Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?  (Przeczytany 28956 razy)

Offline Czuwający

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #45 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 13:15 »
Gedeon a zdradź chociaz termin kiedy ta bomba pier.....dyknie ;D


Blizna

  • Gość
Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 14:02 »
Coś gorszego niż odpowiadanie majątkiem własnym prywatnym za ewentualne wałki WTS?


Offline Ingrid

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 14:40 »
Sami piszecie, że sam Bethel to czyta. Dział prawny pewnie nie pójdzie spać w ogóle...


Offline Hippopotamus

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 15:25 »
Nigdy nie byłem sługą pomocniczym ani starszym, bo czas mojej największej aktywności w WTS przypadł na okres, gdy byłem nastolatkiem. W latach 1998-2000 prowadziłem jedynie kilkanaście razy grupowe studium książki, co poczytywałem sobie wówczas za wielki zaszczyt.
Potem poszedłem na studia, zadbałem o solidne wykształcenie, podjąłem pracę w korporacji, gdzie spędziłem w sumie 10 lat.
W 2006 miałem ostatnie spotkanie z koordynatorem zboru, na którym zachęcał mnie do działania, bo "pojawią się szerokie możliwości rozwoju". Ale jakoś mnie nie przekonał do tej idei. Z "możliwości rozwoju" skorzystali inni - m.in. chłopak z mojego rocznika, który ledwo się wysławiał, a do dziś jest kawalerem, choć wiek chrystusowy dawno za nim. Zresztą szybko zdjęli go z przywileju.
Patrząc na to wstecz z pewnej perspektywy, nie żałuję, że nie poświęciłem czasu organizacji. Zainwestowałem w siebie, zadbałem o solidny byt materialny, założyłem szczęśliwą rodzinę. Nie mam długów, kredytów, nie muszę martwić się o jutro.
Wbrew temu, co uczy WTS, poza organizacją też można żyć szczęśliwie. Czego życzę Gerontas i Tobie po formalnej rezygnacji z przywileju. Z pewnością zaoszczędzony czas wykorzystasz o wiele lepiej, np. poświęcając go rodzinie lub inwestując w rozwój własnych umiejętności.


Offline gerontas

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 15:33 »
Warto zrezygnować z przywileju starszego i to bez względu na przyczynę.
Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych ma dostęp do informacji które już niebawem całkowicie wstrząsną Starszymi Zboru. To wszystko co mogę w tej chwili napisać.

Rada jest prosta uciekajcie daleko od przywileju, jeżeli nie chcecie ponosić odpowiedzialności.

Mat 23:36 "Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie".

Najgorsze, że starsi w zborach będą odpowiadać nie tylko za swoje decyzje ale również za decyzje podjęte pod wpływem organizacji (poufne listy, książka paście, instrukcje NO, które nie mają oparcia na Biblii).
To poważna rzecz, o której pisze tu Gedeon. Wiele praktyk jest nieczystych w organizacji, o których tu na forum piszemy. Nowy statut jeszcze dokłada do pieca tworząc oficjalny urząd duchowy w zborach.


Offline gerontas

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 15:45 »
Dziękuję Wam za podsunięte pomysły. Opłacało się zapytać bo podsunęliście mi nowy pomysł, którego wcześniej nie brałem pod uwagę.
W określonym już przeze mnie czasie złożę rezygnację. Już teraz zaczynam odczówać ulgę. To kolejny ważny krok na drodzę do chrześcijańskiej wolności.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2016, 15:55 wysłana przez gerontas »


Offline gedeon

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 16:04 »
Najgorsze, że starsi w zborach będą odpowiadać nie tylko za swoje decyzje ale również za decyzje podjęte pod wpływem organizacji (poufne listy, książka paście, instrukcje NO, które nie mają oparcia na Biblii).
To poważna rzecz, o której pisze tu Gedeon. Wiele praktyk jest nieczystych w organizacji, o których tu na forum piszemy. Nowy statut jeszcze dokłada do pieca tworząc oficjalny urząd duchowy w zborach.

Słusznie to podsumowałeś.


Offline alojzy pompka

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 16:11 »
[...] ja zawsze czułem, że jesteś starszym :)

[..]

Ja też :)

Z całego serca życzę Ci spokoju ducha i wielu błogosławieństw na nowej drodze życia.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2016, 16:14 wysłana przez alojzy pompka »


Offline rzeski

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 16:19 »
Także poważnie myślę o rezygnacji z bycia starszym, dokładnie z takich samych przyczyn jak te które zostały tu poruszone.
Jeszcze się nie przywitałem , ale wkrótce to zrobię.


Offline gedeon

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 16:31 »
Dziękuję Wam za podsunięte pomysły. Opłacało się zapytać bo podsunęliście mi nowy pomysł, którego wcześniej nie brałem pod uwagę.
W określonym już przeze mnie czasie złożę rezygnację. Już teraz zaczynam odczówać ulgę. To kolejny ważny krok na drodzę do chrześcijańskiej wolności.

Każdy z nas odczuwał ulgę zrzuconego brzemienia, jak sami widzicie niczego tu nie czarujemy, podajemy fakty ocena tego należy do każdego z nas. Patrzę na to wszystko z perspektywy 60 lat i nigdy, naprawdę nigdy nie było tak źle jak jest teraz, jawna manipulacja juz nie tylko prawdą ale i kasą. Z informacji które posiadam to w większości zborów jest wyczuwalne zaniepokojenie.


Offline gerontas

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 17:49 »
Także poważnie myślę o rezygnacji z bycia starszym, dokładnie z takich samych przyczyn jak te które zostały tu poruszone.
Jeszcze się nie przywitałem , ale wkrótce to zrobię.

No proszę, pospolite ruszenie starszych do rezygnacji. Jak tak dalej pójdzie to kto bedzie przewodził i posłusznie wypełniał polecenia CK w zborach?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 17:53 »
Także poważnie myślę o rezygnacji z bycia starszym, dokładnie z takich samych przyczyn jak te które zostały tu poruszone.
Jeszcze się nie przywitałem , ale wkrótce to zrobię.


Brawooooo!


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 17:59 »
Najgorsze, że starsi w zborach będą odpowiadać nie tylko za swoje decyzje ale również za decyzje podjęte pod wpływem organizacji (poufne listy, książka paście, instrukcje NO, które nie mają oparcia na Biblii).
To poważna rzecz, o której pisze tu Gedeon. Wiele praktyk jest nieczystych w organizacji, o których tu na forum piszemy. Nowy statut jeszcze dokłada do pieca tworząc oficjalny urząd duchowy w zborach.

Z jednej strony masz rację, ale [wiem, z tym ale to piszę jak "Strażnica":P] nie usprawiedliwiono całkowicie urzędników niższej rangi III Rzeszy, którzy tylko "wykonywali rozkazy". Wielu z nich (wg mnie słusznie) zostało skazanych na śmierć. A im, gdyby rozkazu nie wykonali, groziły znacznie poważniejsze konsekwencje niż starszym zboru, którzy nie otrzymują poleceń, a jedynie "rady". Odrzucenie nietrafionej "rady" (pełno ich w listach dla starszych) nie jest niczym złym, a starszy który w to brnie, w mojej opinii jest mentalnie gorszy niż ten urzędnik III Rzeszy. Wybaczcie moje ostre zdanie, ale niestety taka jest często rzeczywistość zborowa...


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 19:27 »
No proszę, pospolite ruszenie starszych do rezygnacji. Jak tak dalej pójdzie to kto bedzie przewodził i posłusznie wypełniał polecenia CK w zborach?
O to niech cię głowa nie boli, znam sporo takich, co im ślinka kapie aby na stołek wskoczyć. Są to zwykle religianci, którzy zrobią
wszystko co im się każe. I na dodatek będą myśleli, że spełniają wolę Bożą.
Zazwyczaj nawet nie rozumieją zasad religii, w której funkcjonują. Fanatyków nawet wśród młodych nie brakuje.
Dziś trzeba doświadczenia do odtwarzania filmików na zebraniach, stania przy rydwanie z tabletem, wmawiania głosicielom, że jest rozkwit jakiego nigdy nie było itp.


Offline falafel

Odp: Jak zrezygnować z "przywileju" starszego?
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 21:28 »
No proszę, pospolite ruszenie starszych do rezygnacji. Jak tak dalej pójdzie to kto bedzie przewodził i posłusznie wypełniał polecenia CK w zborach?

Może w końcu ja. A wtedy to już będzie koniec organizacji :P