INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > ATEIZM

Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.

<< < (59/59)

Wmordepchaj Szekiel:

--- Cytat: bernard w 24 Luty, 2016, 23:32 ---Dyskusja zostala wydzielona z tego wątku :
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2396.msg27589;topicseen#msg27589
Masz jakis dziwny obraz Boga.
Bog dal wolna wole czlowiekowi zrby w tej wolnosci zwrocil sie do Niego jako do zrodla zycia i szczescia.
Jezeli upomina czlowieka to naxywany jest tyranem.Jezeli nie reaguje na zlo,to wyzywa sie Go od najgorszych.
Bog na nasz obraz i podobienstwo jest w ostatecznosci zawsze odrzucany.I w sumie slusznie ,gdyz nie jest to Jego prawdziwe oblicze.

--- Koniec cytatu ---

Podobno obraz zastępuje 1000 słów... Myślę, że załączony obraz zastępuje ich nawet 100 000 jeśli nie więcej...
Jeśli zaś chodzi o "obraz i podobieństwo" - prawda jest taka, że "stworzył człowiek Boga(ów) na obraz i podobieństwo swoje" - podobieństwo zewnętrzne, podobieństwo cech charakteru itp. Zaś biblijne "i stworzył Bóg człowieka na obraz i podobieństwo swoje itd." prawie na pewno jest obarczone jakimś rodzajem ułomności jaka zwykle zachodzi podczas tłumaczenia (które "są jak kobieta: wierne nie są piękne, piękne nie są wierne") i bliższe oryginałowi zapewne jest "i stworzył Bóg człowieka na obrazę podobieństwa swojego...a zaraz potem trzeba było wezwać pogotowie i odwieźć delikwenta do specjalistów a ci - kiedy spał snem narkotycznym - bez jego wiedzy i pozwolenia z komórki ciała jego uczynili mu żonę", itd., itp. "I mnożył się człowiek sam ze sobą niejako wsobnie, w ramach tej samej puli genetycznej, nic przeto dziwnego że się tak skiepściło potomstwo jego". "Nie znieprawiło się kiedy Kain zabił Abla ponieważ... nie było wtedy jeszcze żadnego z o wiele wieków późniejszych praw danych w Dekalogu, i choć wiadomo że dopiero prawo określa czyn jako przestępczy - Kain został nazwany zbrodniarzem i  - podobnie jak nie znający Dekalogu ludzie czasów Noego - srodze ukarany".

Wmordepchaj Szekiel:
"Co tak zacichli, a? Cicho jak w kosciole..." - temat za trudny czy nie interesujący?

julia7:
Mało interesujący. Ludzie gadają o tym od epoki oświecenia i zero postępu w temacie :D

Gipiura:
Zniechęciłam się do wszelakich religii. Rozróżniam pojęcia "wiara w Boga" i "religia". Pojęcie "religia" kojarzy mi się z tym filmikiem
Co do Boga - jestem na etapie ateizmu.

Ostatni Mohikanin:
Ja polecam książki w temacie: "50 mitów o ateizmie", "50 mitów o religiach" i chyba najlepsza z nich "Bóg nie potrzebny".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej