Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica  (Przeczytany 5780 razy)

Offline Roszada

Odp: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Luty, 2017, 13:33 »
No proszę, jakie ładne wstawiennictwo, zupełnie jak dziś w KK :):

„Żywi będą pierwsi sądzeni. Otrzymując stopniowo przywrócenie, oni będą myśleć o swoich ukochanych w mogile i modlić się za nich i prośba tych modlitw ich wzbudzi” (Złoty Wiek 01.07 1927 s. 408).


Offline Roszada

Odp: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty, 2017, 10:51 »
Identyczny tekst z roku 1924:

„Żywi będą pierwsi sądzeni. Otrzymując stopniowo przywrócenie, oni będą myśleć o swoich ukochanych w mogile i modlić się za nich i prośba tych modlitw ich wzbudzi” (Pożądany rząd 1924 s. 36).

Okazuje się, że powyższy tekst z 1927 został po prostu przepisany z broszury do czasopisma.
Teraz wiem, skąd taka płodność pisarska Sędziego.

Po prostu wpierw ten sam tekst zamieszcza się w książce, później fragmentarycznie w broszurach, a następnie w czasopismach. :)
A ludzie zawzięcie czytają jako nowiny. No ale utrwala się im. ;D
To jedna z metod tak zwanego prania mózgu. :-\


Offline Roszada

Odp: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty, 2017, 13:16 »
A jeszcze w Kąciku zapytań była taka odpowiedź:

„Izajasz mówi o warunkach w złotym wieku: »Nadto stanie się, że pierwej niż zawołają, Ja się ozwę; jeszcze mówić będą, a Ja wysłucham. (65:24) Co znaczy, że Bóg wysłucha modłów wszystkich swych dzieci, jak nigdy przedtem. Modlitwy te będą z pewnością tym łącznikiem, przez które składane będą Jehowie tęsknoty pełne prośby o swych zmarłych ukochanych, a Bóg ich powróci. Odrodzeni muszą być koniecznie umieszczeni w takim otoczeniu, któreby ich znało i rozumiało” (Złoty Wiek 15.11 1926 s. 170).

Aż się nie mogę nadziwić, że aż tak mocno będą się w Tysiącleciu modlić o zmartwychwstanie zmarłych.
Myślałem, że to z przydziału będzie w Tysiącleciu wskrzeszenie. ;)
A tu sie okazuje, że nie tak szybko. :)
Kto se wymodli, ten spotka krewnych i kumpelostwo. :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2017, 13:18 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Kwiecień, 2017, 18:56 »
A jednak Russell, w formie przypuszczenia, zapoczątkował naukę o modlitwie za zmarłych:

„Zmartwychwstanie świętych Starego Testamentu, wraz z częstem przywróceniem zdrowia chorym w odpowiedzi na modlitwę wiary, prawdopodobnie nasunie ludziom na myśl możliwość zmartwychwstania innych ludzi – ich przyjaciół i znajomych – z grobu śmierci, według obietnicy Chrystusowej (...) I jest możebnem, że w odpowiedzi na modlitwę wiary o przywrócenie zmarłych przyjaciół, to dzieło się rozpocznie i stopniowo będzie postępować. Widzimy logiczność tej metody, która zdaje się przewyższać wszystkie inne, jakieby się nasunęły na myśl. (...) Że wszystkie modlitwy o przywrócenie zmarłych będą od razu wysłuchane nie jest prawdopodobnem, albowiem nasz Pan będzie postępował według planów oznaczonych na restytucyę, z któremi niektóre takie żądania nie byłyby w zgodzie” (Walka Armagieddonu 1919, 1925 [1897] s. 788-789; por. Pożądany rząd 1924 s. 38 [przytoczono drugą część cytowanego fragmentu]).


Offline Roszada

Odp: Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik, 2017, 10:56 »
Dziś wstawiono mój artykuł:

Modlitwa za zmarłych w Towarzystwie Strażnica i inne pokrewne kwestie


http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/modlitwa-za-zmarych-w-towarzystwie-straznica-i-inne-pokrewne-kwestie,1052.htm