Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy  (Przeczytany 34302 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Maj, 2016, 12:02 »
I ciocie się cieszą
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Czerwiec, 2016, 15:40 »
Nie rozumiem dlaczego tak zajadle prześladujecie Brata Janka? Przecież chłop naprawdę się narobił.
Udało wam się kiedyś założyć zbór albo chociaż grupę na oddaleniu?
A on tego czynu dokonał. Co z tego że w cyberprzestrzeni.

W jego wirtualnym zborze są prawdziwi głosiciele, oddani chwalcy logo jw.org.
On piastuje przywilej takiego sługi zboru z przed 1972r. Ma bardzo ważne zadanie. Jakie?
Otóż Bóg mu powierzył udostępnianie i tłumaczenia pokarmu na czas słuszny. To zaszczyt być strażnikiem prawdy. U boku jego wierna małżonka, wsparcie, prawdziwy skarb. na przywileju służebnicy pełnoczasowej o jakże romantycznym imieniu - Nicola.

Być może w realnym świecie Brat Jan nie może otrzymać przywileju w zborze, gdyż starsi go nie rozumieją. Może jest na jakimś
przywileju ale chciałby zaszczytniejsze przydziały służby.

Tak czy inaczej robi kawał dobrej roboty - jest narzędziem do monitorowania rynku, czyli służy do oceny nastrojów społecznych.

W biurze oddziału siedzi sobie taki ludek przed kompem i patrzy co ten Jasiu wyczynia.
Jeśli uzna, że wskaźniki dochodzą do czerwonej kreski melduje swojemu zwierzchnikowi: "szefie, wskaźnik G sięgnął poziomu N"
Po czy zwierzchnik informuje swojego zwierzchnika, tamten swojego, aż 7 krasnoludków po otrzymaniu raportu
zbiera się w środę w tajnym gabinecie, gdzie odprawiają czary mary. Potem jeszcze pocierają szklaną kule i informują ją,
że jest to najlepszy moment na wprowadzenie nowego światła ponieważ społeczeństwo jest gotowe.
Szklana kula liczy na kalkulatorze jaki będzie z tego zysk, po czym wyraża swoją aprobatę.

I tak to 1 z 7 pokazuje na wykresie, że pokolenie od 1914 to 4 pokolenia, ale jednak 2 pokolenia, które się zazębiają i tak
otrzymujemy 1 pokolenie, które nie przeminie, aż się to wszystko stanie.
A lud się cieszy! 


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #107 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 08:23 »
:)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #108 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 16:23 »
Wzruszające  :)
Piękny przykład wybaczania...Ale...
Czy ten człowiek miał świadomość, że prowadząc "studium biblijne" tak naprawdę prowadzi szkolenie organizacyjne?
Czy miał świadomość, że takie korporacyjne podejście może skutkować brakiem szacunku dla życia - a jest to oczywiście sprzeczne z Biblią?
Niestety jest to przykład jakich wiele niezależnie od religii. Tak więc przypisywanie sobie wyłączności miłosierdzia nie tylko obraża innych ludzi postępujących w ten sposób, ale w pewnej mierze także Boga, którego rzekomo wyznają.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #109 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 17:00 »
Wzruszające  :)
Piękny przykład wybaczania...Ale...

Ale najprawdopodobniej nieprawdziwy. Słyszałem tę opowiastkę w różnych wersjach. ŚJ kochają takie miejskie legendy, ale nikt nie potrafi dokładnie powiedzieć na którym kongresie, kto gdzie i jak.


Offline TomBombadil

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #110 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 18:48 »
U nas też było podobnie,tylko,że to niby gdzieś na wsi,facet z domu,nie mieszkania. A ojciec odwiedzał go w więzieniu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #111 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 21:31 »
A ja sobie wyobraziłem fanatyczna siostrę żony jak tego słucha z otwartymi ze zdziwienia ustami, cała w wypiekach i przyjmuje to jako pewnik, bo... to bracia powiedzieli. Bez komentarza  :o
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #112 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 22:16 »
Jak myslicie? Czy te wszystkie historie opisane w strażnicy typu "pewien brat", "pewna siostra" są choc troche prawdziwie?

Wg mnie, w redakcji siedzi koleś czy kobita i smaży różne historie, żeby zamknąć numer.

CZy świadkowie czytając te mdłe historyjki, faktycznie myślą że to prawda?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #113 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 22:24 »
Jak myslicie? Czy te wszystkie historie opisane w strażnicy typu "pewien brat", "pewna siostra" są choc troche prawdziwie?

Wg mnie, w redakcji siedzi koleś czy kobita i smaży różne historie, żeby zamknąć numer.

CZy świadkowie czytając te mdłe historyjki, faktycznie myślą że to prawda?
Reklama dźwignią handlu takie hasło kiedyś krążyło. Muszą jakoś omamić ludzi, żeby kupowali, ten wątpliwej jakości towar jaki jest WTS.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #114 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 22:28 »
Reklama dźwignią handlu takie hasło kiedyś krążyło. Muszą jakoś omamić ludzi, żeby kupowali, ten wątpliwej jakości towar jaki jest WTS.

Towar z krótkim terminem przydatnosci do spożycia. Po odejsciu od kasy - reklamacji nie uwzględniają.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 23:05 »
Jak myslicie? Czy te wszystkie historie opisane w strażnicy typu "pewien brat", "pewna siostra" są choc troche prawdziwie?
Wg mnie, w redakcji siedzi koleś czy kobita i smaży różne historie, żeby zamknąć numer.
CZy świadkowie czytając te mdłe historyjki, faktycznie myślą że to prawda?

Część z nich jest prawdziwa, część jest mocno podkoloryzowana. To jeśli chodzi o Strażnicę - tam mimo wszystko raczej nie zamieszczają totalnie zmyślonych historii. Ale już doświadczenia puszczane podczas kongresów to niejednokrotnie tzw. radosna twórczość.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #116 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 23:12 »
Ale najprawdopodobniej nieprawdziwy. Słyszałem tę opowiastkę w różnych wersjach. ŚJ kochają takie miejskie legendy, ale nikt nie potrafi dokładnie powiedzieć na którym kongresie, kto gdzie i jak.

Też to słyszałem w różnych wersjach wiele razy.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #117 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 09:27 »
:)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #118 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 14:47 »
Ooo. Jakaś nowa natchniona ewangelizatorka:) A może to nowe wcielenie Brata Jana?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB - Biblia magnesem prawdy
« Odpowiedź #119 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 19:18 »
Chyba jego żona.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),