Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY  (Przeczytany 3512 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« dnia: 01 Marzec, 2016, 21:42 »
Brat RUTHERFORD napisał książkę  HARFA BOŻA. Poniżej fragment. Nie mogę uwierzyć że kiedyś to bracia "łykal"i. Znakiem przyjścia Pana miała być między innymi CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY i maszynki do czyszczenia dywanów za pomocą powietrza
kto wie co to jest??:):)
HARFA BOŻA strona 242 i 243

408 Ten wielki wzrost wiedzy i podróżowania tam i sam, bez kwestyi, jest spełnieniem proroctwa, odnoszącego się do "czasu końca." Te fizyczne fakta nie mogą być powątpiewane i wystarczą, aby przekonać człowieka myślącego, że od r. 1799 żyjemy w "czasie końca".


409 Ostatnią część "czasu końca" Jezus nazywa żniwem: "Żniwo jest końcem świata (wieku)". Powiedział On, iż będzie obecnym w tym czasie. Od r. 1874 datuje się końcowa część okresu zwanego "czasem końca", a od r. 1874 liczy się czas obecności Pańskiej, jak poprzednio wzmiankowano. Apostoł Paweł, wyliczając postępo­ wanie Izraela, między innemi, mówi: "Napisane są dla napomnienia naszego, na których koniec świata (wieku) przyszedł." ( 1 Do Koryntów 10:11) Należy wnioskować zatem, iż te rzeczy będą zrozumiane "czasu końca."


410 Ilustracya wschodzącego słońca jakiej Pan użył, jest dalszym dowodem wielkiego rozpowszechnienia się wiedzy w obecnym czasie, potwierdzającym spełnienie proroctw.

Klasy robotnicze zawsze uciemiężano i trzymano w poddaństwie panom, księżom i królom. Dopiero w r. 1874, przyjścia naszego Pana, zorganizowano pierwszą organizacyę robotniczą. Od tego czasu światło wiedzy znacznie się powiększyło w dziedzinie wynalazków, których jest za wiele, aby je tu wyliczyć. Wymieniamy tylko te z główniejszych, które odkryto po roku 1874, w dalszy dowód obecności naszego Pana. Główniejsze wynalazki są: maszynki do dodawania, latawce, glin, antyseptyczna chirurgia, sztuczne farby, samochody, kolczasty drut, rowery, karborund, ogniotrwałe kasy, celuloza, korespondencyjne szkoły, centryfugi do oddzielania śmietany, opis najciemniejszej Afryki, parowe pługi, Boski Plan Wieków, elektrowozy, dynamit, windujące schody, gazolinowe motory, żniwiarki, świetlny gaz, indukcyjne motory, linotypy, maszyny do wyrabiania zapałek, monotypy, migawkowe obrazki, północny i południowy biegun, kanał Panamski, pasteuryzacya, promienie Roentgena, maszyny do szycia trzewików, bezdymny proch, submaryny, rad, drapacze chmur, podziemna kolej, fonografy, telefony, maszynki do pisania, maszynki do czyszczenia dywanów za pomocą powietrza, i telegraf bez drutu.


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec, 2016, 22:48 »
Centryfuga
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec, 2016, 22:50 »
Powiedział On, iż będzie obecnym w tym czasie. Od r. 1874 datuje się końcowa część okresu zwanego "czasem końca", a od r. 1874 liczy się czas obecności Pańskiej, jak poprzednio wzmiankowano.

To po co potem zmieniali?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec, 2016, 23:13 »
Po co drugi raz ten sam temat? >:(
Już w nim dziś odpowiadałem.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec, 2016, 23:24 »
 Link który podał gedeon  nie działa, ani mi ani znajomym. chyba że czegoś nie rozumiem, dlatego wystawiłem to gdzie indziej Twojej odpowiedzi nie widziałem. Na Wesoło bo to  chyba wesołe:))
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec, 2016, 23:29 »
Wygląda to tak
Błąd. Wątek lub dział, którego szukasz nie istnieje albo nie masz do niego dostępu.
wyświetleń 42 odpowiedzi 0
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: HARFA BOŻA I CENTRYFUGA DO ODDZIELANIA ŚMIETANY
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Marzec, 2016, 10:18 »
Tak to już jest jak kasują wątki i posty.
Ja mam tego serdecznie dość. :-\