Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów  (Przeczytany 207997 razy)

Offline Agalloch

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #435 dnia: 16 Listopad, 2016, 21:31 »
Nie mam pojęcia, w jakim kontekście zostało użyte w tym zdaniu słowo bynajmniej, będące zaprzeczeniem.

Uwielbiam:
https://www.youtube.com/watch?v=VHE5ldNguHE

 8-)


Offline ufoludek

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #436 dnia: 17 Listopad, 2016, 11:03 »
Uzus językowy nie może być błędem. Np. "w książce pisze" nigdy nie zastąpi "w książce jest napisane", bo "ja piszę", "ty piszesz", a "Staszek pisze". Książka zaś nie pisze :P
Tak, tak, wiemy , że "Jest napisane"-  większość z nas oglądała "Młode Wilki"  ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 11:08 wysłana przez ufoludek »
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Weteran

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #437 dnia: 17 Listopad, 2016, 12:06 »
Niepoprawne użycie słowa "bynajmniej" bynajmniej nie stało się normą językową.

Aby podsumować - choć rzadko to robię. W powyższym cytacie słowo bynajmniej (nie w cudzysłowie) zostało użyte prawidłowo. jest równoznaczne z pojęciem WCALE. Czyli zdanie wyrażone przez KaiseSoze mogłoby brzmieć:

Niepoprawne użycie słowa "bynajmniej" wcale nie stało się normą językową.

Tymczasem większość osób używających słowa „bynajmniej” używa go ZAMIAST „przynajmniej”. I na tym polega problem.

Innym częstym błędem jest używanie „pomóż” jako bezokolicznika zamiast „pomóc” i „sprzydać się” zamiast „przydać się”. ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2016, 12:35 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #438 dnia: 17 Listopad, 2016, 14:24 »
Aby podsumować - choć rzadko to robię. W powyższym cytacie słowo bynajmniej (nie w cudzysłowie) zostało użyte prawidłowo. jest równoznaczne z pojęciem WCALE. Czyli zdanie wyrażone przez KaiseSoze mogłoby brzmieć:

Niepoprawne użycie słowa "bynajmniej" wcale nie stało się normą językową.

Tymczasem większość osób używających słowa „bynajmniej” używa go ZAMIAST „przynajmniej”. I na tym polega problem.

Innym częstym błędem jest używanie „pomóż” jako bezokolicznika zamiast „pomóc” i „sprzydać się” zamiast „przydać się”. ;D

Dziękuję za wyjaśnienia. Byłem tak na 99,9% pewien że poprawnie użyłem tego słowa :D


Offline owcaJehowy

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #439 dnia: 29 Listopad, 2016, 19:32 »
Przepraszam jeśli odczułaś że kpię z Boga. Nic z tych rzeczy. Bardzo sobie cenię twoją osobę i determinację w walce o sprawiedliwość. Wiem też że nadal uznajesz że Bóg ma na imię Jehowa. Masz do tego prawo i wolność wyboru.

W przyszłości nie będę używał zwrotu dżehowa.


Efektmotyla!

Miło mi, że uszanowałeś moje odczucia i wybór. Dziękuję również za docenienie mojej walki o sprawiedliwość i prawdę.
Od swoich braci oczekiwałam szacunku i słowa PRZEPRASZAM, ale ich nie było na to stać, gdyż uważali mnie za swoją własność i przedmiot, a nie podmiot.


Offline viola

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #440 dnia: 04 Grudzień, 2016, 17:21 »
a tak na marginesie tyle rzeczy sie dowiedzielli wspaniali Nadarzyniacy o tej organizacji i obludnie trwaja w tym czyms co sie raczy zwac Boza organizacja to jest smieszne tacy niby myslacy panowie okropne zeby podszywac sie pod kogos kim sie nie jest zenada zycze wam Nadarzyniacy wybudzenia z tego snu przejrzyjcie na oczy w czym tkwicie i komu sluzycie bo zdacie sprawe Najwyzszemu :'(


Offline Aliss

to w większości też tylko biedni mali ludzie ,uwikłani po uszy , związani do momentu aż ich wyrzucą...


Offline Startek

Co do imienia Jehowa , broszura wydana przez WTS  ,,Imię Boże " czytamy ,, nikt nie wie jak było wymawiane imię Boże "  i na tym powinno się zakończyć  ,, jak nikt nie wie , to nikt nie wie "  tylko WTS  ma zawsze jakieś Ale , ale my wybraliśmy formę  Jehowa  . Jeżeli wszystko co WTS reprezentuje to ściema i świadome zwiedzenie ,  o czym wiemy , to także to imię jest mocno naciągane . Nawiązuje  do  postów EfektMotyla  . Ja nie używam tej formy  imienia BOZEGO  jako Jehowa  bo sam WTS stwierdził że niewiadomo jak wymawiane było imię Boże . Dlatego piszę to słowo z małej litery . Nie jest moim zamierzeniem obrażanie czyichś uczuć religijnych . Wszytko co reprezentuje sobą WTS zwiazane jest z tym słowem , którym  oni określają jako imię Boże . Kłamstwa , ostracyzm , ukrywanie pedofili , składania życia swojego i dzieci na ołtarzu tego boga i wiele innych najgorszych cech .


Offline Startek

jehowce to satanistyczna MASOŃSKA SEKTA, KTÓRA CZCI BOŻKA MASONERII BURZYCIELA, MĄCICIELA, NISZCZYCIELA - TAKIEGO BOŻKA JEHOWE CZCZĄ SATANIŚCI I MASONERIA !!! RUSSEL BYŁ MASONEM 3 STOPNIA I W TEJ SEKCIE OKULTYZM I STRACH JEST  NAJBARDZIEJ POŻĄDANYM ZJAWISKIEM, !!! CHWAŁA PANU PANÓW BARANKOWI, ŻE OTWIERA OCZY SZCZERYM OSOBOM, KTÓRE CHCĄ MU ODDAWAĆ CZEŚĆ I CHWAŁĘ !!!
mocne slowa , Synu gromu ! Bardzo mocne . Zauważ że do niedawna byliśmy w tym , byliśmy zwiedzeni  ,ci którzy tam są ,to nasi bliscy  , rodziny , przyjaciele . Oni też są zwiedzeni , módlmy się za nich . Największa winę ponosi  przenajświętsze Ciało Kierownicze.


Offline Estera

    Mnie najbardziej cieszy, że ci wyłudzający prawdziwe dane osobowe szpiedzy ...
    Zostali wręcz błyskawicznie zdemaskowani.
    A było ich kilku, ci co teraz "weszą", pewnie są ostrożniejsi.
    I mogą tylko sobie poczytać, jak prężnie rozwija się to forum.
    A najlepsze jest to, że za wiele zrobić nie mogą, by zahamować przepływ prawdziwych informacji o wts.
    I nie mogą zakneblować ust, tym wszystkim, którzy tu się otwarcie wypowiadają.
    I sami mogą się porządnie doedukować na temat tej swojej najświętszej.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Brat Jaracz

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #445 dnia: 30 Marzec, 2017, 08:45 »
Trochę podbiję temat: zanim powstało to forum, Nadarzyn czytał inne treści odstępców, co potwierdziło się w 200%, między innymi przez osoby, które miały tam rodziny. Ponoć niektórzy nawet otwarcie dyskutowali na temat zamieszczanych postów - musiało to brzmieć komicznie, jak przy śniadaniu elita świadkowska wymienia się uwagami na temat poczynań odstępców w necie :) A ponoć właśnie tak było, może nie codziennie, ale nikt z tego jakoś nie robił tematu tabu. Widocznie uznawali się za tak silnych duchowo, że wolno im było inwigilować takie miejsca. Wiadomo: co wolno wojewodzie, to nie tobie, głosicielu ;)

Miałem jedną ciekawą sytuację. Nie chcę pisać o szczegółach, ale kiedyś byłem wręcz pewien, że ktoś mnie namierzył na podstawie aktywności w necie. Kto mnie zna, ten wie, że nie lubię teorii spiskowych, ale nie znajduję innego wytłumaczenia. Być może powiedziałem o dwa słowa za dużo... Nie piszę o tym, żeby straszyć, ale myślę, że warto przestrzec - jeśli nie chcecie się ujawniać, trzy razy zastanówcie się nad każdym zdaniem, które dostanie się do sieci. Jak już raz coś tam wpadnie, już samo nie wyparuje... Niełatwe jest życie ex-a w ukryciu - nawet miejsca, które wydają się nam bezpieczne, wcale nie muszą takie być. Zalecam zwłaszcza ostrożność na Facebooku. Uczestnictwo w zamkniętych grupach nie zawsze wychodzi na zdrowie. Lepiej jest też zablokować dla osób postronnych podgląd naszych zdjęć, lajków, informacji prywatnych itp. Uwierzcie mi, że obecnie jednym z hobby 'strasznych' jest przekopywanie profili głosicieli i przyglądanie się ich aktywności w sieci. To samo dotyczy m.in. Instagrama. Vide cum fide...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Iza

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #446 dnia: 30 Marzec, 2017, 12:42 »
Bracie Jaracz, widzę,ze masz bogata eksperiencję w temacie,
a ja usilne naprawdę zrozumieć, co się dzieje w głowach takich np. butelczkow,
czy innych SJ na stanowiskach, którzy maja wiedzę o rożnych przekrętach,
 i o tym, jak załatwiane są rożne sprawy, ze często bierze gore prywata nad zasadami biblijnymi, i  generalnie maja większa wiedzę o rzeczywistym funkcjonowaniu orga, niż bracia w zborach.
Chodzi mi o to, ze np. ja,  w swej ufności- rzeby nie rzec naiwności- naprawdę wierzyłam w idealny świat , raj duchowy w organizacji, wierzyłam,ze starsi załatwiają problemy po bożemu, ze , będąc kierowani  Duchem SW.wydaja osad na podstawie Biblii, a nie swoich odczuć i emocji,
 ze osoby , które są wykluczane to naprawdę niepoprawni grzesznicy, a ich usunięcie służy nie tylko ochronie zboru przed grzechem ale także ich skarceniu, nacechowanemu miłosierdziem bożym ,
ze jak ktoś krytykuje postanowienia starszych, to jest duchowo niedojrzały albo kieruje nim pycha etc, ze pedofilii problem nie istnieje, a jesli się zdarzy, to ofiara otrzymuje pomoc, a sprawca jest wydalany...
itd, itp.
Słowem, program Matrixa wgrywany na zebraniach   i przez czytanie Strasznicy , wiele lat działał bez zarzutu.
Ale jak juz poznałam jak zakłamany był był ten obraz i jak to wszystko naprawdę funkcjonuje, to nie potrafiłam nad tym przejść do porządku dziennego.
Jak to jest z tymi , tam na górze ...?
Wypierają te fakty?
Jakoś usprawiedliwiają ?
Tłumacza : mniejszym, lub większym złem?
Jak to działa ??? :-\
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec, 2017, 12:45 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Dietrich

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #447 dnia: 30 Marzec, 2017, 13:41 »
A jesteś pewna, że nie ma go tutaj na forum? Albo że go cichaczem nie podczytuje? ;D


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #448 dnia: 30 Marzec, 2017, 13:47 »

Jak to jest z tymi , tam na górze ...?
Wypierają te fakty?
Jakoś usprawiedliwiają ?
Tłumacza : mniejszym, lub większym złem?
Jak to działa ??? :-\
Myśle że wypierają i usprawiedliwiają mniemając że jak u nas tak jest to co dopiero w ŚWIECIE  ;D

Kieruje nimi ponadto podświadomość i bezwolne mechaniczne działanie. Odruchy Pawłowa w czystej postaci.



Offline Stanisław Klocek

Odp: Witamy szpiegów z Nadarzyna + ostrzeżenie dla wszystkich forumowiczów
« Odpowiedź #449 dnia: 30 Marzec, 2017, 14:00 »
Z jednej strony to dobrze, że takie fora nie wymagają rejestracji aby szpiegujący mogli czytać ex-SJ. Tylko z drugiej strony Nadarzyniacy czytając (dotyczy tylko Biura Oddziału), nie wyciągają obiektywnie właściwych wniosków w celu dobra społecznego, lecz wykorzystują do tego; jakby usprawnić swe kłamstwa, by stworzyć pozory, że są wiarygodnymi posłańcami Boga. Krótko mówiąc, kłamstwo doskonalą kłamstwem, aby tym blichtrem pozyskiwać naiwnych poddanych. A kiedy pozyskają, wpaja się, iż nie zdobywając studiów świeckich, są mędrszymi od ludzi wykształconych (por. 1 Kor 1:27). Chociaż nie twierdzę, że wszyscy niewykształceni mają niski iloraz inteligencji. Po prostu strategia CK polega na wpajaniu swej wyższości nad wszystkimi, którzy nie podzielają nauk WTS-u.