Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy  (Przeczytany 34241 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« dnia: 23 Luty, 2016, 10:15 »
Dopisałem sie do grupy, ale po jednym wpisie mnie wywalili :) :):)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty, 2016, 10:42 »
Fajny to Strażnik Prawdy, że wywalił Cię za cytowanie prawdziwego Słowa Bożego, tylko dlatego, że fragment ten mówi prawdę o spożywaniu ciała (chleba) i krwi (wina) Jezusa.
Ostatnio czytałem ten fragment, który mnie upewnił jeszcze bardziej o konieczności spożywania ciała Chrystusa. Jednak ta prawda Biblijna jest niezgodna z pokrętną doktryną ciała kierowniczego z USA.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty, 2016, 10:44 »
Wywalili mnie, bez podania przyczyny  :'(
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty, 2016, 10:56 »
Wywalili mnie, bez podania przyczyny  :'(

To nie jest grupa mająca na celu szerzenie prawdy ale grupa utwierdzająca się w kłamstwie.
Osoby, które mówią prawdę nie pasują do tego kręgu kłamstwa.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Luty, 2016, 11:01 »
:)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Luty, 2016, 11:19 »
Biedni ci ludzie bo nawet nie wiedzą co to jest prawda i takie bzdury wypisują. CK wmawia im, że prawda to orędzie jakie głoszą ŚJ. Natomiast według Pisma Świętego prawda to Jezus, inaczej mówiąc ewangelia o Chrystusie. Bóg objawił człowiekowi tą prawdę zsyłając Syna na ziemię. Tą prawdę (ewangelię o Chrystusie) obwieszczali apostołowie i to jest prawdziwa dobra nowina dla ludzkości.
Świadkowie Jehowy podobnie jak Szatan nie chcą przyjąć tej jedynej prawdy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty, 2016, 13:56 »
:)
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2016, 13:59 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline amber

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Luty, 2016, 14:51 »
Fajny to Strażnik Prawdy, że wywalił Cię za cytowanie prawdziwego Słowa Bożego, tylko dlatego, że fragment ten mówi prawdę o spożywaniu ciała (chleba) i krwi (wina) Jezusa.
Ostatnio czytałem ten fragment, który mnie upewnił jeszcze bardziej o konieczności spożywania ciała Chrystusa. Jednak ta prawda Biblijna jest niezgodna z pokrętną doktryną ciała kierowniczego z USA.

Czy ŚJ w takim razie ten fragment ignorują? Czy tłumaczą go zupełnie inaczej, mimo, że nie powinno budzić wątpliwości jak należy go rozumieć...?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Luty, 2016, 15:01 »
Czy ŚJ w takim razie ten fragment ignorują? Czy tłumaczą go zupełnie inaczej, mimo, że nie powinno budzić wątpliwości jak należy go rozumieć...?

Godni  spożywania "emblematów" - chleba i wina, nie ciała i krwi! są tylko pomazańcy patrz. Ciało Kierownicze. Zwykli świadkowie tylko siedzą na "pamiątce" i obserwują podając sobie talerzyki z chlebem i kielich z winem.

Fałszowali biblię, by czasem nie "łamać chleba" :) jak katolicy.

Więcej na stronie u Piotra: http://www.piotrandryszczak.pl/lamanie-chleba-czy-spozywanie-posilku.html

"To jest Ciało moje" czy "To oznacza moje ciało"?

http://www.piotrandryszczak.pl/to_jest.html
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2016, 15:14 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Luty, 2016, 17:59 »
Czy ŚJ w takim razie ten fragment ignorują? Czy tłumaczą go zupełnie inaczej, mimo, że nie powinno budzić wątpliwości jak należy go rozumieć...?

Tłumaczą go w ten sposób, że dotyczy on symbolicznego spożywania ciała i krwi Jezusa Chrystusa i odnosi się do wszystkich jego uczniów namaszczonych i nie. To symboliczne spożywanie polega na wierze w zbawczą moc ofiary Jezusa i nie ma nic wspólnego ze spożywaniem chleba i wina na Pamiątce. Argumentują to tym, że Jezus wypowiedział te słowa rok wcześniej przed ustanowieniem Wieczerzy Pańskiej i nie mają one z nią nic wspólnego. ( Prowadzenie rozmów, rs 230-231)
Dla mnie taka argumentacja to totalna bzdura. Bo w wersecie 56 jest napisane: "Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim."
W jedności z nim mogą pozostać tylko Ci, którzy do niego należą, otrzymują Ducha Świętego.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty, 2016, 18:02 »
itd. itd.

Można by znów cytować strażnice, kto ma Ducha Świętego i od kiedy, a kto go nie ma i dlaczego. I można byc tak brnąć bez końca w oparach absurdów strażnicowych.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline amber

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty, 2016, 23:40 »
Dziękuję Wam bardzo. Ja po prostu próbuję to jakoś zrozumieć i jakoś sobie "ogarnąć"...


Offline Fantom

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Luty, 2016, 09:11 »
Na Nicola rzadzi.Jak komitet starszych wykluczy,to przynajmniej można się odwołać.

Brat Jan
12 godz.
INFORMACJA
Zainteresowani nie będący Świadkami Jehowy lub bracia o profilu , z którego nie wynika, iż są Świadkami Jehowy, a pragną przyłączyć się do naszej grupy prosimy o kontakt z moderatorem na priv.

 moze Brat Jan to straznik prawdy?
 Brat Jan ma fikcyjne zdjecie https://www.google.co.uk/search?safe=strict&tbs=simg:CAESzwEazAELEKjU2AQaBAgXCD0MCxCwjKcIGmIKYAgDEiixH7wasB-MGaUOtxr-H74avRqzGtk61TraOo0u7CTrP9I6xC7rJNY6GjAlIC2CZ5R1Gr1Nub5_1N7mH3pZc9WhaTtHy-xtojDC-mFSXRDWIHjygr0UV3w1bUk8gAwwLEI6u_1ggaCgoICAESBHUPOEEMCxCd7cEJGjgKCAoGcGVyc29uCgoKCG9mZmljaWFsCgcKBWVsZGVyCg4KDGVudHJlcHJlbmV1cgoHCgVzbWlsZQw&q=ricky+king&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj65YSk_I_LAhWMPRQKHdFNBscQsw4IKQ&biw=1366&bih=701#imgrc=bkAdNk3GJTcahM%3A
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 09:26 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Dietrich

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Luty, 2016, 09:33 »



Dopiero teraz na to wpadłeś?
Przecież po tym blamażu z opublikowaniem nazwisk nie miał innego wyjścia jak zmienić "tożsamość" hehe.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 09:35 wysłana przez Dietrich »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Luty, 2016, 09:39 »
Jest takie powiedzenie: "Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy"  :)
Czy to samo dotyczy "inkwizytora" Strażnik Prawdy vel. Brat Jan  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.