Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania  (Przeczytany 4669 razy)

Offline Roszada

Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« dnia: 06 Sierpień, 2016, 11:21 »
Ukazała się ostatnia Strażnica Nr 6 na rok 2016.
Zanotowano rekord liczby języków: 282, nakład bez zmian 58 987 000 egz.
Ile z tego idzie do pieca?

W numerze obrazki Jezusa i innych brodaczy w niebie.

W poniższym fragmencie zaraz podano "Michał [Jezus Chrystus]":

Wybuchła wojna w niebie: Michał [Jezus Chrystus] i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie” (Objawienie 12:7-9).
W niebie nie zawsze panował pokój. Na początku dziejów ludzkich jeden z aniołów, owładnięty pragnieniem odbierania czci, zbuntował się przeciw Jehowie. Stał się wtedy Szatanem, czyli „przeciwnikiem”. Później inni aniołowie przyłączyli się do jego buntu i stali się demonami. Są oni na wskroś niegodziwi, zawzięcie sprzeciwiają się Jehowie i nakłaniają większość ludzi do odrzucenia Jego życzliwego kierownictwa.
Szatan oraz demony to zdeprawowane i okrutne istoty. Są wrogami rodzaju ludzkiego i w dużej mierze odpowiadają za cierpienia na ziemi. Na przykład Szatan uśmiercił trzodę wiernego Hioba i zabił jego sług. Następnie pozbawił życia jego dziesięcioro dzieci — sprowadził „silny wiatr”, wskutek czego zawalił się dom, w którym przebywały. Na koniec Szatan „poraził Hioba złośliwym wrzodem od spodu stopy aż po czubek głowy” (Hioba 1:7-19; 2:7).
Wkrótce jednak Szatan przestanie istnieć. Został już zrzucony na ziemię i „wie, że mało ma czasu” (Objawienie 12:12). Szatan jest skazany na zagładę — to bez wątpienia dobra nowina!

Dla mnie dziwne, że w tym fragmencie nie ma NIC o roku 1914
Ale to Strażnica do rozpowszechniania, myślą, że "ciemny lud to kupi".
Celowo nie piszą nic o 1914, bo w Biblii ta data nie występuje, szczególnie w tym fragmencie z Ap. ;D
A może szykuje się zmiana nauki? :-\


Offline Falo

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień, 2016, 12:04 »
Ja myślę że się szykuje jakaś zmiana.


Offline Roszada

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sierpień, 2016, 12:29 »
Ja myślę że się szykuje jakaś zmiana.
Może powrót do starej nauki, że przed wiekami był zrzucony. :-\
To odwoływanie się do Hioba wskazuje jakby to zrzucenie było dawno, a nie po Hiobie. :(
Ale to mogą być pozory, by zmylić przeciętnych czytelników.
Skoro niewolę babilońska umieli w 2016 r. przenieść na II wiek z wieku XX, to i zrzucenie też łatwo przenieść. Nikt w końcu tego nie widział. ;D
To kto zaprzeczy? ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sierpień, 2016, 12:34 »
Wybuchła wojna w niebie: Michał [Jezus Chrystus] i jego aniołowie

Dokonana Tajemnica


str.225


Offline Roszada

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień, 2016, 12:51 »
Ja myślę że się szykuje jakaś zmiana.
Strażnica z 2015 na to nie wskazuje:

*** w15 15.6 s. 23 ***
Liczne dowody poświadczają, że w roku 1914 Panu Jezusowi Chrystusowi ‛dano koronę’. Wówczas „wyruszył [on] — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa” (Obj. 6:2). W rezultacie stoczonej wojny Jezus oczyścił niebiosa z Szatana i demonów, którzy zostali zrzuceni na ziemię. Od tego czasu ludzkość przekonuje się o prawdziwości natchnionych słów: „Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu” (Obj. 12:7-12).

No ale rydwan pędzi szybko, więc nie powinna nas zdziwić ewentualna zmiana. :-\
Wszak ta nauka stara, już się zastała. a ŚJ lubią "nowe światła". ;D


Offline ExSJMario

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sierpień, 2016, 14:09 »

*** w15 15.6 s. 23 ***
Liczne dowody poświadczają, że w roku 1914 Panu Jezusowi Chrystusowi ‛dano koronę’. Wówczas „wyruszył [on] — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa” (Obj. 6:2).
Pod koniec XIX wieku centryfuga do oddzielania śmietany była między innymi zwiastunem obecności Pana Jezusa, tak że co by teraz nie wymyślili to pewnie szaraki to przyjmą jako pewnik.
A swoją drogą to bardzo dosłownie traktują niektóre fragmenty z Objawienia, choć to przecież księga symboli.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Światus

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sierpień, 2016, 15:58 »
Ja myślę że się szykuje jakaś zmiana.
Fragment książki "Listy starego diabła do młodego".

   " Jeśli już ludzie muszą być chrześcijanami, to niech przynajmniej będą chrześcijanami różniącymi się czymś. Postaraj się zastąpić samą wiarę jakimś modnym kierunkiem o chrześcijańskim zabarwieniu, wykorzystuj ich pogardę dla rzeczy "starych". Pogarda dla rzeczy "starych" jest jedną z najcenniejszych namiętności, jakie udało nam się wyhodować w sercu ludzkim - niewyczerpane źródło herezji religijnych, szalonych zamysłów, niewierności w małżeństwie i niestałości w przyjaźni. (...)
   
   Był czas, kiedy ludzie zdawali sobie sprawę z tego, że pewne zmiany prowadzą ku lepszemu, inne ku gorszemu, inne wreszcie są obojętne. My pozbawiliśmy ich w dużym stopniu owego rozeznania. Na miejsce opisowego przymiotnika "niezmienny" postawiliśmy zabarwiony uczuciowo przymiotnik "stagnacyjny". Nauczyliśmy ludzi myśleć o Przyszłości jako o ziemi obiecanej, którą zdobywają wyróżnieni bohaterowie - nie jako o czymś, co każdy osiąga z szybkością sześćdziesięciu minut na godzinę, niezależnie od tego, czym się zajmuje i kim jest."
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2016, 16:00 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline janeczek

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień, 2016, 17:14 »
Czytam te strażnicowe opowiadania i co oni z tym Michałem jako Panem Jezusem nie śledziłem litratury tak od 1999do 2009 miałem spokój jakby o mnie zapomnieli,ale wydaje mi się że tak ordynarnie tej bzdury nie promowali było to po tym jak internet się rozrusł i księga Henocha stała się łatwo dostęmpna po jej przeczytani nic nie jest takie samo, jestem ciekaw ilu biblistów nie czytało Henocha i dlaczego teraz nie jest dodawana do biblii skoro bez niej nie da się wielu rzeczy zrozumieć a i tak ja jak i pewnie wielu dokleja do każdego tłumaczenia
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Tusia

  • Gość
Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:31 »
Pod koniec XIX wieku centryfuga do oddzielania śmietany była między innymi zwiastunem obecności Pana Jezusa, i.

a kolczasty drut?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień, 2016, 11:38 »
Przejrzałem ją dziś. I... zdziwiłem się gdy się skończyła. A potem stwierdziłem, że nie znalazłem w niej NIC co by na chwilę przykuło moją uwagę....


Offline Falo

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:10 »
Może powrót do starej nauki, że przed wiekami był zrzucony. :-\
To odwoływanie się do Hioba wskazuje jakby to zrzucenie było dawno, a nie po Hiobie. :(
Ale to mogą być pozory, by zmylić przeciętnych czytelników.
Skoro niewolę babilońska umieli w 2016 r. przenieść na II wiek z wieku XX, to i zrzucenie też łatwo przenieść. Nikt w końcu tego nie widział. ;D
To kto zaprzeczy? ;D
Może tak. Ciekawe też że już nie powołują się za bardzo na sen o drzewie z Daniela. Jakby nie patrzeć minęły już 102 lata/


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:18 »
Przejrzałem ją dziś. I... zdziwiłem się gdy się skończyła. A potem stwierdziłem, że nie znalazłem w niej NIC co by na chwilę przykuło moją uwagę....

Za bardzo wymagający jesteś.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień, 2016, 13:19 »
niewolnik wierny i oszczędny dawkuje, cobym nie przytył.


Offline Roszada

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:16 »
Przejrzałem ją dziś. I... zdziwiłem się gdy się skończyła. A potem stwierdziłem, że nie znalazłem w niej NIC co by na chwilę przykuło moją uwagę....
Dlatego może CK weźmie to pod uwagę i od 2017 będzie już wydawać kwartalnik do rozprowadzania, a nie dwumiesięcznik. :)
Już zainteresowani są poinformowani, że zbawienie jest w jw.org, a nie w Strażnicy do rozprowadzania. ;D
A może by choć skrócić ją do 8 stron, by ukrócić nudę czytania? ;)


Offline Światus

Odp: Ostatnia Strażnica na rok 2016 do rozprowadzania
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sierpień, 2016, 14:57 »
A może by choć skrócić ją do 8 stron, by ukrócić nudę czytania? ;)
Poczekam aż będzie miała 2 strony. Pierwszą i ostatnią  ;D
Może dla ocieplenia wizerunku powinni pisać atramentem, bądź co bądź, sympatycznym  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?