Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tekst dzienny. Ciało kierownicze - antychrystem  (Przeczytany 1560 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Tekst dzienny. Ciało kierownicze - antychrystem
« dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:07 »
[Mojżesz] ocenił hańbę Chrystusową jako bogactwo większe niż skarby Egiptu (Hebr. 11:26).

"Mojżesz był ‛Chrystusem’, czyli pomazańcem, w tym sensie, że został wybrany przez Jehowę do pewnego zadania — miał wyprowadzić Izraelitów z niewoli egipskiej. Wiedział, że będzie się to wiązać z trudnościami, a nawet „hańbą”. Wcześniej jeden z Izraelitów szydził: „Któż cię ustanowił księciem i sędzią nad nami?” (Wyjścia 2:13, 14). Po latach sam Mojżesz zapytał Jehowę: „Jakże (...) posłucha mnie faraon?” (Wyjścia 6:12). Jak Bóg mu pomógł? Po pierwsze, zapewnił Mojżesza: „Okażę, że jestem z tobą” (Wyjścia 3:12). Po drugie, wzbudził w nim zaufanie, objaśniając jeden z aspektów znaczenia swego imienia: „Okażę się, kim się okażę” (Wyjścia 3:14). Po trzecie, obdarzył go cudowną mocą poświadczającą, że faktycznie jest on wysłannikiem Bożym (Wyjścia 4:2-5). I po czwarte, dał mu współpracownika i rzecznika — Aarona — aby go wspierał (Wyjścia 4:14-16). w14 15.4 1:9, 10"

Ciało kierownicze to sami pomazańcy czyli Chrystusowie.

ANTYCHRYST znaczy przeciwny Chrystusowi lub podający się za Chrystusa (Prowadzenie rozmów s. 27)


Ameryki nie odkryłem, ale może jakiemuś zainteresowanemu to zostanie ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Tekst dzienny. Ciało kierownicze - antychrystem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:41 »
W takim razie w WTS-ie pełno jest "Chrystusów"  ;D
No bo przecież piszą, o wybranych do pewnych zadań starszych i sługach pomocniczych, przewodniczących komitetów, nadzorców obwodu, itp.
Nawet szeregowi ŚJ zostali wybrani przez Boga do pewnego zadania.
No to mamy na świcie ponad 7 mln. Chrystusów  ;D
Tego żaden szpital nie pomieści  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Tekst dzienny. Ciało kierownicze - antychrystem
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 10:15 »
W takim razie w WTS-ie pełno jest "Chrystusów"  ;D

Biblia ŚJ podaje:

„(...)Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych. Oto was przestrzegłem” (Mt 24:24-25)

„(...)Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić znaki i dziwy, by — jeśli to możliwe — sprowadzić wybranych na manowce. Miejcie się więc na baczności; wszystko wam z góry powiedziałem.” (Mk 13:22, 23)

Wielkie znaki?
A kto mówi o wielkich znakach od 1914? ;D