Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań  (Przeczytany 9875 razy)

Offline Noc_spokojna

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec, 2016, 19:40 »
Może tu: http://www.krancowa.pl/

Dzięki, to już przestudiowałam. Mnie potrzebne są informacje "od kuchni".

Takie stronki traktuję na równi z jw.org. Tak samo "rzetelne" info.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec, 2016, 19:46 »
Czy Stowarzyszenie "czyńmy Dobro" z Poznania ul. Krańcowa 63a, ma coś wspólnego z tą chrześcijańską społecznością?
Może jakieś zupy rozdają?
U mnie w Gdańsku powstał kościół uliczny zoe:

http://kosciolzoe.pl/

To taka zbieranina z różnych kościołów protestanckich i też zupy rozdają głosząc swoje mowy na Starówce. :-\


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec, 2016, 20:00 »
Dobrze, że chociaż trochę łatwo-strawna strawa  ;D
I pożywna pożywka  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec, 2016, 20:02 »
Dobrze, że chociaż trochę łatwo-strawna strawa  ;D
I pożywna pożywka  ;D
Może w Gdańsku zerżnęli od dominikanów bo tam studenci raz w tygodniu rozdają zupę.
Ci też raz w tygodniu mają swoje akcje uliczne.
Widziałem 3 dni temu. Sporo stało tych spożywających.


Offline agent terenowy

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec, 2016, 01:02 »
Dzięki, to już przestudiowałam. Mnie potrzebne są informacje "od kuchni".

Takie stronki traktuję na równi z jw.org. Tak samo "rzetelne" info.
Po informacje od kuchni,  to do Ariela. :)
Jeśli chodzi o mój odbiór tej społeczności, to nabożeństwa wyglądają podobnie jak w typowym zborze np. Baptystów, podobnie z podejściem do kwestii łaski, zbawienia itp.
Od typowych protestantów różnią się m.in.  podejściem do tematu Trójcy i piekła. To tak z grubsza.
Zaliczam do kategorii wartych odwiedzenia. :)
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Przebudzony

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec, 2016, 01:56 »
Ja byłem tam 2-3 razy. Tak jak mówili poprzednicy - w kwestii podejścia do nauk o piekle i Trójcy są bardzo podobni do ŚJ. Sama społeczność jest z pewnością o wiele bardziej zaangażowana społecznie niż WTS. Organizują zbiórki żywności itp, więc potrafią wyjść z chwalebną inicjatywą. Jeżeli ktoś chce niezobowiązująco posiedzieć, pośpiewać pieśni i posłuchać ewangelii to jest to jedno z takich miejsc. Nie wiem jak wygląda sytuacja po formalnym "przyłączeniu".


Offline Roszada

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marzec, 2016, 10:21 »
Zaliczam do kategorii wartych odwiedzenia. :)
Był czas że odwiedziłem wszystkie wspólnoty formalne i nieformalne w Gdańsku, o których istnieniu wiedziałem.
Także wiele w Gdyni i Sopocie.
A korespondowałem w latach 80-90. XX w. z wieloma z całej Polski a nawet, jeśli chodzi o ruchy badackie, z USA, Francji, Niemiec, Australii.


Offline Noc_spokojna

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Kwiecień, 2016, 17:53 »
Wracam do tematu, na innym forum zadałam to pytanie Arielowi, ale nie odpowiedział.

Czy Stowarzyszenie "Czyńmy Dobro", jest założone przez wspólnotę  z Krańcowej 63?

Adres ten sam.
http://www.czynmydobro.org/o-nas-c-237.html
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline morwa

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 14:29 »
Wracam do tematu, na innym forum zadałam to pytanie Arielowi, ale nie odpowiedział.

Czy Stowarzyszenie "Czyńmy Dobro", jest założone przez wspólnotę  z Krańcowej 63?

Adres ten sam.
http://www.czynmydobro.org/o-nas-c-237.html
Przejrzałam stronkę Stowarzyszenia... Wszystko wskazuje na to że tak. Znam tę społeczność wirtualnie od paru lat,czytałam o ich społecznych działaniach,a na tej stronce są pewne podobieństwa. Najlepiej pytać u zródła. Mogę zapytać Arka na fb i dać Ci znać,jeśli nie otrzymałaś jeszcze odpowiedzi.


Offline Noc_spokojna

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 15:22 »
Przejrzałam stronkę Stowarzyszenia... Wszystko wskazuje na to że tak. Znam tę społeczność wirtualnie od paru lat,czytałam o ich społecznych działaniach,a na tej stronce są pewne podobieństwa. Najlepiej pytać u zródła. Mogę zapytać Arka na fb i dać Ci znać,jeśli nie otrzymałaś jeszcze odpowiedzi.
Morwa, bardzo interesuje mnie ta społeczność, jak masz kontakt z Arkiem, to proszę popytaj trochę,bo Arek odezwał się na starym forum Oka, ale zamilkł.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Roszada

Odp: Chrześcijańska społeczność - Krańcowa Poznań
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 17:17 »
Arek nieufny. Mi tez podziękował za kontakt na tym forum jako Ariel. ;)