Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam serdecznie  (Przeczytany 7486 razy)

Offline Mr_Nobody

Witam serdecznie
« dnia: 15 Marzec, 2016, 15:43 »
Witam Was
Skoro właśnie się tutaj zarejestrowałem i jestem nowy to wypada się przedstawić :) Jestem byłym nieochrzczonym głosicielem, byłem wychowywany w tej wierze od urodzenia, obecnie nie mam kontaktu ze ŚJ oprócz mojej mamy, postanowiłem tutaj zajrzeć, poczytać, popytać jeśli nie znajde tutaj odpowiedzi bo chcę sam dociec jak jest od kuchni jak to się mówi, nie wiem czasem sam już w co wierzyć ponieważ Biblia jest dla mnie ciężka w zrozumieniu a to co przeczytałem w publikacjach i książkach ŚJ jest takie proste i logiczne i zrozumiałe aż dlatego dla mnie dziwne. To tyle póki co ode mnie :)
A i jesli chcecie cos wiedziec o mnie czy cos innego to pytajcie smialo co wiem to powiem
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2016, 15:45 wysłana przez Mr_Nobody »


Offline Roszada

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec, 2016, 15:50 »
Witaj urodzony w 'prawdzie'. ;)


Offline Dietrich

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marzec, 2016, 15:56 »
Witaj, mr Nobody. Zaglądaj, czytaj i pytaj. Tu jest wszystko podane bez słodkiej niebieskiej otoczki, chmurek i motylków.


od-nowa

  • Gość
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec, 2016, 15:59 »
Mr_Nobody Witam Cię serdecznie :)
Czas się nie wróci, dosyć pózno zaczęłam sprawdzać tę org jak piszesz" od kuchni", nie żeby mi 'wszystko' w org wydawało się tak cudne, nigdy tak nie było, tak teraz po wielu latach zdaje sobie sprawę, że m. in było to pokładanie ufności w niewolniku,  samozwańczym przedstawicielu Boga na ziemi, a także wychowywanie się (od dziecka) ze strony Mamy pod wpływem nauk  i w gronie śJ.
Dobrze zrobiłam, że sprawdzałam org śJ, pózno bo pózno, a nie żałuję.
Fajnie, że się na Forum odezwałeś, korzystaj z różnorakiej wiedzy tu zgromadzonej.
Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec, 2016, 16:00 wysłana przez od-nowa »


Offline Mr_Nobody

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec, 2016, 16:11 »
Witajcie dziekuje Wam bardzo :) tak jeszcze zeby bylo wiadomo co ze mnie za ktos to jestem Krzysiek, lat 26 i z województwa zachodniopomorskiego. Mnie ostatnio zaczeło zastanawiać jak to jest np z tą strażnicą, mówiło się na zebraniach że jest to studium Biblii za pomocą strażnicy a przecież tam te pytania są tak proste, na każde jest wyraźna odpowiedź w akapicie, coś w stylu Jaś poszedł do sklepu kupił mleko, wrócił do domu i zrobił sobie płatki, potem poszedł spać. A pytanie: co kupił w sklepie Jaś? No dla mnie to zawsze było proste odpowiedziec na te pytania a pewnego razu słyszałem od brata starszego na przygotowaniu do strażnicy że skoro ja to tak wszystko dobrze rozumiem i odpowiedzi są dla mnie proste to znaczy że Jehowa daje mi zrozumienie bo nie każdy jest w stanie to tak łatwo zrozumieć. To jest dla mnie dziwne bo to jest zbyt proste a dla mnie to nie jest studium Biblii za pomocą strażnicy tylko studium strażnicy za pomocą strażnicy


Offline janeczek

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec, 2016, 16:31 »
Strażnica to takie przedszkole więc nauki też proste ,ale jest twardsza literatura M wstawił w super jakości Paście i to już lekkie nie jest może zacznij od tego zrozumiesz z czym masz do czynienia https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2001.0
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline oświecona

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marzec, 2016, 20:03 »
Witajcie dziekuje Wam bardzo :) tak jeszcze zeby bylo wiadomo co ze mnie za ktos to jestem Krzysiek, lat 26 i z województwa zachodniopomorskiego. Mnie ostatnio zaczeło zastanawiać jak to jest np z tą strażnicą, mówiło się na zebraniach że jest to studium Biblii za pomocą strażnicy a przecież tam te pytania są tak proste, na każde jest wyraźna odpowiedź w akapicie, coś w stylu Jaś poszedł do sklepu kupił mleko, wrócił do domu i zrobił sobie płatki, potem poszedł spać. A pytanie: co kupił w sklepie Jaś? No dla mnie to zawsze było proste odpowiedziec na te pytania a pewnego razu słyszałem od brata starszego na przygotowaniu do strażnicy że skoro ja to tak wszystko dobrze rozumiem i odpowiedzi są dla mnie proste to znaczy że Jehowa daje mi zrozumienie bo nie każdy jest w stanie to tak łatwo zrozumieć. To jest dla mnie dziwne bo to jest zbyt proste a dla mnie to nie jest studium Biblii za pomocą strażnicy tylko studium strażnicy za pomocą strażnicy
Pozdrawiam również z zachodniopomorskiego :)


Offline gangas

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec, 2016, 20:34 »
  Witaj Mr _ Nobody.
 Też obserwowałem to forum od kilku miesięcy aż wreszcie zdecydowałem się zalogować. Poznasz tu wiele faktów których Strażnica Ci nie poda i osoby, które potrafią wiele od siebie przekazać. Moja historia jest podobna do Twojej ale ja właśnie w wieku 26 lat byłem już poza strefą rażenia organizacji ale niestety już po kąpieli. Zatem powodzenia.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec, 2016, 21:28 »
Również i ja witam Cie wśród nas. Czuj się z nami jak najlepiej i czerp wiadomości pełnymi garściami. A i pytaj ile chcesz. Tutaj nie "wykluczają" za dociekliwość ;D ;).
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec, 2016, 22:17 »
  Nemo a z czego mogą go wykluczyć?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Marzec, 2016, 22:25 »
  Nemo a z czego mogą go wykluczyć?
Jego już z niczego. A co prawda nigdy z niczego, bo ochrzczon nie był ;) Napisałem tak trochę z przekory dla fanaberii WTS-u. Jeśli już mam być taki dosłowny.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec, 2016, 22:40 »
   Aaaaa tak to można
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Mr_Nobody

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec, 2016, 23:47 »
Dzieki Wam bardzo :) no tak nie mozna mnie wykluczyc, ewentualnie stad ale mysle ze nie bedzie takich powodow ;) troche juz odpowiedzi na moje pytania znalazlem tutaj a i nowa wiedze tez zaczerpnalem i wiecie co? Ciesze sie ze takie forum powstalo, kazdy powinien miec dostep do tych informacji ktore sa ukrywane przed ŚJ i wtedy kazdy podejmuje swiadoma decyzje w co sie anagzuje jesli widzi w tym dla siebie sens, lub jesli widzi go dalej.. Bo nie powiem oczy mi sie juz troche otworzyly szeroko i w pewne rzeczy az ciezko uwierzyc ze tyle lat wszystko bylo inne..


Offline gangas

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marzec, 2016, 11:37 »
  Te informacje nie są ukrywane przed śJ, bo jak widzisz każdy może mieć do nich dostęp. Problem w tym czy chce, albo  czy mu wolno. Porozmawiaj z jakimś śJ i powiedz, że znalazłeś jakieś ciekawe informacje z innego źródła niż WTS i zasłaniając się gardą obserwuj reakcję.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Izaaa

Odp: Witam serdecznie
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marzec, 2016, 12:35 »
Ja studiowalam ponad ROK ze sj zawsze cos mi nie pasowalo. DLA mnie bylo pomocne czytanie kluczowych wersetow sj w innych przekladach biblii I porownywanie. Przeczytalam tez kryzys sumienia. Ale najwiekszym szokiem bylo odkrycie jak zmienne sa nauki sj NP harfa Boza
Pozdrawiam serdecznie