Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy treść kongresu „Lojalnie trwajmy przy Jehowie!" nosi znamiona przestępstwa?  (Przeczytany 17936 razy)

Offline falafel

A film pokazywany w niedziele nie powinien być oznaczony jako 12+? Moim zdaniem napewno nie był przeznaczony dla małych dzieci że względu na przemoc.


Offline M

A film pokazywany w niedziele nie powinien być oznaczony jako 12+? Moim zdaniem napewno nie był przeznaczony dla małych dzieci że względu na przemoc.

To w takim razie "Mój zbiór opowieści biblijnych" powinien być oznaczony jako 18+ ;D.


Offline CEGŁA

Dobre. Moim zdaniem powinien. Tak samo jak "Mój zbiór opowieści Biblijnych"

Przejrzałem niedzielny program popołudniowy i przyczepić się można do każdej części programu, ale powiem szczerze że nic co by miało się przydać w konkretnych dowodach na temat ostracyzmu, nie znalazłem. Oczywiście jak oglądałem cały program to niedobrze mi było na żołądku. Obleśna propaganda prania mózgów wobec lojalności do organizacji podszyta terminem "lojalności wobec Boga". Nie ma w tym żadnej prawdy!!!

Popołudniowy program to podsumowanie całego zgromadzenia, jakie to piękne filmy były i co mogliśmy w nich zauważyć. Filmy były przedstawione prawie jako "prawdziwe przykłady z życia wzięte".   

Dwa cytaty tylko (masło maślane):
"Piękne przykłady, piękne sympozja po południu też w piątek oglądaliśmy i widzieliśmy i wspaniały film ukazujący jak możemy w różnych sytuacjach pokazać tak chyba można streścić te punkty, że bardziej kochamy Jehowę niż kogokolwiek innego."

"Pewna młoda osoba oddala się od zboru, jak korzysta ze skarcenia i jak później wspaniałe owoce to dało – konsekwentna postawa rodziców, trudności które były z tym związane i sposób myślenia tej osoby co sprawiło, że ona oddaliła się od zboru to wszystko pokazuje dlaczego musimy lojalnie popierać decyzje Jehowy i że to jest jedyne wyjście żeby pomóc osobom które słabną pod względem duchowym."

Jak by był przy mnie Tomasz Wołoczko, strzelił bym mu w ryja za te herezje!!!

Uważam osobiście, że cały program był przeciwko Bogu i Panu Jezusowi Chrystusowi. Cała nauka Pana oparta była na miłosierdziu wobec innych. Apostoł Paweł nawet powiedział: "Doprawdy, jeśli ktoś nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, ten wiary się zaparł i jest gorszy niż człowiek bez wiary.!!!

„Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa,  a ty masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem, i całą swą siłą’. Drugie jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’. Nie ma żadnego innego przykazania większego od tych”.

„Ale wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze tym, którzy was nienawidzą,  błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was znieważają.  Temu, kto cię uderza w jeden policzek, nadstaw także drugi, a temu, kto zabiera twoją szatę wierzchnią, nie odmawiaj nawet szaty spodniej.  Dawaj każdemu, kto cię prosi, a zabierającego to, co twoje, nie proś o zwrot."
Oczywiście nie dotyczy to odstępców od ŚwJ, ponieważ jest to kategoria najgorsza, poza ramami Biblii.

« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2016, 23:01 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline CEGŁA

M chyba byliśmy wychowani na tej samej książce, co?  ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec, 2016, 23:01 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline M

M chyba byliśmy wychowani na tej samej książce, co?  ;D

Chyba tak :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.


Jak by był przy mnie Tomasz Wołoczko, strzelił bym mu w ryja za te herezje!!!



Daj znać kiedy będziesz strzelał, to ja podjadę i poprawie z buta.

Na marginesie zauważam dziwną sprawę. Otóż, długoletni ŚJ dostają rozstroju nerwowego słuchając innych ŚJ odpowiedzialnych za tzw przekazywanie pokarmu. Widać jedności nie ma, tzn jest, ale jest ona sztucznie podtrzymywana poprzez zastraszanie wykluczeniem.

Dodam, że bardzo dobrze czuję się w tej społeczności. Zaspakaja ona moje wszelkie potrzeby.
Pamiętam jeszcze 'Od raju(...)do raju' - to był odjazd!


Offline CEGŁA

W ryja, z buta i poprawka!

Ja czarny, Ty zielony - on będzie siny, bezzębny i sztucznie kroplówkę zasączy łakomie.  ;D

Generalnie poniosła mnie fantazja, ale to jest do zrealizowania  ;)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
W ryja, z buta i poprawka!

Ja czarny, Ty zielony - on będzie siny, bezzębny i sztucznie kroplówkę zasączy łakomie.  ;D

Generalnie poniosła mnie fantazja, ale to jest do zrealizowania  ;)

w deche....


Offline Exodus

Czy treść kongresu „Lojalnie trwajmy przy Jehowie!" nosi znamiona przestępstwa?

Od tygodnia odbieram liczne telefony, dziennikarze proszą o komentarz do treści kongresowych, zastanawiają się nad tym gdzie kończy się rozważanie dogmatyczne a zaczyna psychomanipulacja która jest bardzo widoczna w treści kongresowej.
Dzisiaj ja wykonałem parę telefonów m.in do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Kancelarii Pana Prezydenta RP. Pytałem czy można publicznie nawoływać do wykluczeń społecznych, rozbijania rodzin, destrukcji i psychomanipulacji.

Wobec powyższego chciałbym złożyć doniesienie o domniemaniu popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym nawoływaniu do łamania prawa na kongresie w Gdyni.

Moja prośba do osób które chciały by pomóc w merytorycznym przygotowaniu pozwu.

Co należy zrobić:
Musimy bazować na materiałach dowodowych, takim materiałem jest udostępnione nagranie kongresu z Gdyni.
Jeżeli parę osób zechciało podzielić się tym materiałem i go dokładnie odsłuchać spisując, godzinę przemówienia, tytuł przemówienia, nazwisko mówcy oraz w której minucie przemówienia pada krytyczne zdanie lub która minuta filmu zawiera przekaz który narusza prawo.

Wszyscy chętni do pomocy mogą zgłosić się do M.
W tym temacie nie ma miejsca na własne przemyślenia pracujemy tylko na materiałach źródłowych, tu każda uwaga jest cenna.

Link do nagrań z kongresu: https://wtsarchive.com/pub/co16-p_kongres-regionalny-2016

_____________________________

Znalezione dotąd fragmenty (w nawiasie osoba która oglądała lub zamierza oglądać daną sesję):

Piątek rano (Weteran):
- 38:40 - "nietrudno jest tej hierarchii przestrzegać dopóki nie dojdzie do wykluczenia... przypominajmy sobie że to jest próba podobna do tej przed jaką stanął pierwszy człowiek. Nigdy nie chcemy popełnić tego samego błędu co Adam, który lojalność wobec żony postawił ponad lojalność wobec kochającego ojca Jehowy". 39:50 - "stosunek do wykluczonych bliskich - trzeba wtedy lojalności przestrzegać"
- 1:07:20 - "wiem że muszę prowadzić proste życie ... mam wrażenie że otaczają mnie wyłącznie ludzie których ciągle spotyka coś miłego ... jak rano omawialiśmy tekst dzienny o zazdrości nie sądziłam że będzie dotyczył mnie - "zacząłem zazdrościć gdy widziałem pokój u niegodziwców"

Piątek po południu (Lila):
- w przygotowaniu

Sobota rano (NiepokornaHadra):
- w przygotowaniu

Sobota po południu (parasin):
- w przygotowaniu

Niedziela rano (Boratyniak):
- w przygotowaniu

Niedziela po południu (CEGŁA):
- w przygotowaniu


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
no ja widzę to tak:
Exodus ma pierwszego posta, moderator go 'odchudzi' jak się połapie o co chodzi, a że post został wysłany o 3:41 czasu lokalnego to wiele tłumaczy.


Offline Lila


PIĄTEK PO POŁUDNIU
Wybrałam fragmenty, które moim zdaniem uderzają w poprawne stosunki rodzinne i społeczne. Nie wszystkie są dramatyczne, jednak zebrane razem tworzą tragiczny obraz manipulacji, do której posuwa się WTS. Obejrzałam 1/6 programu i miałam problem dobrnąć do końca. Z tego, co czytam, podobne myśli, czasami całe zwroty powtarzają się w innych sesjach, co oznacza, że zamysłem organizacji jest wdrukować w umysły słuchaczy takie postawy, wymusić takie zachowania, a na deser wywołać strach i wyrzuty sumienia.
Pisałam na bieżąco, oglądając materiał, więc czasami jest podane tło, kontekst.


 SYMPOZJUM: Wzorem Jezusa bądźmy lojalni
W młodości - Marcin Król

Jezus podporządkowywał się niedoskonałym rodzicom, co wypływało z ciepłych uczuć wobec nich. Ewangelia Łukasza pokazuje jak Jezus zapatrywał się na posłuszeństwo jeszcze jako nastolatek.
00:19:50 Jako nastolatek zgubił się rodzicom w czasie święta. Rodzice się zamartwiali. Jezus wyjaśnił otwarciem, że to oczywiste, że został w domu Jehowy, czyli świątyni. Przykład dla młodych by z szacunkiem i miłością podporządkować się rodzicom. Dla mnie jest tu ukryta pochwała tego, że zatrzymał się w świątyni i nawet nie poinformował rodziców, bo to jest ważniejsze. Zwrócono za to uwagę, że z szacunkiem im to wyjaśnił...
00:22:45 FILM – Mały Siergiej kocha grę na skrzypcach i jest w tym dobry, ma szanse na stypendium dla utalentowanych muzyków. Ojciec wyraźnie zabrania i tłumaczy, że duch rywalizacji pochłonie chłopca, mówi, że w konserwatorium przekonuje się młodych ludzi, że muzyka ma być dla nich całym życiem, że będzie otoczony ludźmi, którzy nie kochają Jehowy, że nadal mogą sobie grać dla przyjemności, ale przed wszystkim muszą pokazywać, że kochają Jehowę.

 
W czasie prześladowań – Ryszard Talarczyk
00:28:25 Jezusa spotkały rozmaite prześladowania. Był wyśmiewany, biczowany, opluwany, fałszywie oskarżany o pijaństwo, obżarstwo i współpracę z demonami.
Żeby przetrwać prześladowania, Jezus koncentrował się nie na prześladowaniach, nie na prześladowcach, ale na spełnianiu woli bożej.
00:34:54 film - Ukrywanie zakazanej literatury religijnej – przeszukanie przez milicję/policję, Siergiej nie zagra hymnu na skrzypcach, bo to oznaczałoby nielojalność względem Jehowy.
"Unikajmy konfrontacji, ale nigdy nie idźmy na kompromis".


W obliczu pokus – Marek Gódźko
00:40:39 Szatan i demony mogą nas „kusić byśmy użalali się nad sobą i skupiali się na własnych potrzebach zamiast lojalnie wykonywać wolę Jehowy”. Czyli pragnienia organizacji religijnej należy stawiać ponad swoje własne potrzeby.
00:46:51 film - Siergiej jest z chorym ojcem w więzieniu. Dostaje propozycję uwolnienia ich obu w zamian za wyrzeczenie się religii. Nie przyjmuje propozycji  bo chce być  lojalny Jehowie.


Gdy ktoś nas chwali  - Krzysztof Wyczanowski
00:52:30  Pochwały mogą doprowadzić nas do narcyzmu, poczucia wyższości i duchowego upadku.
00:55:35  Musimy być ostrożni gdy ktoś nas chwali, nawet gdybyśmy sobie zasłużyli na taką pochwałę.
00:56:55 Cokolwiek nam się w życiu udaje, jest wynikiem bożego błogosławieństwa, a nie naszych osobistych umiejętności.
Jak dla mnie to jawna próba odarcia ludzi z indywidualizmu, z własnego charakteru, wzbudzanie poczucia winy za posiadanie talentu, za bycie sobą.

