Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium - maj 2016  (Przeczytany 7629 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Strażnica do studium - maj 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Luty, 2016, 06:58 »
Przecież wielu oglądających jw tv żyje skromnie.

Kiedyś krążył wśród ludzi przekaz, jakoby ŚJ otrzymywali "dolary z Ameryki" za chodzenie po domach  :) Przyznam, że sam w to wierzyłem, gdyż w głowie mi się nie mieściło, że można tak za frajer chodzić po domach i narażać się na drwiny, miauczenia, itp.
Teraz już wiem, że dolary owszem, ale płyną w drugą stronę. A większość ŚJ zaciska zęby i pomimo drwin stara się docierać do ludzi z dobrą nowiną. Naprawdę ogromny szacun za to!!!
Ja chyba nigdy nie ośmieliłbym się w ten sposób...
Ogromny podziw dla nich, ale i współczucie  :( Dobra nowina o Królestwie Bożym jest niestety obecnie coraz bardziej zastępowana propagandą WTS-u i ichnimi "naukami" w miejsce biblijnych  :-\
A to oni firmują niejako swoimi twarzami ten przekaz. To na nich skupiają się wszelkie ludzkie drwiny i frustracje  :( Ale CK im wmawia, że tak jak Jezusa prześladowali, tak i ich to dotyka. Chociaż sami konsekwentnie umniejszają Jego rolę, wręcz pomijając ją często  >:(

I coraz bardziej widocznym jest, że WTS to sekta! Dlaczego? Coraz większy nacisk na kult jednostki (CK) połączony z wiarą w jego nieomylność, wyjątkowość i wyłączność. Wymagane  coraz bardziej ślepe posłuszeństwo, zerwanie więzi rodzinnych i społecznych oraz... coraz większy nacisk na ofiary nie tylko "warg" (głoszenie) ale przede wszystkim mamony!!!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - maj 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Luty, 2016, 08:57 »
Kiedyś krążył wśród ludzi przekaz, jakoby ŚJ otrzymywali "dolary z Ameryki" za chodzenie po domach  :) Przyznam, że sam w to wierzyłem, gdyż w głowie mi się nie mieściło, że można tak za frajer chodzić po domach i narażać się na drwiny, miauczenia, itp.
Teraz już wiem, że dolary owszem, ale płyną w drugą stronę.
Co do plotki o płaconych dolarach ŚJ oni sami są sobie winni.
W latach 20. XX wieku publikowali traktat, którego oryginał mam:

Nagroda za Obronę Wiary Rzymsko Katolickiej $1.500.00

http://www.piotrandryszczak.pl/pszenica.html

Nikomu 1500 dolarów zapewne nie dali, ale efekt osiągnęli. ;)
Ludzie zaczęli wierzyć, że u ŚJ płaci się dolary. :)
I to się będzie za nimi ciągnąc do Armagedonu. ;D

Zresztą o podobnej akcji wspomniał Rocznik ŚJ 1994, skan jak wyżej pod linkiem. 130 000 marek polskich.


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - maj 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Luty, 2016, 09:04 »
Inny [......] też chwalił się, że niby chce dawać funty za Trójcę:

„Kpiny się skończyły, gdy wybuchła I wojna światowa. Arthur regularnie głosił klientom przychodzącym do jego sklepu, a za szybą wystawiał literaturę biblijną. Umieścił tam również ogłoszenie, że zapłaci 100 funtów osobie, która udowodni istnienie Trójcy. On sam stanowczo odrzucał ten niebiblijny dogmat. Wyzwaniu temu nikt nigdy nie sprostał” (Strażnica 01.06 2015 s. 12).

Jak ktoś takie głupawe rzeczy robi to nie dziwota że ogon pieniędzy się za nimi ciągnie od 100 lat. :)

Ciekawe ilu takich mądralińskich robiło takie akcje, plus kolportowanie tych traktatów dolarowych i markowych. :-\

Nemo: Słownictwo!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica do studium - maj 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Luty, 2016, 09:48 »
. Umieścił tam również ogłoszenie, że zapłaci 100 funtów osobie, która udowodni istnienie Trójcy. On sam stanowczo odrzucał ten niebiblijny dogmat. Wyzwaniu temu nikt nigdy nie sprostał” (

W/g mnie takie zakłady o udowodnienie jakiejś tezy, to forma hazardu której WTS stanowczo nie popiera. ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi