Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016  (Przeczytany 37530 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Maj, 2016, 11:34 »
Samo "wykluczenie" z organizacji za to, że nie zgadzasz się z doktryną nie budzi moich większych sprzeciwów. W końcu każda organizacja ma swoich przywódców którzy nadają kierunek. I albo podążasz w nim albo wasze drogi się rozstają. Nie znam też organizacji która popierałaby jej własne unicestwienie.
Problemem jest ostracyzm ingerujący w więzi międzyludzkie, w tym przede wszystkim rodzinne.  >:(
O ile zrozumiałym może być zakaz współpracy "służbowej" z osobami wykluczonymi z organizacji, o tyle nie do zaakceptowania jest zakaz na innych polach  >:(
Tym bardziej jeżeli istnieje swoboda przystępu do organizacji (statutowa) powinna istnieć także swoboda odłączenia z jedyną konsekwencją pozbawienia możliwości brania udziału w życiu organizacji. A w WTS-ie mamy dokładnie odwrotnie: dalej masz chodzić na zebrania, ale jesteś wykluczony z całej reszty  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline TomBombadil

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Maj, 2016, 12:42 »
Ale te zasady,czy nauki tak się zmieniają,że wykluczanie za brak akceptacji zmian jest niemoralny. W każdym razie nie w kwestii religii.Tu mamy do czynienia z głębokimi  przekonaniami,uczuciami,zaufaniem,które jest notorycznie rozbijane. Religia i przekonania religijne nie mogą być traktowane jak tapeta w kuchni, znudziło się, to zmieniamy. A jak ci się nie podoba ,to z nami jeść nie będziesz.
Nikt tak nie ma prawa traktować bliźnich.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Maj, 2016, 12:56 »
Dlatego moim zdaniem Jezus będąc na ziemi nie założył żadnej religii.
Ponadto masz na świecie mnóstwo religii i organizacji, ruchów, stowarzyszeń...
Ja patrzę na to z pragmatycznego punktu widzenia jako osoba nieuwikłana w żadną religię.
Ale jako korpo-szczur wiem, że albo błyskawicznie się dostosuję do wciąż zmieniających się wymagań, albo ginę!!! Zwykle poprzez "awans poza organizację"  ;D
Oczywistym jest, że korpo różni się od organizacji religijnej...ale z drugiej strony, czy aby na pewno aż tak bardzo?
Poza tym, w statucie jak byk stoi, że to CK ma władzę absolutną. Nad wszystkim.
No, częściowo racja, bo statut nie jest dostępny powszechnie dla ŚJ oraz osób aspirujących...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Blizna

  • Gość
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Maj, 2016, 13:29 »
Dlatego moim zdaniem Jezus będąc na ziemi nie założył żadnej religii.


Jak w tym kawale, gdy do bram niebieskich puka któryś z papieży, a św. Piotr pyta go kim jest. W końcu po długich a ciężkich wyjaśnieniach papieża wołają Jezusa na pomoc, który gdy tylko dowiaduje się z kim rozmawia, zaczyna się śmiać razem ze św. Piotrem. W końcu zaciekawia to samego Ojca Niebieskiego, więc pyta z czego oni tak się śmieją. Jezus odpowiada: "Ojcze, pamiętasz to kółko rybackie które zakładałem 2000 lat temu na ziemi? Oni nadal działają!!!"


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Maj, 2016, 15:46 »
Ale te zasady,czy nauki tak się zmieniają,że wykluczanie za brak akceptacji zmian jest niemoralny.

Co mówi samo CK - zobaczcie najnowszą publikację.
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/pytania-nastolatkow/
Str.16 ramka - izolacja społeczna
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 15:49 wysłana przez Rob Roy »


Offline zaocznie wywalony

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Maj, 2016, 19:35 »
Co mówi samo CK - zobaczcie najnowszą publikację.
https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/pytania-nastolatkow/
Str.16 ramka - izolacja społeczna
Czyli znowu dualizm postaw i zasad: gdy CK ROZKAZUJE innym czy to  "agresję słowną" (wyzwiska i oczernianie wykluczonych i odłączonych bez prawa i możliwości obrony) czy też "izolację społeczną" (kategoryczny ostracyzm, nawet w najbliższej rodzinie, nie mówiąc o innych) to jest to oczywiście właściwa i wymagana postawa i zachowanie. Jak tak czynią inni - ooo, to już naganne i karygodne. To "prześladowanie" !
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 19:52 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline TomBombadil

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Maj, 2016, 22:34 »
Tadeuszu,zgadzam się z tobą. Nie znosimy z mężem korporacji. A korporacja religijna to potworek.
Jezus wskazał drogę. Wielu szczerych ludzi krocząc tą drogą zostali zagrabieni przez durny,odczłowieczony system. Żal mi tych,co się szamocą,lub cierpią,bo nie wiedzą jak wrócić na Drogę.


Offline M

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Maj, 2016, 01:18 »
Opisałem spotkanie w kancelarii na /r/exjw (angielskie forum exŚJ) i bardzo miło mi się czyta jak ludzie zareagowali :). Jeden z komentarzy (tłumaczenie moje):

Cytuj
Proszę przekaż Gedeonowi jak bardzo doceniamy jego wysiłki, a także twoje. Bardzo zachęcające jest to czytać i mam nadzieję, że wasze wysiłki zachęcą innych do robienia podobnych rzeczy.

Wifibandit (gość który jest odpowiedzialny za większość wycieków listów i innych tajnych materiałów prosto z Brooklynu) napisał:

Cytuj
Ta historia będzie miała swoją własną sekcję w Roczniku ExŚJ 2016 ;-)
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2016, 05:59 wysłana przez gedeon »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Maj, 2016, 07:55 »
Aż nie mogę doczekać się tego rocznika.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Inka

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Maj, 2016, 11:53 »
Gedeon, podziwiam Wasze działania i odwagę. Głównym powodem swobodnego działania sekty jest zerowa świadomość społeczna i władz państwa dot. tego czym jest organizacja, jak łamie prawa człowieka, prawa dzieci, metod psychomanipulacji stosowanej tam w celu osiągnięcia posłuszeństwa i ślepej wiary w guru CK; konsekwencji odejścia z niej, wpływu na decyzje życiowe członków itp. Przede wszystkim przeraża mnie zerowa świadomość zainteresowanych. Sama wstępując tam, nie miałam świadomości czym jest organizacja, CK, stare światła i nowe, ich wpływ na życie ludzi itd.
Władze państwa powinny wiedzieć co się dzieje na ich "podwórku", co zagraża ich obywatelom, powinny dbać o świadomość społeczną, ale najpierw same ją nabyć.


Offline M

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #70 dnia: 25 Maj, 2016, 11:59 »
Inka, idealnie podsumowałaś powód dla którego tam pojechaliśmy. Miejmy nadzieję, że nasze władze będą miały na tyle odwagi aby ruszyć ten temat.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #71 dnia: 25 Maj, 2016, 13:45 »
Opisałem spotkanie w kancelarii na /r/exjw (angielskie forum exŚJ) i bardzo miło mi się czyta jak ludzie zareagowali :). Jeden z komentarzy (tłumaczenie moje):

Wifibandit (gość który jest odpowiedzialny za większość wycieków listów i innych tajnych materiałów prosto z Brooklynu) napisał:
Juz wczoraj wieczorem aktywny jeszcze (UK) swiadek przyslal mi link na ten temat - wiesc rozeszla sie blyskawicznie.


Offline ZAMOS

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 08:38 »
PoProstuJa: Należy się słowo wyjaśnienia, wczoraj nie byłem w stanie napisać wszystkiego, bo po całym dniu padałem już na twarz.

Podczas rozmowy wielokrotnie podkreślaliśmy że absolutnie nie chcemy ingerować w wolność wyznawania własnej religii. Nie jest też naszym celem delegalizacja.
Moim zdaniem to, że tak podkreślacie, iż nie chcecie delegalizacji sekty śj to błąd. Do puki sekta działa legalnie nie macie żadnej szansy na poprawę dla ludzi, których sekta otumaniła i legalnie wykorzystuje. Wykorzystuje do pracy na rzecz majątku sekty, wykorzystuje wyłudzając pieniądze za które sekta kupuje sobie nowe obiekty, płaci zarządowi i wszystkim etatowym pracownikom, którzy tworzą struktury sekty, a te uciskają skutecznie swych członków. Mało tego to sekciarski upadlający tych ludzi nakaz werbunku nowych członków też jest finansowany z tych tak podstępnie wyłudzonych pieniędzy.
Delegalizacja znacznie utrudni rozwój i utrzymanie w ciemnocie tych co członkami są, ponieważ nie będzie legalnej możliwości kolportażu ogłupiającej treści gazet Strażnicy. Nie wiem jaką macie wiedzę w prowadzeniu i działaniu korporacji, ale widzę, że trochę musicie ją pogłębić. Zrozumiecie jak ważnym elementem waszego ucisku są finanse, których brak właściwie pewnie powoduje upadek. Po kilku latach zostaną w "podziemiu" tylko nieliczni najbardziej zniewoleni "gorliwi" Jehowici, których też łatwiej będzie wam oświecić. Brak pieniędzy znacznie ograniczy siłę perswazji nadzorców, którzy już nie będą tak lekkomyślnie pozbywać się członków. Będą musieli iść do pracy by żyć, więc czasu na plotki też nie będzie. Ponadto delegalizacja zlikwiduje główne siedlisko zła, czyli tak zwane "sale królestwa". W prywatnym domu nie zmieści się wielu członków i jednak zawsze będzie jakaś możliwość wpadki, a jak wpadka to i kara za działalność, która jest nielegalna.
Kochani to co tutaj napisałem to tylko wycinek tego jakie korzyści dałaby wam delegalizacja sekty śj i też ich bratniej organizacji badaczy pisma, czy jakoś tam jak się ten marginalny twór nazywa.


Blizna

  • Gość
Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 11:32 »
Wszystko ma dwa końce.
Rozumiem Twoje racje.
Weź jednak pod uwagę, że osaczeni śJ zewrą jeszcze bardziej szeregi.
Przede wszystkim wzmocnią się w poczuciu bycia "religią prawdziwą", skoro są prześladowani i delegalizowani.
Jedynie rozwalenie CK mogłoby tu cos pomóc, tego w Ameryce ("uderz pasterza"), bo nawet rozwalenie Nadarzyna nie dałoby wiele.
Odrósłby jak hydra.


Offline ZAMOS

Odp: Wizyta w kancelarii Prezydenta RP w Warszawie - 12 maja 2016
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Czerwiec, 2016, 13:27 »
Od czegoś zacząć trzeba. Centrala ck jest daleko i jak przestaliby dostawać kasę z Polski to w nieskończoność finansować podziemia śj nie będą. Wiem o ich „cierpiętnictwu” które przejęli od Żydów, ale przerobili jak wszystko na swą „modłę”. Czytałem o śj, którzy jadą do Afryki nawracać islamistów z nadzieją, że ci ich pozabijają. Nie wiem jak powszechna jest to forma „złączenia” się z Jehową. Delegalizacja nie powinna być formą prześladowania szeregowych członków, a tylko ich nadzorców. Tych przywódców sekty bym pozamykał, jak by nie usłuchali prawa, które trzeba jak najszybciej powołać. Ważnym jest też całkowity przepadek mienia sekty. To znacznie ograniczyłoby skalę tego destrukcyjnego zjawiska. Prawnie należałoby też zakazać odmowy leczenia transfuzją przynajmniej dzieci śj. Dorosły też gdyby był nieprzytomny należałoby ignorować ich „kartę” gdyby miał przy sobie z zapisem woli o nieprzyjmowaniu krwi. Krok po kroku, poparte zdrową edukacją swoje zrobi.