Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.  (Przeczytany 41487 razy)

Offline Jozue

Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« dnia: 04 Kwiecień, 2016, 16:48 »
Podobno są nowe Oświadczenia dla służby zdrowia. Ma ktoś jakieś szczegóły?
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Roszada

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 17:53 »
Podobno są nowe Oświadczenia dla służby zdrowia. Ma ktoś jakieś szczegóły?
Nowe to znaczy z którego roku, z 2016?
Zawsze co rusz są nowe. :)


Offline ExSJMario

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 18:42 »
Ciekawe co znowu wymyślili??  :D
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 19:34 »
Na razie niestety tylko po angielsku:

- nowe "uproszczone" oświadczenie dla służby zdrowia
- wskazówki do wypełniania oświadczenia
- list do zborów ogłaszający zmiany

Co się zmieniło:

- znikły całkowicie dwa pola dotyczące drobnych frakcji i zabiegów medycznych. Od teraz oczekuje się, że głosiciel sam napisze w polu "Inne wytyczne" jakie ewentualnie decyzje podejmuje. Sprawi to zapewne, że 90% ŚJ od teraz będzie odmawiało wszystkiego, nawet zabiegów i preparatów, które są "dozwolone", bo oświadczenie ich nic o nich nie wspomina
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Żaden testament lub jakikolwiek inny dokument posiadający moc prawną nie może zastąpić ani odrzucić wytycznych podanych w tym dokumencie. Członkowie rodziny, krewni lub przyjaciele mogą się ze mną nie zgadzać, lecz nie stanowi to podstawy do umniejszenia wagi mojej decyzji o odmowie krwi i pozostałych wytycznych.
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Wyrażam zgodę na udzielenie mojemu pełnomocnikowi i/lub członkom Komitetu Łączności ze Szpitalami Świadków Jehowy wglądu do mojej dokumentacji medycznej i szczegółów dot. stanu zdrowia.
- w instrukcjach do wypełnienia dokumentu jest mowa, że należy wykonać kilka kserokopii dokumentu i powinno się jedną wręczyć sekretarzowi zboru (poprzednio była tylko sugestia, że można zrobić kopię dla sekretarza).

Dla mnie obowiązek wręczania kopii sekretarzowi, a także punkt dający wgląd członkom KŁS do dokumentacji medycznej to podła zagrywka. Daje to jeszcze większą władzę tym ludziom, a jednocześnie utrudnia ukrycie faktu przyjęcia krwi lub poddania się jakiemuś "zakazanemu" zabiegowi przed zborem w obawie o bycie wykluczonym.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2016, 19:35 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 19:48 »
No tak niedługo o skaleczeniu się w palec z lecącą krewką będzie trzeba powiadomić sekretarza zboru i podać, czy krew skapnęła na pewno do ziemi, a nie wylizał jej przypadkiem pies z chodnika. :(


Offline Puszek

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 20:16 »
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Żaden testament lub jakikolwiek inny dokument posiadający moc prawną nie może zastąpić ani odrzucić wytycznych podanych w tym dokumencie. Członkowie rodziny, krewni lub przyjaciele mogą się ze mną nie zgadzać, lecz nie stanowi to podstawy do umniejszenia wagi mojej decyzji o odmowie krwi i pozostałych wytycznych.
- dodano punkt (tłumaczenie moje): Wyrażam zgodę na udzielenie mojemu pełnomocnikowi i/lub członkom Komitetu Łączności ze Szpitalami Świadków Jehowy wglądu do mojej dokumentacji medycznej i szczegółów dot. stanu zdrowia.
- w instrukcjach do wypełnienia dokumentu jest mowa, że należy wykonać kilka kserokopii dokumentu i powinno się jedną wręczyć sekretarzowi zboru (poprzednio była tylko sugestia, że można zrobić kopię dla sekretarza).

Seeerio?! No nie wierzę, że wpadli na taki pomysł! Czy wyrażenie zgody dla pełnomocnika czy KŁS-u do wglądu dokumentacji medycznej jest zgodne z obowiązującym prawem w naszym kraju? Czy ten świstek ma w ogóle jakąś moc prawną w państwie ? Czy na podstawie takiego świstka lekarz będzie zmuszony wydać dokumentacje obcym ludziom?
Wystarczy okazanie lekarzowi przez KŁS kserokopii i wszystko będzie jasno podane na tacy czy ktoś ratował swoje życie przyjmując krew.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2016, 20:23 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline gedeon

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 20:58 »
Seeerio?! No nie wierzę, że wpadli na taki pomysł! Czy wyrażenie zgody dla pełnomocnika czy KŁS-u do wglądu dokumentacji medycznej jest zgodne z obowiązującym prawem w naszym kraju? Czy ten świstek ma w ogóle jakąś moc prawną w państwie ? Czy na podstawie takiego świstka lekarz będzie zmuszony wydać dokumentacje obcym ludziom?
Wystarczy okazanie lekarzowi przez KŁS kserokopii i wszystko będzie jasno podane na tacy czy ktoś ratował swoje życie przyjmując krew.

Jak już będzie polskie tłumaczenie, to zasięgniemy opinii Kancelarii Prawnej, a jak będzie coś niezgodnego z prawem to powiadomimy o fakcie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.


Offline Roszada

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:00 »
Jak już będzie polskie tłumaczenie, to zasięgniemy opinii Kancelarii Prawnej, a jak będzie coś niezgodnego z prawem to powiadomimy o fakcie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Nie strasz Nadarzyna, bo zaraz się poskarżą do Warwika, że tu chcą ich ścigać. ;D


Offline gedeon

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:02 »
Nie strasz Nadarzyna, bo zaraz się poskarżą do Warwika, że tu chcą ich ścigać. ;D

Prawo musi być równe dla wszystkich. ;D ;D ;D


Offline ExSJMario

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:06 »
Przegięli na maxa!! Oni chcą mieć wszystko i wszystkich pod kontrolą. Czy to w kwestii krwi, leczenia czy też innych aspektów życia.
Niedługo pewnie do komputerów głosicieli będą oprogramowania szpiegowskie instalować, żeby wiedzieć czy nie wchodzą na odstępcze strony, niewłaściwych filmów czy gier nie mają itp.
Permanentna inwigilacja!!!
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Roszada

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:08 »
Niedługo pewnie do komputerów głosicieli będą oprogramowania szpiegowskie instalować, żeby wiedzieć czy nie wchodzą na odstępcze strony, niewłaściwych filmów czy gier nie mają itp.
Permanentna inwigilacja!!!
Pierwszy krok już zrobili. Będą Ci sami 'uaktualniać' płytkę Biblioteki. ;D
Drugi krok będzie taki, że kto wchodzi na jw.org ten jest śledzony gdzie jeszcze zagląda. :)


Offline ExSJMario

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:17 »
Pierwszy krok już zrobili. Będą Ci sami 'uaktualniać' płytkę Biblioteki. ;D
Drugi krok będzie taki, że kto wchodzi na jw.org ten jest śledzony gdzie jeszcze zagląda. :)
Do tego zmierzają wielkimi krokami. A do tego wmówią ludziom, że to dla ich dobra!
Od kiedy totalitaryzm jest dobry??
Masakra normalnie...
A ci ludzie tam w większości jak zahipnotyzowani nic w tym złego nie dostrzegają.
Przecież to jest ograniczanie praw obywatelskich!!
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 07:08 »
Jak już będzie polskie tłumaczenie, to zasięgniemy opinii Kancelarii Prawnej, a jak będzie coś niezgodnego z prawem to powiadomimy o fakcie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej określa z art. 26 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Art. 26. 1. "Podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych udostępnia dokumentację medyczną pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta."

Niestety WTS ma na swych usługach dobrych prawników  :-\
Nie wiem skąd, ponieważ wyższe wykształcenie jest niemile widziane  >:(
No chyba, że z dobrowolnych datków utrzymują potężne "babilońskie" kancelarie prawne  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 07:45 »
Niedługo pewnie do komputerów głosicieli będą oprogramowania szpiegowskie instalować, żeby wiedzieć czy nie wchodzą na odstępcze strony, niewłaściwych filmów czy gier nie mają itp.
Permanentna inwigilacja!!!
Możliwe że i do tego dojdzie, ale słyszałem o NO który przy wizycie u braci w domu potrafił zażądać niby w dobrych intencjach dostępu do komputera, i przy okazji grzebać w historii i sprawdzać zainstalowane programy i aplikacje.


Offline falafel

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 08:23 »
Seeerio?! No nie wierzę, że wpadli na taki pomysł! Czy wyrażenie zgody dla pełnomocnika czy KŁS-u do wglądu dokumentacji medycznej jest zgodne z obowiązującym prawem w naszym kraju? Czy ten świstek ma w ogóle jakąś moc prawną w państwie ? Czy na podstawie takiego świstka lekarz będzie zmuszony wydać dokumentacje obcym ludziom?
Wystarczy okazanie lekarzowi przez KŁS kserokopii i wszystko będzie jasno podane na tacy czy ktoś ratował swoje życie przyjmując krew.

Masz napisane i lub wiec chyba bedzie mozna nie wyrazic zgody.