BYLI... OBECNI... > PSYCHOMANIPULACJA

psychomanipulacja

<< < (15/16) > >>

Światus:
Znalazłem ciekawy materiał nt. prania mózgu na YouTube.
Materiał jest ciekawy, bo jest bardzo szczegółowy i z tego samego powodu jednocześnie trochę męczący. Myślę, że warto posłuchać, jest sporo punktów stycznych z metodami wTS.
Lektor ma tendencję do czytania "poczucie wina", zamiast "poczucie winy".
Wg mnie warto zacząć słuchać od ~28 minuty.

Eustoma:
Super! Dzięki za udostępnienie👍🏻.
Bardzo szczegółowe wyjaśnienie wpływania na psychikę ludzi.

Pozdrawiam

Storczyk:
Bardzo dobry ,nie jest męczący dla kogos kto to przerabial na wlasnej skórze.Wszystko w temacie.Ja weszlam tam jako nastolatka i nawet potrafie sobie ten proces prania mojego mózgu odtworzyć☺.

stinkfist34:

--- Cytat: Estera w 19 Grudzień, 2016, 10:51 ---  Bóg, napewno nie posługuje się KŁAMSTWEM, żeby pokazać PRAWDĘ.

  DORKAS, świetnie to wszystko ujęłaś.
  I wyszło jak zwykle: ... to szeregowi bracia są winni, NIE ich pasterze wymyślający "wskazówki i zalecenia" ...
  WTS skutecznie odebrała szczerym, ufnym ludziom, zdolność do logicznego myślenia.
  A areli pisze, że trzeba używać własnego mózgu, słuchać sumienia i korzystać z prawa do wolnej woli.
  To nie jest LINIA NAUK WTS!! !! !!
  Jak mają z tego korzystać, skoro zostali WŁAŚNIE ... TEGO ... WSZYSTKIEGO POZBAWIENI? ...
  I według tego co zacytowałaś ... z areli ... TO OKAZUJE SIĘ, ŻE TO CIAŁO KIEROWNICZE JEST FANATYCZNE!! !! !!
  Bo to oni do tego doprowadzili, że ludzie nie podejmują własnych przemyślanych decyzji.
  TO JEST DOPIERO PSYCHOMANIPULACJA I TO Z NAJWYŻSZEJ, MOŻLIWEJ PÓŁKI.

--- Koniec cytatu ---

Problem wynika też z tego, że ŚJ żyją trochę (na pewno Ci bardzo zaangażowani) w tzw. "komorach echa". Wszystkie informacje jakie do nich docierają potwierdzają doktrynę ŚJ. Na zebraniach, w literaturze i często na spotkaniach ze znajomymi. To utwierdza ich w przekonaniu, że ŚJ są "wybrani". Odrzucają wszelką krytykę. Poprzez zakazy lub ograniczenia kontaktu z "odstępcami" i "ludźmi ze świata" nie docierają do nich głosy krytyczne odnośnie organizacji. Nie czytają książek o sektach, książek psychologicznych bo wydaje im się, że przecież na zebraniu są przed tym ostrzegani i może to zburzyć ich wiarę (serio??). Są odizolowani od innej przekładni Biblii. Nawet jeżeli dotrze do ŚJ jakaś niepochlebna informacja, jest ona często wypierana. Zagłuszana przez organizację i własny zmanipulowany umysł.

Bugareszt:

--- Cytat: stinkfist34 w 20 Lipiec, 2019, 09:10 ---Problem wynika też z tego, że ŚJ żyją trochę (na pewno Ci bardzo zaangażowani) w tzw. "komorach echa". Wszystkie informacje jakie do nich docierają potwierdzają doktrynę ŚJ. Na zebraniach, w literaturze i często na spotkaniach ze znajomymi. To utwierdza ich w przekonaniu, że ŚJ są "wybrani". Odrzucają wszelką krytykę. Poprzez zakazy lub ograniczenia kontaktu z "odstępcami" i "ludźmi ze świata" nie docierają do nich głosy krytyczne odnośnie organizacji. Nie czytają książek o sektach, książek psychologicznych bo wydaje im się, że przecież na zebraniu są przed tym ostrzegani i może to zburzyć ich wiarę (serio??). Są odizolowani od innej przekładni Biblii. Nawet jeżeli dotrze do ŚJ jakaś niepochlebna informacja, jest ona często wypierana. Zagłuszana przez organizację i własny zmanipulowany umysł.

--- Koniec cytatu ---

Ja widzę też inny problem, treści ze strony jworg faktycznie w niektórych przypadkach są z kosmosu ale większość jest w miarę ok i wiele rzeczy jest sensownych i nawet w miarę zgodnych z Biblią, niestety nie wiem na jakiej zasadzie świadkowie przekazując te nauki zaczynają sobie je "wzmacniać" i przekazując je dalej, te nauki zaczynają być już całkiem mniej sensowne i trafiając do ludzi mają całkiem inny oddźwięk. Druga rzecz którą zauważyłem to to że jak mnie ktoś zapyta o coś z Biblii czego nie wiem to przynajmniej ja mówie po prostu: nie wiem, nie rozumiem tego itp, zapytasz świadka o co kolwiek to on wie wszytko , to nic że jego odpowiedzi są bzdurne i nie ma temat ale zawsze będzie się starał odpowiedzieć

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej