DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

2015- Wszystkie nowe światła z lat 1989-2015

(1/2) > >>

Roszada:
Na prośbę M i w pewien sposób we współpracy z nim napisałem artykuł:

„Nowe światła” – czyli nowe nauki i zwyczaje Świadków Jehowy wprowadzane w latach 1989-2015

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/nowe-swiata-czyli-nowe-nauki-i-zwyczaje-swiadkow-jehowy-wprowadzane-w-latach-1989-2015,912.htm

Jest to taka ściąga i zarazem zebranie razem wszystkich zmian, tych najistotniejszych i zauważalnych, w Towarzystwie Strażnica.

Artykuł mało kiedy cytuje źródła, bo byłby zbyt opasły i nużący.
Raczej tylko wskazuje te źródła z lat 1989-2015, które są dziś jeszcze ogólnodostępne.

Artykuł zgodnie z radą M dzieli nowe światła na organizacyjne i doktrynalne oraz zawiera podział na poszczególne lata, rok po roku.

KaiserSoze:
No ładne cacko!

Mi się najbardziej spodobał rok 1990 i wewnętrzna sprzeczność nauk:

--- Cytuj ---Ogłoszono, że bałwochwalstwem jest łączenie zbawienia z organizacją: „Nie wolno nam brać udziału w żadnej współczesnej formie bałwochwalstwa, takiej jak (...) przypisywanie zbawienia człowiekowi lub organizacji” (Strażnica Nr 21, 1990 s. 26). W tym samym roku przypomniano, jak uczy się od lat, o zbawieniu poprzez organizację: „Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia” (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7).

--- Koniec cytatu ---

Roszada:

--- Cytat: KaiserSoze w 12 Maj, 2016, 10:09 ---No ładne cacko!

--- Koniec cytatu ---
Mi się też spodobało jak skończyłem. :)
Ale strasznie długie, bo aż 29 stron pisane na 16-ce w A4.

KaiserSoze:

--- Cytat: Roszada w 12 Maj, 2016, 10:14 ---Ale strasznie długie, bo aż 29 stron pisane na 16-ce w A4.

--- Koniec cytatu ---

Bo to rozwijająca się organizacja jest! :D

od-nowa:

--- Cytat: KaiserSoze w 12 Maj, 2016, 10:09 ---No ładne cacko!

Mi się najbardziej spodobał rok 1990 i wewnętrzna sprzeczność nauk:

--- Koniec cytatu ---
Jeszcze nie przeczytałam, ale już dziękuje za wychwycenie, wskazanie tu, tego "cacka".
Tak to w tej organizacji jest, ma się świadomość sprzeczności a spróbuj się nimi podzielić z współbraćmi, to podpada się, więc często się milczy, a to na pewno zdrowe nie jest, by tłumić w sobie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej