć potomstwa.
A jak wiemy z Mt 22:30, że będą jak aniołowie.
Więc "na zawsze" prawdopodobnie oznacza "do końca świata". Coś co się zaczęło musi tez miec koniec.

A tak odpowiadając wprost na pytanie. Bóg chciał żeby człowiek żył w Raju. W Objawieniu pisze, że Rajem Bożym jest Nowe Jeruzalem. Eliasza ognisty dyliżans zabrał do nieba  :)

Jeśli chodzi o zamierzenia WTS wobec Boga to pewnie się zmieniły, ale tu ekspertem jest Roszada  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:37 »
"Zamierzenie boże się nie zmieniło"

 to jeden z wielu sztandarowych elementów nowomowy SJ - w Biblii brak takiego zwrotu .
Temat prowokujący rozmowę z ludźmi w terenie łatwy do wykucia dla logiki prostego i szczerego człowieka.
Temat jednak jest zmanipulowany przez wts  i SJ tego nie rozważa w taki sposób  jak obudzony SJ.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2016, 13:52 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Roszada

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:12 »
Kilka cytatów z "zamierzeniem":

O 1975

“bo pamiętajmy, że ludzkość ma jeszcze przed sobą to, co ostatnia księga Biblii świętej mówi o tysiącletnim królowaniu Jezusa Chrystusa nad ziemią, o millennium panowania Chrystusa. (...) Nie jest to zwykły przypadek ani zbieg okoliczności, ale miłościwe zamierzenie Jehowy Boga, żeby królowanie Jezusa Chrystusa, ‘Pana Sabatu’, pokrywało się z siódmym tysiącleciem istnienia człowieka” (“Życie wieczne w wolności synów Bożych” 1970 s. 21);

“Skoro było również zamierzeniem Jehowy, aby człowiek się rozmnożył i napełnił ziemię, więc logiczny jest wniosek, że [Bóg] stworzył Ewę wkrótce po Adamie, być może kilka tygodni czy miesięcy później, ale tego samego roku 4026 p.n.e. Po jej stworzeniu rozpoczął się zaraz siódmy okres, dzień odpoczynku Bożego. Siódmy dzień Boży i czas pojawienia się człowieka na ziemi najwidoczniej więc biegną równolegle” (Strażnica Nr 16, 1968 s. 4).


Offline Światus

Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:44 »
Siódmy dzień Boży i czas pojawienia się człowieka na ziemi najwidoczniej więc biegną równolegle” (Strażnica Nr 16, 1968 s. 4).
Nie dostrzegam sensu tego zdania.
Słowa: najwidoczniej, prawdopodobnie, najwyraźniej, możliwe że itp, użyte w publikacjach WTS znaczą tyle samo co - "brak wersetów na potwierdzenie ale my wiemy lepiej co autor miał na myśli".
Np Mt 22:30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.
Tłumaczenie. "Najwyraźniej Jezus miał na myśli zmartwychwstanie ziemskie".

Aha. Jeszcze co do zamierzenia, proponuję następne wersety z tego rozdziału.

Mt 22:31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych».

Z tego co wiem, do Bet Sarim nikt się nie zgłosił  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: "Zamierzenie boże się nie zmieniło"
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień, 2016, 17:08 »
Masz rację. Najwidoczniej  8-)