Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?  (Przeczytany 6449 razy)

Offline Roszada

Odp: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Maj, 2017, 18:05 »
Faktycznie wyciąganie nauk sprzed prawie stu lat, z którymi nie utozsamiaja się współcześni Świadkowie jest słabe. To jak grzebanie w śmietniku - "etatowy grzebacz" jakich pełno na każdym osiedlu znajdzie cos wartościowego dla siebie, reszta stwierdzi, ze to zwyczajne odpady. Owszem dobrze jest wiedzieć ale ta wiedza niczego ciekawego w nasze czasy nie wnosi.
Tam są teksty z przed kilku lat tylko trzeba przeczytać artykuł a nie marudzić. :-\

Ja nie piszę artykułów na wczorajszy dzień, chyba że jest nowe światło, ale artykuły przekrojowe, przez całą historię Towarzystwa. To są archiwa tekstów dla potomnych a nie dla tych co ich guzik obchodzi. ;)

Poza tym jak ktoś wyciąga chrześcijaństwu coś sprzed 500 czy 1000 lat to czemu Towarzystwo ma być nietykalne za wczoraj czy za ostatnie 10 czy 50, 100 lat.


Offline Roszada

Odp: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Maj, 2017, 18:15 »
Gdzie ty tu krzyk widzisz Roszado?
Wskaż proszę te teksty sprzed "kilku lat".
A Prowadzenie rozmów... to na płytce z którego roku jest?

*** rs s. 3 Strony tytułowa i redakcyjna ***
Prowadzenie rozmów na podstawie Pism
„Paweł więc zgodnie ze swym zwyczajem wszedł do nich i (...) prowadził z nimi rozważania na podstawie Pism, wyjaśniając i udowadniając cytatami, że było konieczne, aby Chrystus cierpiał i powstał z martwych” (Dzieje 17:2, 3).
Przygotowano do druku w lutym 2015 roku


Mam papierowe wersje 1991, 2001, 2010 i cytuję tą z 2001 i 2010.


Offline Roszada

Odp: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Maj, 2017, 18:20 »
Co ma ten werset do wykopanego przez ciebie tematu?
A wiesz jaki jest temat artykułu i co ta książka podaje w tej kwestii? :-\
Chyba logiki i czytania nie ja będę Cię uczył.

Pytałeś się o źródła sprzed kilku lat to podałem, ale Tobie i to nie leży.
Nie dogadamy się bo innymi językami mówimy widzę. :(


Offline Roszada

Odp: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Maj, 2017, 18:44 »
Dzięki za trafne uwagi uwzględnię je w przyszłości jak nie będę się już zajmował historią ŚJ a tylko nowymi Strażnicami na dziś.

Podeślij mi źródła na dziś z omawianego tematu to zmienię tekst, bo widzę mam z fachowcem do czynienia.

Będę Cie w przyszłości prosił o konsultację bo lepszego fachowca na forum nie widzę. Wiem że się aż palisz bo recenzent z Ciebie wnikliwy że hej. Lepszy niż ta kobieta.


Offline salvat

Odp: Jezus równy szatanowi według Towarzystwa?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Maj, 2017, 19:31 »
 M dzięki za wywalenie moich postów.
Od razu widać jak toczyła się dyskusja, która przeszkadzała tylko tobie.  :o
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw