Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej  (Przeczytany 6686 razy)

Offline Iza

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Styczeń, 2016, 17:13 »
Żartujesz....
Nie śmiałabym z takiej rzeczy żartować 😒
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Styczeń, 2016, 17:59 »
Ja kiedyś przyniosłam Pismo Sw. w edycji sw. Pawła, B.dobry przekład ale siostra powiedziała, żebym jej tego demonicznego przekładu nawet nie pokazywała, a na wizycie starszy powiedział , ze to innych gorszy, ze posługę sie rożnymi przekładami i najlepiej jak przestanę to robic,
 Przy tym powołał sie na  list do Rzymian , ze jak Paweł jak kogos gorszylo  ze je mięso to powiedział , ze mięsa juz nie zje na wieki.  (Nie wiem jak ten przykład ma sie do korzystania z rożnych przekladów Biblii ?)
Ja bym taki ludziom pokazał cytaty w nowych Strażnicach z innych Biblii:

*** w14 1.4 s. 6 Czy powinieneś się modlić? ***
Tak samo Bóg może spełnić stosowne „pragnienia twego serca” we właściwym czasie, jeśli nie przestaniesz się o to modlić (Psalm 37:4, Edycja Świętego Pawła).

*** w14 1.4 s. 10 Możesz się oprzeć pokusie! ***
Biblia ostrzega: „Kto więc cudzołoży, jest nierozumny, kto tak czyni, sam niszczy swoje życie” (Przysłów 6:32, 33, Edycja Świętego Pawła).

To są chorzy ludzie, którzy Biblie, które cytuje Towarzystwo nazywają demonicznymi, bo wtedy okazuje się, że ono serwuje im demonizm do nauczania. ;D


Offline M

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń, 2016, 18:34 »
A nowa kartka z przydziałem zadania na zebraniu wygląda tak:


(kliknij, by powiększyć)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń, 2016, 21:48 »
Te zadania to kosmos.
W jednym z punktów padło pytanie o to którą lekcję domowniczka wybiera a odpowiedź była w stylu "pierwsze wolne". Padłem.

Natomiast JASNO widać, że głosiciele NIE UMIĄ dokonywać odwiedzin. Kompletnie. I obawiam się, że mogą się nauczyć, czyli będą skuteczniejsi. Niedobrze.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń, 2016, 22:09 »
Czytam te Wasze posty i sie zastanawiam, czy na tych zebraniach jest też jakakolwiek forma "duchowości"?

Wielu nieświadomych ludzi mówi że w tych budynkach to swiadkowie mają nabożeństwa.  :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Styczeń, 2016, 22:18 »
Czytam te Wasze posty i sie zastanawiam, czy na tych zebraniach jest też jakakolwiek forma "duchowości"?

Wielu nieświadomych ludzi mówi że w tych budynkach to swiadkowie mają nabożeństwa.  :)
Mylisz ŚJ z zielonoświątkowcami.
ŚJ to dogmatyczna grupa a nie duchacze. ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Styczeń, 2016, 22:20 »
Mylisz ŚJ z zielonoświątkowcami.
ŚJ to dogmatyczna grupa a nie duchacze. ;)
No tak.

Przepraszam. Zachowałem sie jak gówniarz. Więcej się to nie powtórzy... :(
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2016, 22:24 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Styczeń, 2016, 22:22 »
No tak.

Przepraszam. Zachowałem sie jak gówniarz. Więcej się to nie powtórzy.
Stojaki, czasopisma, a nie Duch. ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Styczeń, 2016, 08:07 »
Generalnie to CK strzeliło sobie nieco w kolano wyłączając punkty przemawiania. Bo tym samym przestali sobie szkolić następnych mówców, za kilka lat będą tego owoce..ale to już nie mój problem  ;)

To jest przygotowanie do transmisji wykładów z jednego miejsca.
Podobnie listy cytowane przez M. na to wskazują: odnośnie łączy internetowych, zakupu urządzeń multimedialnych, itp.
Zamiast amatorszczyzny, jak często piszecie na forum o wykładowcach, czysty profesjonalizm: np. braciszek z CK na wzór TV-JW wygłasza wykład, a jego tłumaczenie jest transmitowane do wszystkich sal jako niedzielny wykład.
W ten sposób naprawdę zapanuje jedność  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline wspaniale

Odp: Teokratyczna Szkoła Służby Kaznodziejskiej
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń, 2016, 00:48 »
koniec szkoły przemawiania, są telewizory, wi fi - będą wykłady z biura oddziału. Jeden brat tysiące zborów będzie miało wykład.
Trzepanie wstępów, odwiedzin ...
i wręcz oduczanie czytania biblii.
Jedynie masz czytać strażnicę, oglądać jotwuorgativi i koniec.
Starsi rezygnują z "przywilejów", za mało nowych chrzczonych, mało kasy wszystko na odszkodowania idzie.
Kurcze mam czarne wizje. Jestę odstępcą
=========
Wspaniale