Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wita was Jozue  (Przeczytany 4149 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń, 2016, 21:44 »
Witam braci i siostry :)
Witam Cię serdecznie  :)
Gdyby jednak kiedyś, coś "wbiło Cię w podłogę", bo w życiu nigdy nic, nie jest pewne odezwij się, dobrze jest dzielić z  przychylnymi ludzmi radości i smutki  :)
Wszystkiego Najlepszego na Twojej drodze życia  :)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2016, 21:47 wysłana przez od-nowa »


Offline gerontas

Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń, 2016, 23:50 »
A WTS bylo jest i będzie naszą organizacją, a świadczy o tym to że i wy tutaj ciągle o niej myślicie i piszecie. :)

Zgadza się bo, dla wielu z nas organizacja (kurcze, to słowo kojarzy mi się z firmą lub ONZ) jest związana z większą częścią naszego życia. Czasem są to wspomnienia pozytywne, ale dla mnie w większości negatywne. A niniejsze forum jest dla niektórych środkiem psychoterapii. Stąd ciągły powrót do przeszłości.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń, 2016, 06:59 »
Nie sądzę aby cokolwiek wbiło mnie w podłogę. Znam prawdę i prawdę o prawdzie. (a także prawdę o prawdzie o prawdzie, tak tak, "odstępcy" też czasem lubią manipulować faktami). :)
A WTS bylo jest i będzie naszą organizacją, a świadczy o tym to że i wy tutaj ciągle o niej myślicie i piszecie. :)

Niestety dla wielu organizacja jest jak odcisk, którego nie mogą się pozbyć, bo takie wycisnęła piętno na psychice.
Dla innych, którzy nie byli w środku ale ich bliscy tak, organizacja jest czającym się wciąż zagrożeniem.
Dla tych, co mieli szczęście i nigdy nie doświadczyli kontaktu, organizacja jest po prostu zjawiskiem społecznym które próbują poznać i obnażyć mechanizmy jej funkcjonowania.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline mariusz nowak

Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń, 2016, 09:52 »
Nie sądzę aby cokolwiek wbiło mnie w podłogę. Znam prawdę i prawdę o prawdzie. (a także prawdę o prawdzie o prawdzie, tak tak, "odstępcy" też czasem lubią manipulować faktami). :)
A WTS bylo jest i będzie naszą organizacją, a świadczy o tym to że i wy tutaj ciągle o niej myślicie i piszecie. :)

Ciekawe jest Twoje podejście.
Ale myślę, że większość jest tutaj całkowicie z odwrotnych przyczyn - dlatego, że czują , iż stracili trochę czasu poprzez związek z Organizacją i teraz wolą przeznaczyć cześć tego czasu na edukację innych o Organizacji.  Poza tym , kto jak nie były Świadek Jehowy , jest w stanie pomóc tym , którzy mają pytania będąc Świadkami Jehowy?

Z jednym masz rację . Ludzie manipulują, czasami nieświadomie , czasami w imię pewnych wartości.  Tylko warto pomyśleć, jaką ktoś ma korzyść z tego. Bo jeżeli ktoś ma finansową, to manipulacja manipulacji nierówna. A poza tym żyjemy w świecie w którym rozmywają się pojęcia. Dzisiaj manipulacją nazywa się nawet wychowanie dziecka....

W każdym razie witaj Jouze na forum.
Mario


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń, 2016, 20:25 »
Nie sądzę aby cokolwiek wbiło mnie w podłogę. Znam prawdę i prawdę o prawdzie. (a także prawdę o prawdzie o prawdzie, tak tak, "odstępcy" też czasem lubią manipulować faktami). :)
A WTS bylo jest i będzie naszą organizacją, a świadczy o tym to że i wy tutaj ciągle o niej myślicie i piszecie. :)

  Jesteś bardzo pewny siebie.
Pamiętaj...nadzieja prowadzi do zwycięstwa, zbytnia pewność siebie do porażki.
Obyś się jeszcze nie zdziwił. :P

 PS. Coś czego się pozbyłam nie jest już moje.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2016, 21:02 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


John Kovalsky

  • Gość
Odp: Wita was Jozue
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Styczeń, 2016, 23:12 »
Jozue, piękne imię.