Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119508 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #300 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 22:06 »
Salome podała cytat: „zbór nie jest od pomagania, ale od głoszenia”,
takie same powiedział koordynator w moim (byłym) zborze.

Tydzien temu panie stojakowe powiedziały mi, że towarzystwo nie pomaga tak jak KK bo nie ma pieniedzy. Wszystko muszą sami organizować w sensie wynajmowac sale za ogromne pieniądze.

Mowie im, że Caritas, siostry zakonne i inne stowarzyszenia przykoscielne karmią wszystkich bez wględu na wyznanie. Wysyłają dzieci na wakacje nie pytając czy świadek czy katolik czy inny buddysta.

Oczywiście panie stojakowe nie byłyby sobą, żeby nie wylać przy okazji wiadra pomyj na KK.




„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Lila

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #301 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 22:42 »
W trakcie głoszenia kilka razy miałem sytuacje gdy domownik stawiał nam zarzuty, że nie pomagamy innym.
Starałem się tłumaczyć to tak jak podawała organizacja, czyli, że głoszenie najważniejsze
Pamiętam jednak, że póżniej o tym myślałem i w duchu nie zgadzałem się z tym, że tak naprawdę nie idziemy śladem Jezusa i nie pomagamy ludziom w potrzebie.
Oficjalnym argumentem WTS-u jest to: nie angażujemy się w pomoc, bo nie ma sensu malować domu który za chwilę się zawali.
Teraz patrzę na to już z innej perspektywy i widzę, że bycie chrześcijaninem to otworzenie się na drugiego człowieka i chęć pomocy w potrzebie.
Takie myślenie w organizacji jest passe.


To nie kwestia bycia chrześcijaninem, tylko CZŁOWIEKIEM.


Offline Lila

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #302 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 23:10 »
Oczywiście też słyszałam teksty, że organizacja jest od głoszenia a nie pomocy.
Od dawna miałam problem ze zrozumieniem zakazu angażowania się w pomoc. Czułam się jak skończony dupek, gdy wszyscy wrzucali na wośp a ja się mętnie wykręcałam.

Dawniej były oficjalne i półoficjalne akcje pomocowe, np. dla pogorzelców, powodzian i ofiar różnych nieszczęść. Był list albo ogłoszenie i kto chciał, to dawał. No a potem przyszło nowe światło.
Co to zmieniło? Faktycznie ludzie robili to w podziemiu. Po cichu przekazywali sobie informację i zbierali kasę, ubrania, czy co tam było potrzebne. Dla mnie to kolejny dowód, że szeregowi głosiciele to ludzie o dobrych sercach i pobudkach, chętni do pomocy.
Gdyby CK dało oficjalne przyzwolenie na udział w takich akcjach, czy nawet organizowało akcje pomocy, np. wybudowanie szkoły, czy szpitala, choćby zakup sprzętu na oddział, to zyskałoby dużo więcej zwolenników, niż pilnowaniem stojaków. Samo by nie zbiedniało a PR by miało dobry i przynajmniej by stwarzało pozory, że już teraz dba o poprawę warunków życia. No ale oni wolą zgarnąć kasę, a warunki ma poprawić ich bóg.
Aaaa, jeszcze mi się przypomniało. Ile razy słyszeliście jak ktoś wypowiada się z pogardą o Caritasie? Kurcze, nie znam ich od zaplecza, mam nawet podejrzenia, że tam mogą niezłe wałki odchodzić, ale oni niosą realną pomoc. I tak jak napisał przedmówca - nakarmią każdego, nie tylko katolika.
Kiedyś przeczytałam w którejś z książej Coveya, że ludzie słabi budują swoją siłę na realnych lub wyimaginowanych słabościach innych. To pasuje też do instytucji. WTS nie potrafi realnie wybić się na tle innych organizacji. Owszem zabrania zabijać, kraść i gwałcić. Ale która religia to nakazuje? Czym tak naprawdę się wyróżnia? No właśnie. Niczym szczególnym. A gdyby CK zgodziło się na organizowanie akcji pomocowych, to naraziłoby się na porównania i wie, że wypadło by słabo... Dlatego zabrania, a dodatkowo kaskę i tak zgarnie. To, co oni mówią, że organizują centralnie pomoc, to po pierwsze nie wiadomo jak to naprawdę wygląda, do kogo to trafia, a pewne jest, że robiąc to centralnie negocjują ceny i finalnie i tak są na kasie do przodu.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #303 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 23:15 »

To nie kwestia bycia chrześcijaninem, tylko CZŁOWIEKIEM.


''Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem'' - Irena Sendlerowa.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline gangas

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #304 dnia: 13 Czerwiec, 2016, 23:58 »
 I owszem śJ to najbardziej pasożytnicza sekta na świecie. To niesienie pomocy jest pozorne. Tak naprawdę w przypadku jakiejkolwiek klęski, to nie org daje kasę ale organizowane są dodatkowe zbiórki wśród braci z całego świata. Ile wpłynie kasy? nie wiemy ale potem koce, śpiwory, świeczki itd. Tak naprawdę ile zyskuje dzięki takim akcją wts? Jehowa raczy wiedzieć. Przy czym pomagają swoim braciom. Obcy - aut, a jeśli już to opiszą to jak bodaj w czerwcowym 2015 brodkastingu, gdzie jakaś pani chwali, że bracia przewrócili jej garaż blaszak z boku na podłogę. No rewelka  ;D 6 chłopa robi to w 30 sekund. Ale ona dzwoniła do swojego kościoła( nie napisali jakiego) i zlali ją. A świadkowie?? No proszę. Ale oprócz blaszaka kogo wsparli realną pomocą??? O tym nie piszą. Dali komuś z innowierców koc, makaron, wodę, cokolwiek?? nie!!! szło 6 chłopa i przewrócili kobicie blaszaka a ona wniebowzięta. Jeśli ta opowieść jest autentyczna, to ja na wszelki wypadek nie umieszczał bym jej na stronie jwkropaorg :D :D
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2016, 00:00 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #305 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 00:30 »
Ale oprócz blaszaka kogo wsparli realną pomocą??? O tym nie piszą. Dali komuś z innowierców koc, makaron, wodę, cokolwiek?? nie!!! szło 6 chłopa i przewrócili kobicie blaszaka a ona wniebowzięta. Jeśli ta opowieść jest autentyczna, to ja na wszelki wypadek nie umieszczał bym jej na stronie jwkropaorg :D :D

Uczestniczyłem kiedyś w akcji pomagania po powodzi w jednym z Polskich miast. Przez około 4 godziny pracowaliśmy w domu jednej siostry, a gdy już nie było co robić i się nudziliśmy, to osoba odpowiedzialna za naszą ekipę skierowała nas do sąsiada nie będącego ŚJ. Tam spędziliśmy jakieś 30 minut po czym zawołano nas z powrotem. Owy sąsiad zapewne wielkiej różnicy nie odczuł (tyle tylko, że miał ciut mniej sprzątania po powodzi), no ale jak go by ktoś zapytał czy ktokolwiek przyszedł mu z pomocą to powie - Świadkowie Jehowy. I tak panie i panowie tworzy się pozytywny PR tanim kosztem ;).


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #306 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 01:18 »
Oczywiście też słyszałam teksty, że organizacja jest od głoszenia a nie pomocy.
Od dawna miałam problem ze zrozumieniem zakazu angażowania się w pomoc. Czułam się jak skończony dupek, gdy wszyscy wrzucali na wośp a ja się mętnie wykręcałam.

Zapytam nieco naiwnie - czy wrzucanie na WOŚP było zakazane w zborach?
Ja zawsze wrzucałam odkąd WOŚP powstał. Zwykle parę złotych, ale ostatnio to coś około 100 zł. Bo właśnie niedawno namacalnie przekonałam się, że te sprzęty medyczne są w szpitalach i ratują życie.
A pomysł na datek miałam taki - nie wyciągałam pieniędzy z portfela, tylko wzięłam skarbonkę, do której od lat wrzucam drobniaki po 1 gr, 2gr, 10 gr. Z tymi drobniakami jest problem, bo mało raczej trudno je później wydać w sklepie (za dużo liczenia). Do banku też tego nie warto oddawać, bo za bilon płacą mniej. A więc wpadliśmy na pomysł, że przekażemy wszystkie drobniaki na WOŚP (było tego coś około 5 kg monet) - z samych monet wyszło prawie 60 zł.
Ja się w zborze nie chwaliłam datkami na WOŚP, ale głównie dlatego, że nie wiedziałam jaki jest stosunek organizacji do takich zbiórek, a zwłaszcza stosunek braci. Odkąd jedna siostra dawno temu stwierdziła, że ona nie daje na WOŚP, bo te pieniądze przeznaczane są także na transfuzje krwi, to uznałam, że lepiej się nikomu nie chwalić do mojej sympatii dla idei zbiórki przez WOŚP.

Uczestniczyłem kiedyś w akcji pomagania po powodzi w jednym z Polskich miast. Przez około 4 godziny pracowaliśmy w domu jednej siostry, a gdy już nie było co robić i się nudziliśmy, to osoba odpowiedzialna za naszą ekipę skierowała nas do sąsiada nie będącego ŚJ. Tam spędziliśmy jakieś 30 minut po czym zawołano nas z powrotem. Owy sąsiad zapewne wielkiej różnicy nie odczuł (tyle tylko, że miał ciut mniej sprzątania po powodzi), no ale jak go by ktoś zapytał czy ktokolwiek przyszedł mu z pomocą to powie - Świadkowie Jehowy. I tak panie i panowie tworzy się pozytywny PR tanim kosztem ;).

To co mnie najbardziej smuciło w całej tej pomocy braciom, to fakt, że odbywa się ona zwykle w ekstremalnych sytuacjach.
Jeżeli kogoś nawiedzi powódź czy pożar, to wtedy bracia solidarnie pomagają.

A co wtedy, jak jakaś siostra / brat po prostu żyje bardzo skromnie, jest chorowita i potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach? Wtedy to już ona sama sobie musi radzić, bo regularne pomaganie nie jest praktykowane przez (większość) braci. Nie przyjedzie wtedy telewizja, dziennikarz z gazety się tym nie zainteresuje, więc pomaganie w takich sytuacjach jest medialnie nieopłacalne.

Są oczywiście jednostki w zborach, które pomagają takim potrzebującym staruszkom i chwała im za to. Smutne jest jednak to, że ich inicjatywa nie jest popierana przez zbór. Starsi nie angażują się w takie sprawy i promowanie idei wspólnego pomagania. A szkoda... naprawdę szkoda...


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #307 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 01:29 »
Zapytam nieco naiwnie - czy wrzucanie na WOŚP było zakazane w zborach?

Ja zanim zostałam głosicielka byłam wolontariuszką na WOŚP 3 razy, starsi w czasie pytań skutecznie na mnie wymusili żebym nigdy więcej nie brała udziału w podobnych akcjach. Mętne tłumaczenie: "nie rozwiązują trwale problemów, tylko chwilowo, poza tym Królestwo Boże jest od załatwiania takich spraw, a my mamy głosić". Wrzucanie do puszki, a nie daj coś pochwalenie się tym wiązało się z ostrą krytyką ze strony braci starszych i reszty zboru, zakazane i koniec.

Też nigdy do końca nie rozumiałam, dlaczego, może na przekór niektórym chwaliłam się tym że byłam wolontariuszką WOŚP miło wspominam i chętnie jeszcze raz bym wzięła udział jak wolontariuszka, tak nie podobało się to niektórym, a ja zamiast mówić cicho wspierałam WOŚP.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline M

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #308 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 01:37 »
A co wtedy, jak jakaś siostra / brat po prostu żyje bardzo skromnie, jest chorowita i potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach? Wtedy to już ona sama sobie musi radzić, bo regularne pomaganie nie jest praktykowane przez (większość) braci. Nie przyjedzie wtedy telewizja, dziennikarz z gazety się tym nie zainteresuje, więc pomaganie w takich sytuacjach jest medialnie nieopłacalne.

Brutalne, ale jakże prawdziwe...


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #309 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 07:27 »
Czyż jako żywo działania WTS-u nie przypominają kapłanów czy Lewitów z przypowieści Jezusa o dobrym Samarytaninie?
Mordy pełne frazesów o miłości a rączki chytre do dawania?
Czyż nie są jak bęben - głośno grzmiący, ale pusty w środku?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #310 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 07:47 »
Z dzisiejszej liturgii dnia w KK. Akurat pasuje.

Mt 5, 43-48
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #311 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 07:49 »
Naszła mnie taka refleksja...

2Ko 3:11  Jeżeli bowiem to, co przemijające, miało chwałę, o wiele bardziej będzie otoczone chwałą to, co trwa.

2Ko 3:14  Stępiały ich umysły, ponieważ aż do dnia dzisiejszego ta sama zasłona okrywa ich podczas czytania Starego Przymierza. Nie została ona z nich zdjęta, ponieważ usuwa ją dopiero Chrystus.

2Ko 3:16  Skoro jednak ktoś nawraca się do Pana, zasłona opada.
2Ko 3:17  Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pana, tam jest i wolność.
2Ko 3:18  My wszyscy natomiast z odsłoniętym obliczem oglądamy jak w zwierciadle chwałę Pana i przemieniamy się w ten sam obraz, osiągając coraz większy stopień chwały, a sprawcą tego jest Pan - Duch.

Pismo Święte mówi samo za siebie. Nic dodać nic ująć.
Pozdrawiam !


Offline Fantom

Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #312 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 08:13 »
 ;)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #313 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 20:39 »
U mnie oprócz tymczasowości pomocy WOŚP argument przeciw był w nazwie, że jest "świątecznej pomocy", więc śJ nie powinni brać w tym udziału.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016
« Odpowiedź #314 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 20:58 »
U mnie oprócz tymczasowości pomocy WOŚP argument przeciw był w nazwie, że jest "świątecznej pomocy", więc śJ nie powinni brać w tym udziału.

Też słyszałam ten argument, a jeszcze że kojarzy się z wigilią, bo jest zawsze w małym odstępie czasowym (jak dla mnie argument z kosmosu), ale raz powiedziałam że nasza pamiątka może kojarzyć się z wielką nocą, to się nie spodobało.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>