 
 Gdy czujemy się opuszczeni - Andrzej Spaczyński
01:23:40 Najbardziej wartościowe przyjaźnie zawiązujemy z tymi, którzy kochają Jehowę. Co prawda może nas połączyć co innego – praca, nawet problemy, troski, rodzina, czy może jakieś inne zajęcia, ale najtrwalsze, najszlachetniejsze przyjaźnie mamy z tymi, którzy naprawdę kochają Jehowę.
01:24:00 A co powiedzieć o opuszczeniu, gdy umrze ktoś bliski?
01:24:40 film - Alieksjej odszedł od prawdy bo kolega z pracy zatruł mu umysł wątpliwościami wobec organizacji. - muzyka i nastrój jak na stypie... Mówi się o nim jakby umarł. Zmiana poglądów utożsamiana jest z jego śmiercią dla znajomych i żony. „Ludzie odchodzą, ale Jehowa nigdy”.
Film jest bezpośrednim następstwem myśli o śmierci kogoś bliskiego.

 
W obliczu śmierci  - Robert Lendel
01:29:39 Świadkowie aby zachować życie nigdy nie posuną się do nielojalności wobec Boga.
01:30:38 decyzje, jakie podejmujemy sami w obliczu śmierci mogą oddalić nas od Boga
Jezus odmówił wypicia wina z mirrą, które mogło zmniejszyć ból. Ma być chyba dla nas przykładem, że nie każde lekarstwo jest odpowiednie...
01:33:40 Potencjalne próby - wypadek, poważna choroba. Czy mamy uporządkowane dokumenty medyczne?
01:34:14 Czy lekarze znają nasze stanowisko względem transfuzji krwi? Wybierzmy pełnomocnika, który będzie lojalnie obstawał przy naszym stanowisku.
Nie chcemy mieć nic wspólnego z metodami leczenia mającymi coś wspólnego z okultyzmem. Tu chyba piją do bioenergoterapii i alternatywnych metod leczenia.
Koncentrować się na przyszłych błogosławieństwach i uświęcaniu Imienia Jehowy, nie na ratowaniu życia. Szkoda, że dotyczy to też dzieci świadków.
01:36:08 lojalni pozostają w pamięci Jehowy nawet jeżeli zapadli w sen śmierci
ergo – jeśli chcesz być zbawiony, musisz być gotowy ponieść śmierć w imię zasad organizacji
01:36:26 film - Siergiej jest w szpitalu, konieczna jest operacja. Siergiej  nie zgadza się na transfuzję, ale lekarz mówi, że to znacznie zmniejsza szanse pacjenta. Mimo to, Siergiej nie zmienia zdania i żegna się z córką, jakby miał świadomość/pewność, że może nie przeżyć operacji.

 

 
SYMPOZJUM: Lojalnie popierajmy decyzje Jehowy
Miejmy w nienawiści to, czego nienawidzi Jehowa – Andrzej Dywicki
01:50:15 niemoralność i homoseksualizm grzechem, którego Jehowa nienawidzi.
01:51:44 należy nienawidzić zła/niewłaściwych działań, a nie tylko nie popierać, samemu nie dopuszczać się.
Nienawidzić tego, czego nienawidzi Jehowa. Zło = wszystko, co Jehowa potępia, również homoseksualizm.  Niezależnie od własnych odczuć i opinii na temat homoseksualizmu, należy każdego szanować i respektować jego konstytucyjne prawo do równego traktowania, do równych szans. Tymczasem tu jest jawne nawoływanie do nienawiści wobec homoseksualistów.
01:54:22 film - Zakochana dziewczyna przyrównana jest do Ewy, która uległa Szatanowi, bo zakochuje się w chłopaku, który nie jest świadkiem.


Unikajmy kontaktów z grzesznikami nieokazującymi skruchy – Ryszard Kozieł
2:01:00 Jeśli ktoś bliski z rodziny chciał odwieść Izraelitę od prawdziwego wielbienia, to należało taką osobę wydać i ukamienować. Prawo trudne, ale dane dla pożytku by chronić naród.
Trudne? Moim zdaniem makabryczne i odarte z resztek człowieczeństwa.
2:01:20 W I w. n.e. zalecono by przestać się zadawać z każdym bratem, który jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą (=innowiercą), pijakiem, zdziercą. Nie jadać nawet z takim. Usunąć niegodziwego spośród siebie.  Tylko dlaczego do tego grona zaliczają ludzi, którzy mają inne przekonania religijne?
2:03:20 może się wydawać, że prawo o wykluczeniu ze społeczności jest prawem drastycznym, nieżyciowym, zwłaszcza gdy dotyczy to najbliższego członka rodziny. Z naszej strony to próba lojalności.
Lojalność oznacza, że zrezygnujemy z wszelkich nieuzasadnionych kontaktów z taką osobą. Takie wykluczenie może pomóc grzesznikowi powrócić do Jehowy. Zaniechać kontaktów nawet wtedy, gdy ktoś nie jest formalnie wykluczony ze zboru, ale wystarczy, że jest nieczynnym świadkiem. Czyli nawoływanie do wykluczenia społecznego nawet gdy ktoś po prostu przestał głosić i chodzić na zebrania...
2:05:25 Lojalni chrześcijanie nie utrzymują kontaktów z nikim, kto jest zwany bratem, ale dopuszcza się poważnych grzechów. (poważny grzech to oczywiście grzech wg definicji WTS i nie ma wiele wspólnego ze społecznym odbiorem zachowań uznawanych za grzech).
2:05:48 Nie możemy pozwolić sobie, żeby więzy rodzinne skłoniły nas do wyrzeczenia się lojalności względem Jehowy i jego organizacji
2:06:14 film - Sonia Ericson została wykluczona. Tata wyrzucił ją z domu. Sonia dzwoni do domu, ale rodzice nie odbierają telefonu. Nie ma mowy nawet o krótkim „co słychać”. Dziewczyna była 15 lat poza organizacją, czyli przez 15 lat rodzice ani do niej nie dzwonili, ani nie odbierali od niej telefonów.
2:09:35 Jehowa nie kieruje się sentymentem.

 
Bądźmy gotowi przebaczać – Robert  Ładogórski
2:18:00 film Sonia myśli o powrocie do organizacji. Przyszła na salę i siadła w oddzielonym miejscu (osobne izolowane pomieszczenie)... Po roku została ponownie przyłączona. Nadal jednak prześladuje ją myśl, że Jehowa jej nie przebaczył (że się zakochała w chłopaku spoza organizacji i się z nim związała).

 

 
Lojalność — element nowej osobowości  - Bogumił Kosiacki
2:29:14 Największe próby lojalności możemy przechodzić we własnej rodzinie gdy któryś z jej członków okazuje się nielojalny wobec Boga.
Lojalność względem rodziny nie powinna być nigdy silniejsza niż lojalność względem Jehowy Boga.
2:30:21 Jeśli twój przyjaciel zszedł na złą drogę –  masz wpłynąć na niego by powiadomił o swoim grzechu starszych zboru (no jeśli to jest poważny grzech, to należy powiadomić policję chyba?). Pomożesz mu tym naprawić swój błąd. Od jego decyzji będzie zależało jego życie i dalsza wasza przyjaźń.
Okazałeś przyjacielowi dobro, chociaż być może on jeszcze w tym momencie tego nie rozumie.

 



 

 
Nie ma takiej ilości aviomarinu, żebym mogła obejrzeć cały program.

 
ps.
Czy naprawdę nie można w całej organizacji bożej znaleźć kogoś, kto potrafi poprawnie powiedzieć jw library? Szczególnie, że mówi to kilka, jeśli nie kilkanaście razy w ciągu 3 godzin.






boratyniak@gmail.com

  • Gość
W ryja, z buta i poprawka!

Ja czarny, Ty zielony - on będzie siny, bezzębny i sztucznie kroplówkę zasączy łakomie.  ;D

Generalnie poniosła mnie fantazja, ale to jest do zrealizowania  ;)

Mówiąc krótko :D

 


Offline parasin

Zgromadzenie regionalne 2016
LOJALNIE TRWAJMY PRZY JEHOWIE!
Sobota po południu - podejrzane miejsca

HH:MM:SS TEXT...........................................TEXT

   13:50 SYMPOZJUM: Lekcje lojalności z Księgi Hioba
      ROBERT GARWOŁA - Lojalność pomimo bezpośrednich ataków
00:15:05 Definicja lojalności: Przywiązanie, które nie słabnie w trudnościach
00:16:40 Przykład współwyznawcy: Zgromadzenie ważniejsze niż praca. Pobyt na zgromadzeniu = lojalność wobec stwórcy

   
     KRZYSZTOF STANKOWIAK - Lojalność pomimo podstępnych ataków
00:36:30 "Szatan do propagowania swoich myśli, może wykorzystać naszych współpracowników, kolegów szkolnych, a nawet krewnych".
00:41:56 "Ktoś może mówić: Ja też wierzę w Boga, ale nie uważam, że żeby cieszyć się jego uznaniem, to trzeba należeć do jakiejś organizacji"
00:42:03 "Ktoś może inny powiedzieć: Nie obchodzicie świąt? To chyba nie kochacie swoich rodzin?"
00:42:09 "Albo zasada umawiania się z kimś, kto też jest świadkiem Jehowy to nazbyt restrykcyjne ograniczenie"
00:42:17 Mówca pośrednio sugeruje, że są to podszepty Szatana.
00:43:12 Zachęty do zadbania o swoją przyszłość to podszepty szatana

     WYWIAD z SIOSTRĄ BEATĄ
00:45:45 "Posłuchajmy teraz rozmowy z siostrą, która doświadczyła podstępnych ataków Szatana"[Ślub siostrzenicy z nie-świadkiem]
00:46:00 Przykład Siostry, która nie poszła na ślub, bo jej siostrzenica wyszła za nie-świadka. [Jak to się ma do umacniania więzów rodzinnych]
00:46:50 Głos rozsądku innych współwyznawców, jako najtrudniejszy moment w tej próbie
00:48:03 "Pójście na ten ślub będzie pochwaleniem złamania zasady Jehowy"

     15:25 FILM PEŁNOMETRAŻOWY "NADZIEJA CO DO TEGO, CZEGO NIE WIDZIMY"
01:47:50 Odrzuca ofertę przeniesienia i lepszej płacy ze względu na religię.
01:59:25 Odrzuca pomoc finansową brata, który pragnie mu pomóc prawdopodobnie tylko dlatego, że ten nie jest ŚJ.
02:13:43 [Nieudana zabawa starszych zboru w psychoterapeutów]


     16:15 TOMASZ WOLCZKO [albo Wączko] - Wytrwale wyczekujmy!
02:37:10 "Dzisiejszy świat przypomina obóz wojskowy"
02:37:30 "Niechęć, agresja, czasami nawet ze strony członków najbliższej rodziny, którzy nie rozumieją, abo nie podzielają przekonań religijnych prawdziwych chrześcijan"
02:39:35 Przyjemności podsuwne przez świat są rzekome, przynoszą ból i rozczarowanie
02:55:57 Ci, którzy mówią, że ŚJ są oderwani od rzeczywistości to cyniczni ludzie
03:00:10 Przypomnienie fragmentów filmu... Co możemy robić, by pomagać innym: Pominięto pomoc proponowaną przez pracodawcę i przez brata, a wcześniej tych ludzi nazwano cynikami


Offline Lila

Nie mogę się pozbierać. Oglądałam program w niedzielę, dziś jest środa, a ja dalej mam wrażenie, że dostałam cegłą w głowę :( Trudno mi uwierzyć, że tyle lat siedziałam na kongresach, notowałam i z uznaniem kiwałam głową :(  A czasami to byłam na kilku w różnych miastach :[


Offline CEGŁA

Tylko nie cegłą  ;D ;)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.