Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozpasanie - co to takiego?  (Przeczytany 9229 razy)

Offline Gremczak

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Luty, 2020, 19:53 »
Rozpasanie to wtedy gdy pasek założysz do spodni a go nie zapniesz. I tak końcówki dyndają.
 Może o takie rozpasanie się rozchodzi. :)


Offline Takajaja

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Luty, 2020, 20:06 »

Bo biorac definicje światkowską, a świecką to....to widze jakies sprzecznosci.

Oo a Roszada jeszcze jedną definicje wymyślił i Gremczak sie przyłaczył :))
Ja tu chciałam na poważnie, ale widze że panowie cos wypili. To chyba tez pojde po kieliszek... :))
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 20:09 wysłana przez Takajaja »


Marzena

  • Gość
Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Luty, 2020, 20:31 »
No proszę słowniczek z 2020 nawet ma to hasło:

*** nwtstg Rozpasanie ***
Rozpasanie
Termin pochodzący od greckiego terminu asélgeia. Odnosi się do czynów, które są poważnym naruszeniem praw Bożych i odzwierciedlają bezczelną, jawnie lekceważącą postawę. Uwidacznia się ona w braku szacunku lub nawet w pogardzie dla autorytetów, praw oraz norm. Rozpasanie nie dotyczy złego postępowania mniejszej wagi (Gal 5:19; 2Pt 2:7).

Te "autorytety" to pewnie członkowie komitetu sądowniczego. ;)

😱😱 byłam/jestem rozpasana dla ciała kierowniczego kiedy przestałam ich słuchać, biorąc pod uwagę tok ich myślenia  >:D

« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 20:46 wysłana przez Marzena »


Offline Gremczak

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Luty, 2020, 20:40 »
jeszcze jedną definicje wymyślił i Gremczak sie przyłaczył :))
Ja tu chciałam na poważnie, ale widze że panowie cos wypili. To chyba tez pojde po kieliszek... :))
Tak na poważnie.
Czy o takich sprawach można mówić poważnie?


Offline Takajaja

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Luty, 2020, 21:00 »
Tak na poważnie.
Czy o takich sprawach można mówić poważnie?
No masz rację. Ale nie wierzyłam co czytam i czy dobrze czytam....bo to sie kupy d..py nie trzyma gdy porownac te definicje.


Offline Cytryna

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Luty, 2020, 06:59 »
Zmodyfikowanie pojęcia na własne potrzeby-w tej chwili rozpasanie jest KLUCZEM do wykluczania wszystkich,których starsi CHCĄ wykluczyć.


Offline Takajaja

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Luty, 2020, 08:15 »
Zmodyfikowanie pojęcia na własne potrzeby-w tej chwili rozpasanie jest KLUCZEM do wykluczania wszystkich,których starsi CHCĄ wykluczyć.

Ciekawe jakby jakiemus SJ zrobic test: przedstawic 2 definicje pojecia "rozpasanie", ale bez źródla z kt.one pochodzą
To jaka by wybrał za prawdziwą???


Offline zaocznie wywalony

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Luty, 2020, 17:19 »
A ja jak wpisuje "Rozpasanie" w necie to mam inną regułke :((
M.in. oznacza to zanik norm moralnych.
Roszada moze rozwiniesz ta definicje?

Bo biorac definicje światkowską, a świecką to....to widze jakies sprzecznosci.
Oo a Roszada jeszcze jedną definicje wymyślił i Gremczak sie przyłaczył :))
Ja tu chciałam na poważnie, ale widze że panowie cos wypili. To chyba tez pojde po kieliszek... :))
To nie "Roszada wymyślił" tylko sami świadkowie wymyślili ( a ściślej CK) taką "szeroką" definicję rozpasania (nie mającą absolutnie nic wspólnego z  prawdziwym znaczeniem tego słowa, które można znaleźć w słownikach) a pod którą - jak napisała "Cytryna" - można podciągnąć absolutnie wszystko, i z tego powodu jest to najczęstszy obecnie "powód" wykluczania.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Luty, 2020, 17:52 »
Rozpasanie jak nic stoi w Biblii. Nie ja je tam wpisałem. Jest w innym języku. Ale jest.
Jak byliśmy dzieciakami matka jednego 'diabła' krzyczała: 'ty rozpasana bestio'.
Nie byliśmy świadkami. Biblii jeszcze nikt nie przeczytał. Jednak wszyscy wiedzieli o co chodzi.

Na szybko wziąłem pierwszą stronę góglarki w terminologii 'rozpasanie'. Jest to samo co u świadków. Świadki sobie tego nie wymyślili. Definicja nieświadkowa jest tak pojemna, że zmieści dżambo dżeta.

Dobrze, że się zapisałem kiedyś do świadków. Poznałem rozpasanie. Na co dzień nie było by mi potrzebne. Tak samo jak śrubki prawoskrętne. Bardzo dobrze, że ktoś hydraulikom rozpisał czym jest rozpasanie. Hydraulicy książek nie czytają. Nie mieli wtedy podłączonego Internetu. Jakoś trzeba ludziom wytłumaczyć znaczenie słów. Weź jeden z drugim słownik języka polskiego i znajdź hasło; 'miłość'. Może ktoś się nauczy.
Kompletnie nie rozumiem o co chodzi? Mało kumaty jestem w temacie. Warto grac głupka. ;)


Offline Sebastian

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Luty, 2020, 18:06 »
widzę że teokratyczne "rozpasanie" to taki odpowiednik radzieckiego paragrafu o "stawianiu oporu przy aresztowaniu" :) czyli jak władza chce to obojętnie jaką metodą dopnie swego...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Luty, 2020, 18:08 »
Rozpasanie w/g JWorg
 https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002770

Postępki wynikające z zuchwałej postawy, wyzutej z szacunku, nacechowanej pogardą dla prawa i władzy. „Rozpasanie” jest tłumaczeniem hebrajskiego słowa zimmáh, oddawanego też przez „wyuzdanie” (Kpł 18:17; 19:29). Grecki wyraz asélgeia („rozpasanie”) definiowany jest także jako „rozwiązłość; wyuzdanie; bezwstyd; lubieżność” (Gal 5:19, przyp. w NW; 2Pt 2:7, przyp. w NW).
 ,,nie odnosi się wyłącznie do niemoralności płciowej. W Piśmie Świętym rozpasaniem nazwano np. zbiorowy gwałt (Sdz 19:25; 20:6), nierząd (Jer 13:27; Eze 23:44) i rozlew krwi (Ps 26:9, 10; Eze 22:9; Oz 6:9). W rozpasaniu lubuje się „człowiek wyzuty z zasad”, a tych, dla których jest ono „jak zabawa”, nazwano głupcami, czyli ludźmi pozbawionymi kręgosłupa moralnego (Iz 32:7; Prz 10:23).

Rozpasanie w/g wujka google.
 https://pl.glosbe.com/pl/pl/rozpasanie

Definicje
Sprośność, demoralizacja, znieprawienie, zepsucie. Rozpusta

Synonimy
zepsucie · degrengolada · rozwiązłość · rozwydrzenie · degeneracja · demoralizacja · deprawacja · bagno rozpusta · rozbestwienie · degrengolada

zanik norm
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Takajaja

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Luty, 2020, 18:13 »
Ja się nie znam na rozpasaniu. :)
Ktoś się pasie, a ktoś się już roz-pas.

Zaocznie wywalony::
Jesli mowilam o definicji slowa "rozpasanie" napisana przez Roszade to chodzilo mi wtedy o tą co powyzej cytuję.plus ponizej definicja Gremczaka :-))

Rozpasanie to wtedy gdy pasek założysz do spodni a go nie zapniesz. I tak końcówki dyndają.
 Może o takie rozpasanie się rozchodzi. :)


Offline Sebastian

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Luty, 2020, 18:21 »
Gremczak zreferował własnymi słowami to czego od lat nauczają językoznawcy tacy jak Bralczyk i Miodek :) każdy słyszał przysłowie "za króla Sasa jedz pij i popuszczaj pasa... w szlacheckiej Polsce, gdy szlachta popiła, "popuszczała pasa", aby wygodniej było im dalej ucztować i stąd wywodzi się polskie słówko "rozpasanie"
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Salome

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Luty, 2020, 19:23 »
Pozdrawia wszystkich „rozpasana”, „rozbestwiona” i „rozwydrzona” Salome. Od ponad trzech lat jestem w tym stanie. I dobrze mi z tym...... Piję za Wasze zdrowie nalewkę z pigwy! 😂😂😂
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline HARNAŚ

Odp: Rozpasanie - co to takiego?
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Luty, 2020, 19:51 »
Pozdrawia wszystkich „rozpasana”, „rozbestwiona” i „rozwydrzona” Salome. Od ponad trzech lat jestem w tym stanie. I dobrze mi z tym...... Piję za Wasze zdrowie nalewkę z pigwy! 😂😂😂
Jeno nie wznoś tostów : Na zdrowie . Bo pijąc cudze zdrowie tracisz własne  :)