Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozpasanie - co to takiego?  (Przeczytany 9235 razy)

Offline Roszada

Rozpasanie - co to takiego?
« dnia: 28 Luty, 2016, 11:55 »
Dostałem info od jednego ŚJ, któremu postawiono zarzut: rozpasanie. :-\

Jak to rozumiecie i co się w tym mieści?


Offline gedeon

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Luty, 2016, 12:10 »
Dostałem info od jednego ŚJ, któremu postawiono zarzut: rozpasanie. :-\

Jak to rozumiecie i co się w tym mieści?

Wiem o kogo pytasz.... ;D ;D ;D
To ma dwojakie znaczenie fizyczne i duchowe, obie wersje są wstrętne. A postawienie takiego zarzuty kobiecie umieszcza ją w rynsztoku.


Offline Roszada

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Luty, 2016, 12:22 »
To akurat facet.
Ale mi konkretnie chodzi o to, co się takiej osobie konkretnie zarzuca.

Jeśli się zarzuca komuś złodziejstwo, to się podaje, co ukradł. :-\


Offline dorka_tcv



Offline dorka_tcv

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty, 2016, 12:32 »
1. pozbawiony wszelkich hamulców moralnych; wyuzdany, rozpustny;
2. mający cechy orgii; orgiastyczny, hulaszczy;


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty, 2016, 12:37 »
Dostałem info od jednego ŚJ, któremu postawiono zarzut: rozpasanie. :-\

Jak to rozumiecie i co się w tym mieści?
Ja otrzymałam zarzut rozpasanie. Zaliczono mi do tego bunt przeciw organizacji śJ, grzech przeciwko Duchowi Świętemu, ponieważ zanegowałam zmienianie się doktryn i nauk CK w tym błysk nowego światła dotyczący zmian w pokoleniu z roku 1914, nie zgodziłam się na przyjęcie tej zmienionej nauki przez CK, jakoby teraz zazębiało sie pokolenie obecne z tym z 1914 r. oraz za nieuznawanie niewolnika jako kanał łączności z Bogiem, za wytykanie niespełnionych przepowiedni Armagedonu w roku 1925, i 1975.
To duchowe rozpasanie.

« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2016, 12:39 wysłana przez od-nowa »


Offline Roszada

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Luty, 2016, 12:37 »
Oj to ostro jadą.
Jeśli żona nie stawia takich zarzutów, a oni, to pewnie mają wiedzę spod łóżka. :(

A z tej strony tej osoby nie znam, jak w tej definicji jest.
Pewnie o duchowe rozpasanie chodzi, wtedy wszystko można podciągnąć, nawet spodnie. ;D


Offline Roszada

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty, 2016, 12:39 »
Te słowo rozpasanie robi wrażenie i karierę. ;)
Jak ktoś słyszy, że kogoś za rozpasanie wyrzucili, to już z takim kontaktu nie zechce mieć. :-\


Offline dorka_tcv

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty, 2016, 12:43 »
Te słowo rozpasanie robi wrażenie i karierę. ;)
Jak ktoś słyszy, że kogoś za rozpasanie wyrzucili, to już z takim kontaktu nie zechce mieć. :-\
Rozpasanie to tez może być zbyt częste picie procentów uczęszczanie w swieckich uroczystościach itp ale ŚJ wszystko biorą do jednego wora ja wykluczona też byłam za rozpasanie ::)


od-nowa

  • Gość
Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty, 2016, 12:48 »
To ma dwojakie znaczenie fizyczne i duchowe, obie wersje są wstrętne. A postawienie takiego zarzuty kobiecie umieszcza ją w rynsztoku.

Rozpasanie fizyczne też mi dołożyli. Za to, że po przebytej operacji i braku fizycznej pomocy ze strony męża, spędziłam kilka dni i nocy u znajomych "światusów", którzy się mną opiekowali, zapewniając żywność i zwyczajną pomoc. Mężowi nie postawili zarzutu rozpasania za noce spędzone poza domem, ponieważ mieli jeszcze szansę przytrzymać go u siebie, jako nabijacza godzin na stojaku, gdzie miał 50 h w ubiegłym miesiącu.  Niestety mąż na tamten czas  był zmanipulowany naukami CK zastosował wobec mnie ostracyzm i nienawiść do odstępców.
"2013 PROGRAM       'SŁOWO BOŻE JEST PRAWDĄ!’
Kongres Świadków Jehowy, jednolity program wygłoszony na całym świecie.
....................................
11.10 Sympozjum: Strzeż się odstępców!
Szatan (Jana 8:44)
Ludzie, którzy stali się odstępcami (1 Jana 2:19)
Prelegent przyrównał między innymi odstępstwo do zatrucia pokarmowego, ale o znacznie groźniejszym wymiarze. Posłuchajmy:
Prelegenci wystąpili w roli pożałowania godnych ekspertów w dziedzinie odstępstwa. Pożałowania godnych ponieważ, jako eksperci musieli więcej niż „jedną kropelkę tej odstępczej trucizny" wysączyć, żeby móc w tej materii zabłyszczeć. Skąd mieliby informację o rzekomych kłamstwach w internecie lub mediach, gdyby nie zajrzeli do źródeł. Teraz tych nieszczęśników, zgodnie z ich słowami czeka wiadomy finał zatrucia większą dawką „odstępczej trucizny”. To, że cała zawarta w sympozjum: "Strzeż się odstępców" nagonka, to typowa manipulacja informacją można sprawdzić za pomocą artykułu pt.: „Manipulowanie informacją (II) – zniesła-wianie" opartym na Przebudźcie się! z czerwca 2000 roku.
1. Odstępcy powodują zatrucie pokarmowe a ich działanie prowadzi do duchowej śmierci.
2. Odstępcy buntują się i oczerniają oraz odciągają dawnych współwyznawców od religii prawdziwej.
3. Odstępca pojawia sie jak widmo…
4. Dostarczają mocna truciznę, która powoduje śmierć niszczy mózg.
5. Szatan diabeł to szef skażonej kuchni, a odstępcy to jego pomocnicy, którzy promują trującą żywność i       przyprawiają ja kłamstwami, karmiąc się ze stołu demonów.
6. Jak rozpoznać truciznę... zaczyna sie od maleńkiej kropelki, ambicji dumy i samolubstwa, wyniosłość,       przebiegłość i nieuczciwość.
7. Odstępca to duchowy terrorysta, który podkłada bomby oszczerstw.
8.Probują zdyskredytować sług Jehowy i doprowadzić do ich delegalizacji.
9. Stron od odstępców i nie zapraszaj do domu, bo terroryści zdemolują twój dom.
10. Działają potajemnie jak przemytnicy przemycając kłamstwo. Odstępca zawsze pragnie kogoś Oszu         kać, dlatego ukrywa swoja tożsamość i działa w ukryciu.
W sumie w przemówieniu mówca użył ok 80 okresleń poniżjąc tzw.Odstępców."
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2016, 12:53 wysłana przez od-nowa »


Offline dorka_tcv

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty, 2016, 12:53 »
No właśnie nic dodać nic ująć

Rozpasanie fizyczne też mi dołożyli. Za to, że po przebytej operacji i braku fizycznej pomocy ze strony męża, spędziłam kilka dni i nocy u znajomych "światusów", którzy się mną opiekowali, zapewniając żywność i zwyczajną pomoc. Mężowi nie postawili zarzutu rozpasania za noce spędzone poza domem, ponieważ mieli jeszcze szansę przytrzymać go u siebie, jako nabijacza godzin na stojaku, gdzie miał 50 h w ubiegłym miesiącu.  Niestety mąż na tamten czas  był zmanipulowany naukami CK zastosował wobec mnie ostracyzm i nienawiść do odstępców.
"2013 PROGRAM       'SŁOWO BOŻE JEST PRAWDĄ!’
Kongres Świadków Jehowy, jednolity program wygłoszony na całym świecie.
....................................
11.10 Sympozjum: Strzeż się odstępców!
Szatan (Jana 8:44)
Ludzie, którzy stali się odstępcami (1 Jana 2:19)
Prelegent przyrównał między innymi odstępstwo do zatrucia pokarmowego, ale o znacznie groźniejszym wymiarze. Posłuchajmy:
Prelegenci wystąpili w roli pożałowania godnych ekspertów w dziedzinie odstępstwa. Pożałowania godnych ponieważ, jako eksperci musieli więcej niż „jedną kropelkę tej odstępczej trucizny" wysączyć, żeby móc w tej materii zabłyszczeć. Skąd mieliby informację o rzekomych kłamstwach w internecie lub mediach, gdyby nie zajrzeli do źródeł. Teraz tych nieszczęśników, zgodnie z ich słowami czeka wiadomy finał zatrucia większą dawką „odstępczej trucizny”. To, że cała zawarta w sympozjum: "Strzeż się odstępców" nagonka, to typowa manipulacja informacją można sprawdzić za pomocą artykułu pt.: „Manipulowanie informacją (II) – zniesła-wianie" opartym na Przebudźcie się! z czerwca 2000 roku.
1. Odstępcy powodują zatrucie pokarmowe a ich działanie prowadzi do duchowej śmierci.
2. Odstępcy buntują się i oczerniają oraz odciągają dawnych współwyznawców od religii prawdziwej.
3. Odstępca pojawia sie jak widmo…
4. Dostarczają mocna truciznę, która powoduje śmierć niszczy mózg.
5. Szatan diabeł to szef skażonej kuchni, a odstępcy to jego pomocnicy, którzy promują trującą żywność i       przyprawiają ja kłamstwami, karmiąc się ze stołu demonów.
6. Jak rozpoznać truciznę... zaczyna sie od maleńkiej kropelki, ambicji dumy i samolubstwa, wyniosłość,       przebiegłość i nieuczciwość.
7. Odstępca to duchowy terrorysta, który podkłada bomby oszczerstw.
8.Probują zdyskredytować sług Jehowy i doprowadzić do ich delegalizacji.
9. Stron od odstępców i nie zapraszaj do domu, bo terroryści zdemolują twój dom.
10. Działają potajemnie jak przemytnicy przemycając kłamstwo. Odstępca zawsze pragnie kogoś Oszu         kać, dlatego ukrywa swoja tożsamość i działa w ukryciu.
W sumie w przemówieniu mówca użył ok 80 okresleń poniżjąc tzw.Odstępców."



Offline Iza

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2016, 15:05 »
W szerszym pojęciu literatura definiuje rozpasanie jako zuchwałą postawę,rozmyślne  lekceważenie autorytetu, czyli choćby niewolnika i starszych, no i z taką definicja to juz mogą sobie swawolić ile wlezie. ???
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline dorka_tcv

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty, 2016, 15:10 »
Nie wiedzą jak wyrzucić za drzwi to Ciach i ROZPASANIE


Offline Roszada

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty, 2016, 15:30 »
W szerszym pojęciu literatura definiuje rozpasanie jako zuchwałą postawę,rozmyślne  lekceważenie autorytetu, czyli choćby niewolnika i starszych, no i z taką definicja to juz mogą sobie swawolić ile wlezie. ???
No to rzeczywiście bardzo pojemne te rozpasanie. :-\
To się nie dziwię, że tego znajomego też pod to wciągnęli.

Dla mnie roz-pasanie to zdjęcie pasa ograniczającego pas. :)
Albo jak się owce przestaną się paść, to wracają do domu i to rozpasanie. ;D


Offline ExSJMario

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty, 2016, 15:54 »
Mojemu przyjacielowi postawiono zarzut rozpasania ale się dzielnie bronił. Wytrącał wszystkie ich argumenty.
Chodziło o to, że jego żona pierwsza się odłączyła oficjalnie. Ja zrobiłem to tydzień później, a on bidulek chciał się utrzymać jak najdłużej, bo zależało mu na pewnych informacjach i czekał też na odpowiedź z Nadarzyna dotyczącą notatki o jego osobie i zdjęciu go z przywileju starszego. Dowiedział się że w notatce napisali PICIE PIWA jako przyczyna utraty przywileju, a nikt takiego zarzutu mu oficjalnie nigdy nie postawił.
Utrzymywaliśmy cały czas kontakt ze sobą i któryś gorliwy nas zobaczył u mnie na grillu. Doniósł oczywiście, ale jeden świadek to za mało. Potrzebowali drugiego.
Cała akcja rozegrała się w przeciągu ok. dwóch tygodni. Zaprosił nas do siebie jeden znajomy, którego odwiedzaliśmy w służbie wcześniej. Chciał się chłopina dowiedzieć dlaczego kumpla żona i ja odeszliśmy. Co się stało? Jak do niego wchodziliśmy, widział nas sąsiad ŚJ. Zadzwonił skubaniec do koordynatora a ten po ok. 15 min. zjawia się u zainteresowanego wraz z żoną. Mimo, że facet mówi że ma gości i nie może ich zaprosić wpychają go do domu i mówią, że oni MUSZĄ wejść. Zrobili chłopu NAJŚCIE jednym słowem. W domu jak nas zobaczyli to ściemnili, że są w służbie i przyszli Pana zaprosić na zgromadzenie. Z nerwów aż się trzęśli ale wręczyli zaproszenie i poszli.
Potem zaczęły się telefony, dziwne pytania, zaproszenie na KS oczywiście. Pana jeszcze dwukrotnie odwiedzili starsi z pytaniami po co nas zaprosił, o czym rozmawialiśmy itp.
Efekt końcowy: zmiana zarzutów z rozpasania na POPIERANIE SEKT!!! I bidulka wykluczyli.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain