Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadek w JST  (Przeczytany 1956 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Świadek w JST
« dnia: 19 Marzec, 2016, 22:59 »
Czy świadek jehowy może byś sołtysem? Lub kimś kto piastuje stanowisko z wyboru.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Świadek w JST
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec, 2016, 08:42 »
NIE.


Offline Roszada

Odp: Świadek w JST
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec, 2016, 09:14 »
Może być za to prawnikiem, na rzecz Towarzystwa. :)
Może być sprzątaczem ulic, bo ma kontakt z ludźmi.
Może być biznesmenem, bo dla Towarzystwa będzie więcej dawał.

Raczej nie może być marynarzem, bo by go za burtę wyrzucili przy pierwszym kryzysie. ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Świadek w JST
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec, 2016, 18:18 »
Przypomniało mi się jak kiedyś studiując ze śJ rozmawialiśmy o zawodach zakazanych, bądź niewskazanych. Pamiętam, jak wśród tych zawodów osoba prowadząca ze mną studium wymieniła zawód strażaka, bo... jest to służba mundurowa, i jeszcze... tu był nokaut..."a jak przyszłoby gasić kościół i ratować obrazy, to śJ nie powinien tego ratować" :o. Po kilku latach w Przebudźcie się wydanym po ataku na WTC przeczytałem wspomnienia brata który był strażakiem, i ratował ludzi po zamachu. To jak to w końcu jest w jednym państwie można być strażakiem, a w innym nie?
 
Czy świadek jehowy może byś sołtysem? Lub kimś kto piastuje stanowisko z wyboru.
A jak taki śJ sołtys miałby się zachować, kiedy podczas jakiegoś święta państwowego trzeba by stać na baczność i śpiewać hymn? Albo podczas sesji rady gminnej w której musi uczestniczyć miałby zająć głos w sprawie planowanej budowy chodnika od przystanku PKS do kościoła w sołectwie będącym pod jego opieką? Jakiego by stanowiska nie zajął to komuś podpadnie, albo współwyznawcom, albo sąsiadom. ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 18:26 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi