Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jehovah's Witnesses and Child Abuse - Is there a problem? - Cedars napisy pl  (Przeczytany 7267 razy)

Offline pywack

Witam.
Tydzień temu obejrzałem dokument z kanału na youtube John Cedars podsumowujący problem pedofilii u Świadków. Uważam, że ilość pracy oraz zaangażowanie jakie musiał włożyć autor w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia zasługuje na to, aby dotarł do szerszego grona odbiorców niż tylko do tych władających językiem angielskim. Ze względu na to, że uważam film ten za wybitne dzieło zasługujące na nagrodę, zaraz po obejrzeniu zdecydowałem się przetłumaczyć i dodać napisy po polsku do tego filmu. Myślę, że ktokolwiek obejrzy nie będzie zawiedziony, no chyba, że skalą problemu. Jest to moje pierwsze tak duże przedsięwzięcie związane z tłumaczeniem więc proszę o wyrozumiałość, ale konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana :).

Zachęcam do obejrzenia. Warto!

Pozdrawiam



Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Świetna robota PYWACK. To jest bardzo dobry film, oglądałem go parę dni temu. Wzbudza emocje i pokazuje niewrażliwość CK na problem. Jak to jednostka nie ma żadnego znaczenia dla systemu i jak rydwan rozjeżdża każdego który stanie mu na drodze.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2016, 16:25 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Przerażające  >:( >:( >:(
Zabrakło mi słów  :(
Nic ponad to, co napisane...Tylko na tyle stać członka cielska kierowniczego...Tylko tyle w nim empatii dla ofiar... >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Pywack Witaj  :)
Dzięki za wstawienie tego filmu na to Forum. 


Offline M

Kawał dobrej roboty! Powiedz, czy mogę pobrać te napisy i wstawić je bezpośrednio do filmu (zrobić tzw. "hard-suba")? Napisy na Youtube nie każdy potrafi włączyć, a poza tym na niektórych urządzeniach (tablety) są strasznie malutkie. Tutaj masz przykład jak to wygląda z innego filmu, który robiłem:

https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oVU45Y0R0b0FiN1U


KaiserSoze

  • Gość
Witam.
Tydzień temu obejrzałem dokument z kanału na youtube John Cedars podsumowujący problem pedofilii u Świadków. Uważam, że ilość pracy oraz zaangażowanie jakie musiał włożyć autor w sfinalizowaniu tego przedsięwzięcia zasługuje na to, aby dotarł do szerszego grona odbiorców niż tylko do tych władających językiem angielskim. Ze względu na to, że uważam film ten za wybitne dzieło zasługujące na nagrodę, zaraz po obejrzeniu zdecydowałem się przetłumaczyć i dodać napisy po polsku do tego filmu. Myślę, że ktokolwiek obejrzy nie będzie zawiedziony, no chyba, że skalą problemu. Jest to moje pierwsze tak duże przedsięwzięcie związane z tłumaczeniem więc proszę o wyrozumiałość, ale konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana :).

Zachęcam do obejrzenia. Warto!

Pozdrawiam



BRAWO, BRAWO, BRAWO za kawał dobrej roboty. Sam chciałem do tego przysiąść, ale długość filmu mnie powaliła.


Offline pywack

Kawał dobrej roboty! Powiedz, czy mogę pobrać te napisy i wstawić je bezpośrednio do filmu (zrobić tzw. "hard-suba")? Napisy na Youtube nie każdy potrafi włączyć, a poza tym na niektórych urządzeniach (tablety) są strasznie malutkie. Tutaj masz przykład jak to wygląda z innego filmu, który robiłem:

https://drive.google.com/open?id=0B6x59Q9rx60oVU45Y0R0b0FiN1U

Mogę Ci podesłać plik albo samemu można sobie pobrać z filmu, ponieważ najpierw wstawiłem jako "community subtitles", ze względu na brak doświadczenia na tym polu. Dopiero później podesłałem Cedarsowy plik .srt i je opublikował. Jakbyś miał problemy to podeślę.

Dziękuję za miłe słowa wszystkim.


Offline Izaaa

Wlasnie ogladam ten film, autor sie naprawde wykazal. Oby jak najwiecej ludzi zobaczylo ten material..


Offline M

Mogę Ci podesłać plik albo samemu można sobie pobrać z filmu, ponieważ najpierw wstawiłem jako "community subtitles", ze względu na brak doświadczenia na tym polu. Dopiero później podesłałem Cedarsowy plik .srt i je opublikował. Jakbyś miał problemy to podeślę.

Dziękuję za miłe słowa wszystkim.

Nie musisz, już mam zarówno mp4 jak i plik .srt pobrany z Youtube. Jak będę miał wolną chwilę to przygotuję hard-suba i wrzucę na swój kanał.


Offline Dietrich

Wielkie dzięki za świetną robotę !!!


Offline gerontas

Pywack, wielkie dzięki za wstawienie filmu i tłumaczenie. Dobra robota!

Mam nadzieję, że jak najwięcej ludzi będzie oglądało tego rodzaju filmy,
które demaskują kłamstwa WTS.
WTS w 2002 roku zaprzecza istnieniu ponad 22 tyś przypadków molestowania seksualnego dzieci
w USA, Kanadzie i Europie, kiedy w 2015 wyszło na jaw, że w samej tylko Australii, tych przypadków
było 1006, podczas gdy Świadków Jehowy jest tam tylko ponad 68 tyś.
Teraz trudno uwierzyć w ich kłamstwa.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2016, 18:42 wysłana przez gerontas »


Offline Weteran

Polecam kolejny ciekawy arrtykuł nt. pedofilii/bezkarności WTS na blogu komitetsadowniczy.net:

http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2016/05/najwyzszy-czas-by-wyplenic-z-korzeniami.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Wow. Pywack, dołączam się do podziękowań!!!
Wielka, szlachetna i potrzebna praca.
Tylko jak to zrobić, żeby takie opracowania
trafiły do przekonania Świadków ??!! :( :(


Offline PoProstuJa

Wow. Pywack, dołączam się do podziękowań!!!
Wielka, szlachetna i potrzebna praca.
Tylko jak to zrobić, żeby takie opracowania
trafiły do przekonania Świadków ??!! :( :(

Mi się wydaje, że nic nie trzeba robić :) Wystarczy, że takie filmy są w Internecie, a już ludzie je znajdą. I sami zaczną myśleć.

U mnie alarm ostrzegawczy włączył się jak przeczytałam na jednej ze stron informacyjnych, o aferze pedofilskiej. To był dzień, w którym stało się dla mnie jasne, że nad głowami członków CK wcale nie świecą święte nimby, ale że to sztuczne światło emitowane przez przepalające się jarzeniówki.

A teraz o pedofilii mówi się w zborach coraz więcej i to w różnych kontekstach. Słyszałam już o dwóch zborach, z których odeszła jedna lub więcej osób, które jako powód odejścia wskazały m.in. tę aferę. I to się stało głośne w tych zborach. Co prawda oficjalnie takich rozmów nie ma wśród braci, ale pojawiają się one w nieoficjalnych rozmowach.
Ludzie, choć zaślepieni przez lata, "dzięki" tej aferze odzyskują teraz wzrok, a przynajmniej nabierają dużych wątpliwości.

Można by pomyśleć, że tylko młodzi - mający dostęp do internetu - nabierają podejrzeń co do organizacji, ale z moich obserwacji wynika, że nawet 80-letnia staruszka może zacząć dociekać co się dzieje. Bo ta staruszka ma wnuki, które jej mówią co przeczytały czy usłyszały w swoich zborach na różne tematy. Te staruszki mają też tablety (tak reklamowane przez CK) i czasem też pewnie się natykają na artykuły o Świadkach.

Bardzo mnie zastanawia ILE jest w podziemiach osób, które są oburzone działaniami CK, ale boją się oficjalnie zaprotestować i się ujawnić przed innymi braćmi?! Bo na pewno jest ich coraz więcej...!

A w tym filmie bardzo spodobało mi się to, że jego autor nie atakuje Świadków. Jest po prostu rzetelny w swoich poszukiwaniach i nie odczuwa potrzeby by używać jakichś wyzwisk w kierunku tych, którzy są w tej organizacji.

Zatem jak ktoś chce uświadamiać innych braci ze zboru, to moim zdaniem to jest jedyny sposób - mów o faktach i nie dodawaj złośliwej ironii od siebie.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 23:38 wysłana przez PoProstuJa »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
U mnie alarm ostrzegawczy włączył się jak przeczytałam na jednej ze stron informacyjnych, o aferze pedofilskiej. To był dzień, w którym stało się dla mnie jasne, że nad głowami członków CK wcale nie świecą święte nimby, ale że to sztuczne światło emitowane przez przepalające się jarzeniówki.

Bardzo mnie zastanawia ILE jest w podziemiach osób, które są oburzone działaniami CK, ale boją się oficjalnie zaprotestować i się ujawnić przed innymi braćmi?! Bo na pewno jest ich coraz więcej...!

Gdy dowiedziałam się o aferze, wzięłam pod lupę organizacje. Wstyd się przyznać, dopiero wtedy dostałam odwagi żeby poszukać w internecie co to za organizacja, pomimo że wcześniej miałam świecące jak jupitery sygnały ze coś jest nie tak.
Też mnie to zastanawia. To jest chore, każdy musi się kilka razy zastanowić żeby nie zostać oskarżonym, podejrzewam że te osoby są coraz cichsze na zebraniach i w służbie, robią tylko tyle by nikt nie miał się do czego przyczepić
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>