Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Uratować choć jedno życie  (Przeczytany 2704 razy)

John Kovalsky

  • Gość
Uratować choć jedno życie
« dnia: 21 Styczeń, 2016, 22:50 »
Broszura na temat zakazu transfuzji krwi u Świadków Jehowy przeznaczona dla personelu medycznego a także dla osób potencjalnie zagrożonych przez politykę Towarzystwa Strażnica w tym temacie. http://ex-jw-pl.blogspot.com/2016/01/uratowac-choc-jedno-zycie.html
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2016, 23:06 wysłana przez John Kovalsky »


od-nowa

  • Gość
Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń, 2016, 23:56 »
Dziękuje za linka do tej broszury!
Kilka pierwszych stron na dziś przeczytałam, mocne argumenty są tam przedstawione przeciw polityce WTS-u w kwestii krwi!
Sama jeszcze będąc śJ nie zgadzałam się z taką wykładnią  przez CK, że wstrzymywanie się od  spożywania krwi, to odmowa wtłoczenia  jej dożylnie przez transfuzję krwi, często jedyną nadzieją na uratowanie życia, a skoro uczą i mówią, że chodzi o szacunek do świętości życia, to jak można odmówić ratowania świętego życia :-\
Następne zaprzeczanie tego co chcą śJ udowadniać.
Takie jest to ich gmatwanie, urabianie w/g swoich widzimisię tekstów biblijnych i samej Biblii.


John Kovalsky

  • Gość
Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń, 2016, 00:04 »
Transfuzja krwi nie jest równoznaczna ze spożywaniem krwi. Krew spożywana jest wydalana z organizmu. Tu chodzi o podtrzymanie życia ciała. Poza tym Tora zakazuje spożywania krwi zwierząt a transfuzja tym nie jest. Myślę, że każde ratowanie życia jest przez Boga popierane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń, 2016, 00:18 »
Transfuzja krwi nie jest równoznaczna ze spożywaniem krwi. Krew spożywana jest wydalana z organizmu. Tu chodzi o podtrzymanie życia ciała. Poza tym Tora zakazuje spożywania krwi zwierząt a transfuzja tym nie jest. Myślę, że każde ratowanie życia jest przez Boga popierane.
Zgadza się, tak uważam. Dlatego napisałam, że u śJ wykładnia wersetów biblijnych dotycz. spożywania krwi, ma się nijak do ratowania życia przez transfuzję krwi, zwłaszcza powołując się na świętość życia i go nie ratując.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń, 2016, 07:58 »
Czy tą broszurę można gdzieś pobrać, np. w *.pdf?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń, 2016, 08:44 »
Proszę bardzo: https://drive.google.com/file/d/0B6x59Q9rx60oY3BvaWpac3RIVEU/view (by pobrać należy kliknąć w przycisk na górze)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2016, 08:47 wysłana przez M »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Uratować choć jedno życie
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń, 2016, 09:05 »
Bardzo bardzo Ci dziękuję  :)

Akurat mam w rodzinie ten problem na tapecie. I jak tu nie wierzyć w "pokarm we właściwym czasie"  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.