BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

Sprzedaj wszystko i zostań murarzem :P

<< < (6/6)

gerontas:

--- Cytat: donadams w 26 Lipiec, 2016, 18:56 ---Jakiś czas temu podobnie zrobili z posłuszeństwem wobec Boga. Być może pamiętacie przytoczoną w akapicie wypowiedź 'pewnego brata', który stwierdził: „Miłowanie tego, co miłuje Jehowa, i nienawidzenie tego, czego On nienawidzi, jak również ciągłe zabieganie o Jego kierownictwo i czynienie tego, co Mu się podoba, w praktyce oznacza posłuszeństwo wobec organizacji oraz tych, którymi Bóg posługuje się do realizacji swego zamierzenia względem ziemi”.

Pięknie to ujął, prawda?

--- Koniec cytatu ---

Dzięki za komentarz donadams.
Mnie osobiście takie perełki przekonują, że  dobrze robię oddzielając się od tej organizacji.

Podaję, źródło do artykułu z tą wypowiedzią.  w14 15.11 s. 10 ak. 9 "Dlaczego mamy być święci"

KaiserSoze:

--- Cytat: donadams w 26 Lipiec, 2016, 18:56 ---Wydaje mi się, że o sprzedaży domu mówi się tylko w przykładach, filmikach albo życiorysach, natomiast praktycznie nie mówi się o tym jako o możliwości podanej w akapicie.

(...)

Pięknie to ujął, prawda?

--- Koniec cytatu ---

donadams, uchwyciłeś istotę rzeczy w mistrzowski sposób.

donadams:
Fakt, zabrakło źródła, ale dzięki gerontasowi już je mamy na wierzchu. Dziękuję.

Światus:
1. Zauważyłem takie zdanie;
Czy ty również wypróbujesz Jehowę i zaznasz obfitych błogosławieństw?
Był już taki, który tego próbował.
Mt 4:7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego»
Bez komentarza...

2. Tak w sumie to nie bardzo wiadomo o jakie błogosławieństwa chodzi.
Ciekawe dlaczego SWiR nie kojarzy błogosławieństw np z tym;
Przed.
Hi 1:2 (Hiob) Miał siedmiu synów i trzy córki. 3 Majętność jego stanowiło siedem tysięcy owiec, trzy tysiące wielbłądów, pięćset jarzm wołów, pięćset oślic oraz wielka liczba służby.
Po.
Hi 42:12 A teraz Pan błogosławił Hiobowi, tak że miał czternaście tysięcy owiec, sześć tysięcy wielbłądów, tysiąc jarzm wołów i tysiąc oślic.
13 Miał jeszcze siedmiu synów i trzy córki.

Może to co ktoś ma jest wynikiem błogosławieństwa Bożego a SWiR każe mu to oddać i dopiero oczekiwać błogosławieństw...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej