Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: powstają kolejne Sale Królestwa  (Przeczytany 2204 razy)

Offline Fantom

''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 09:46 »
Chyba nie jest tak żle jak myślimy.Jednak coś się buduje. http://wiadomosci.czecho.pl/galeria/1528/19413/?p=29807

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/grudziadz/g/swiadkowie-jehowy-maja-nowa-sale-w-grudziadzu-zdjecia,9878708,18093226/
Fantom, to z mojego podwórka. ;D Może pójdę zobaczyć. ;) Podejrzewam, że zostałbym grzecznie wyproszony, albo w najlepszym wypadku totalnie zignorowany.
Sale w/g tego samego projektu.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień, 2016, 09:48 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Fantom

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 09:54 »
Idź,idź.Oni nie takich witali z otwartymi ręcami.Ja jestem ciekawy czy te ledowe TV wiszą na ścianach.Jest dzień otwartych drzwi,to każdego wpuszczą.Poczęstunek ma być(to co zostało z Pamiątki do wypicia).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline zaocznie wywalony

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 09:55 »
Fantom, to z mojego podwórka. ;D Może pójdę zobaczyć. ;) Podejrzewam, że zostałbym grzecznie wyproszony, albo w najlepszym wypadku totalnie zignorowany.
Sale w/g tego samego projektu.
Znaczy że Cie Znają  :)
Wyprosić by Cie raczej nie wyprosili - to nie za bardzo "medialne", po co zainteresowani mają zobaczyć prawdziwe oblicze ŚJ ?
Bardziej prawdopodobne 2 podane podejście - zignorowali by Cię całkowicie (poza oczywiście szybko wyznaczonym bratem, do pilnowania który byłby przy Tobie)
A sale teraz chyba wszystkie będą bardzo podobne - zbór ma tylko płacić i budować, za to wszystkie decyzje podejmuje "góra"
W mojej niedalekiej okolicy jest sala oddana kilka lat temu (sam na niej wieeeele dni przepracowałem) która JUŻ NIE SPEŁNIA NOWYCH WYMAGAŃ  ;D


Offline Fantom

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 10:08 »
a jakie są nowe wymagania? Czyli teraz sale będą jak MacDonald?Wszystko na jedno kopyto?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline zaocznie wywalony

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 10:25 »
a jakie są nowe wymagania? Czyli teraz sale będą jak MacDonald?Wszystko na jedno kopyto?
Niestety, nie znam szczegółów co do zastrzeżeń do sali. Choć warto podkreślić że to właśnie RKB decydował o projekcie i wykonaniu, tylko wtedy jeszcze zbór miał (niewiele, ale zawsze) coś do powiedzenia.
Dobre porównanie - podobnie jak Mac ma kilka projektów, zależnie od miejscowych warunków, tak teraz i sale - jest PARĘ projektów (mocno podobnych - oszczędność i unifikacja) i z nich wybierają.


Offline TomBombadil

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 10:40 »
W starych na głosiciela przypadał metr kw.,a w nowych 1.5metra,by bracia mogli swobodnie rozmawiać.
Tak oficjalnie nam wyjaśniono.


Offline zaocznie wywalony

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 11:35 »
W starych na głosiciela przypadał metr kw.,a w nowych 1.5metra,by bracia mogli swobodnie rozmawiać.
Tak oficjalnie nam wyjaśniono.
Możliwe
Tylko że:
1. sala o której piszę ma kilka lat (czyli jest nowa) i wszystko robione wg zaleceń RKB (wtedy nie wiedzieli ?)
2. Zbór obecnie jeden korzystający - powstał z połączenia dwóch, a nawet 2,5 (bo dołączono część trzeciego)
3. Podobno zastrzeżenia dotyczą nie tylko sali, ale i terenu przyległego


KaiserSoze

  • Gość
Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 16:10 »
Rzeczywiście niedawno się zmieniły wymagania.
Sale mają większe audytorium. Zazwyczaj też mają większe parkingi.

Sale ze zdjęć kosztują około 800.000zł bez działki.


Offline TomBombadil

Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 16:34 »
Te nowe zasady to od zdaje się  4,  5 lat .Może M ma list do starszych,bo coś takiego było.Jak łączyli zbory to coś tak pisali.
Ale o dziwo,że w zborze gdzieśmy ostatnio rejestrowani byli,to pojawiają się nowi. I to nie bracia z przeprowadzek,ale prawdziwi zainteresowani.  Sala pełna. Na zgtomadzeniu było 8,albo7 ochrzczonych ,nie dzieci,a dojrzali ludzie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: powstają kolejne Sale Królestwa
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień, 2016, 19:05 »
W Grudziądzu ta sala jest w dosyć dobrym punkcie, na przeciwko park miejski, za plecami sali trasa tranzytowa, parking spory. Coś mi się zdaje, że za kilka lat to będzie "Biedronka" i mój kolega okaże się prorokiem  ;D Pisałem o tym tutaj.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=30.msg26344#msg26344
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi