Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znani naukowcy !!!!  (Przeczytany 9636 razy)

Offline mariusz nowak

Znani naukowcy !!!!
« dnia: 12 Styczeń, 2016, 18:03 »
Na temat manipulacji słowami i faktami w czasopismach Świadków Jehowy napisano już bardzo dużo. Poniżej zamieszczam przykład nieco innej natury. Warto zadać sobie pytanie - Czy obiektywizm wymaga pisania całej prawdy?, Czy Świadkowie Jehowy są bezstronni jeżeli powołują się na wewnętrzne autorytety?



PRZEBUDŹCIE SIĘ! SIERPIEŃ 2015  artykuł " Twoje komórki — żywe biblioteki! " zawiera dyskusje na temat kodu DNA. Czasopismo powołuje się przy tym na opinie dwóch bardzo znanych naukowców , którzy twierdzą , iż za wszystkim stoi Bóg. Cytat: " Wielu cenionych naukowców by się z tym nie zgodziło. Przyjrzyjmy się, jakie zdanie ma między innymi dr Gene Hwang i dr Yan-Der Hsuuw ".


Co wynika z tego artykułu?  Bardzo wiele. Po 1. Reporterzy - Świadkowie Jehowy trafiają do bardzo znanych naukowców i przeprowadzają z nimi wywiady, po 2. Świat nauki wielokrotnie potwierdza to co jest napisane w czasopismach Świadków Jehowy, po 3. Rośnie ranga Świadków Jehowy i wiarygodność ich publikacji skoro docierają Oni do znamienitych sław w różnych dziedzinach nauki.  I tak " drogą łańcuszkową " prowadzi to do końcowego stwierdzenia - Świadkowie Jehowy mają rację -> Świadkowie Jehowy to religia prawdziwa !


Ale.....  Jeszcze wtedy Przebudźcie się nie podaje , że .....  wspomniani naukowcy, opisani jako uczestnicy WYWIADÓW to nikt inny niż ...... sami Świadkowie Jehowy. Te fakty wychodzą na jaw po kilku miesiącach i to tylko dla wnikliwych badaczy publikacji Świadków Jehowy ( Patrz - poniżej źródła ).  Co z tego wynika ?  Również bardzo wiele. Ich poglądy oficjalne muszą być zgodne z nurtem religijnym Świadków Jehowy. Czy można uwiarygadniać artykuł opierając go wyłącznie na opiniotwórczości członków tej samej wspólnoty?  Czy takie artykuły są bezstronne ??   


Co o tym sądzicie?


Źródła:


1. PRZEBUDŹCIE SIĘ! NR 2 Z ROKU 2016 artykuł " Embriolog mówi o swojej wierze " opisuje rozmowę a raczej jak podaje samo ' Przebudźcie się ' wywiad z dr Yan-Der Hsuuw, który kieruje badaniami embrionalnymi na politechnice w Pingtung na Tajwanie.
Jak okazuje się z artykułu ów człowiek jest Świadkiem Jehowy!


2. PRZEBUDŹCIE SIĘ! LISTOPAD 2015 artykuł " Matematyk mówi o swojej wierze " opisuje wywiad z Gene Hwang , który jak podaje czasopismo " ma też tytuł emerytowanego profesora Uniwersytetu Cornella, gdzie wykładał i prowadził badania naukowe w dziedzinie statystyki i rachunku prawdopodobieństwa. Przez lata był jednym z najczęściej cytowanych ekspertów w zakresie statystyki, którą nadal się zajmuje..." A teraz jest Świadkiem Jehowy - po przemianie.


Errata  :
1. Dr Gene Hwang w prywatnej korespondencji przyznał , że nie jest Świadkiem Jehowy a jedynie nosił się z takim zamiarem. A wszelkie osiągnięcia miał zanim przeszedł na emeryturę, ostatnie prace zakończył w roku 2010, dopiero portem zainteresował się kościołem Świadków Jehowy. Świadkowie Jehowy naciskali na Niego aby zamknął swoją oficjalną stronę internetową związaną z jego wszystkimi pracami.
 2. Dr Yan - Der Hsuuw jest obecnie poszukiwany ale nie można znaleźć żadnego kontaktu do niego.Takiej sławy naukowiec...
3. Świadkowie Jehowy na całym świecie byli pod wrażeniem tego artykułu wyjściowego. Na swoich blogach czy stronach www powoływali się wielokrotnie na te postacie jako żywe przykłady naukowców przechodzących zmianę przekonań z ewolucji na wiarę w Boga np. http://ajjja.com/Sites/JW/ourHealth.asp , http://joanwinifred.com/?tag=knowledge
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2016, 18:10 wysłana przez mariusz nowak »
Mario


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń, 2016, 19:00 »
Jak chyba zauważyłeś, ŚJ wielokrotnie w swoich publikacjach stosują opisaną przez Ciebie metodę "wiarygodności łańcuchowej"
To nic innego jak zasada matematycznej indukcji, zakładająca, że każde twierdzenie będące ogniwem pośrednim to lemat (twierdzenie tzw. miękkie), czyli po części prawdziwe. Czyli po ludzku - każde stwierdzenie ww łańcuchu wnioskowań zawiera w sobie jakąś cząstkę prawdziwości. Tylko że sposób ich powiązania nie jest adekwatny do prawdziwości każdego ogniwa, lecz oparty na dowolnym wnioskowaniu. A właściwie nie dowolnym, tylko według z góry założonej tezy.
W ten sposób można "udowodnić" każdą, nawet najbardziej bzdurną teorię.

Przykład: W Afryce jest gorąco, więc jest wilgotno, więc często padają tam deszcze, więc występują powodzie, więc znaczna część jej powierzchni jest stale pod wodą.  :D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Technolog

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:10 »
Zawsze irytuje mnie to jak czytam: "w pewnej książce", "w pewnej encyklopedii", "naukowcy przyznają". Ani gdzie, ani kto, bez przypisów, bez źródeł. W sporadycznych przypadkach jak dobrze poszukać to znajdziesz kto, co ale w obcojęzycznej wersji czasopisma.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:13 »
Bo by okazało się, że wszystko wyrwane z kontekstu, albo z ich własnych publikacji  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline M

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:21 »
Bo by okazało się, że wszystko wyrwane z kontekstu, albo z ich własnych publikacji  ;D

Tak jak było w przypadku profesora Rama Singh, którego cytat potem musieli usuwać z Przebudźcie się.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń, 2016, 20:21 »
Dla mnie te wszystkie historyjki typu (Laura, siostra w stanie wolnym z Kanady, działa jako pionierka w zachodniej części Tajwanu. Ale jeszcze jakieś dziesięć lat temu w ogóle nie lubiła głosić. Wyjaśnia: „Wyruszałam do służby na tyle rzadko, że nie mogłam jej polubić”. Pewnego razu przyjaciele z Kanady zaproponowali jej, by przez miesiąc głosiła z nimi w Meksyku. „Właśnie tam po raz pierwszy spędziłam więcej czasu w służbie i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mi się to spodobało!”) , którymi jarają sie swiadkowie na zebraniach czytając strażnice też są wyssane z palca.
Ktoś tam w betel siedzi za klawiaturą i fantazjuje, napisze kilka linijek tekstu miłego dla ucha świadka jehowy, a potem głosiciele siedzą całą niedzielę i rozanieleni rozpływają się nad jałowym tekstem... 
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline amber

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń, 2016, 21:16 »
Dla mnie te wszystkie historyjki typu (Laura, siostra w stanie wolnym z Kanady, działa jako pionierka w zachodniej części Tajwanu. Ale jeszcze jakieś dziesięć lat temu w ogóle nie lubiła głosić. Wyjaśnia: „Wyruszałam do służby na tyle rzadko, że nie mogłam jej polubić”. Pewnego razu przyjaciele z Kanady zaproponowali jej, by przez miesiąc głosiła z nimi w Meksyku. „Właśnie tam po raz pierwszy spędziłam więcej czasu w służbie i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mi się to spodobało!”) , którymi jarają sie swiadkowie na zebraniach czytając strażnice też są wyssane z palca.
Ktoś tam w betel siedzi za klawiaturą i fantazjuje, napisze kilka linijek tekstu miłego dla ucha świadka jehowy, a potem głosiciele siedzą całą niedzielę i rozanieleni rozpływają się nad jałowym tekstem...

Mnie też się nie chce wierzyć w prawdziwość tych tekstów opisujących "cudowne przebudzenia"... To po prostu nie może być prawdziwe...
Chyba, że już za bardzo uprzedzona jestem  :P


Offline zaocznie wywalony

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń, 2016, 21:26 »
Dla mnie te wszystkie historyjki typu (Laura, siostra w stanie wolnym z Kanady, działa jako pionierka w zachodniej części Tajwanu. Ale jeszcze jakieś dziesięć lat temu w ogóle nie lubiła głosić. Wyjaśnia: „Wyruszałam do służby na tyle rzadko, że nie mogłam jej polubić”. Pewnego razu przyjaciele z Kanady zaproponowali jej, by przez miesiąc głosiła z nimi w Meksyku. „Właśnie tam po raz pierwszy spędziłam więcej czasu w służbie i ku mojemu zaskoczeniu bardzo mi się to spodobało!”) , którymi jarają sie swiadkowie na zebraniach czytając strażnice też są wyssane z palca.
Ktoś tam w betel siedzi za klawiaturą i fantazjuje, napisze kilka linijek tekstu miłego dla ucha świadka jehowy, a potem głosiciele siedzą całą niedzielę i rozanieleni rozpływają się nad jałowym tekstem...
LUDZIE MAŁEJ WIARY !!
Te historie są tak samo prawdziwe, jak to że w Tallinie na Placu Rewolucji rozdają samochody.
Tyle tylko że:
nie w Tallinie a w Moskwie
nie na Placu Rewolucji a na Placu  Czerwonym
nie samochody a rowery
i nie rozdają a kradną
 ;D
Moja żona a i pionierka z nią wcześniej mieszkająca miała wywiady na kongresie, więc wiem jak się "redaguje" takie wypowiedzi.
Są tak podkolorowane że aż głowa boli
Po "delikatnych sugestiach" jak powinna brzmieć taka wypowiedź, najczęściej nie ma ona nic wspólnego z pierwotną treścią i zamierzeniem pytanej osoby, a i niewiele wspólnego ze szczerą prawdą
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2016, 21:29 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń, 2016, 21:33 »
Mnie też się nie chce wierzyć w prawdziwość tych tekstów opisujących "cudowne przebudzenia"... To po prostu nie może być prawdziwe...
Chyba, że już za bardzo uprzedzona jestem  :P

  Ciężko w coś uwierzyć patrząc z boku  gdy cała historia brzmi jak żywcem wzięta z elementarza. Ala ma psa, ten pies to As a ta dziewczynka to Ala.
Te historie podobnie brzmią.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń, 2016, 21:36 »
  Ciężko w coś uwierzyć patrząc z boku  gdy cała historia brzmi jak żywcem wzięta z elementarza. Ala ma psa, ten pies to As a ta dziewczynka to Ala.
Te historie podobnie brzmią.

Trafiłaś w dyche...
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń, 2016, 21:46 »
Polecam artykuł u Piotra

Czy Ben Witherington III pisał w swoim artykule o palu?

http://www.piotrandryszczak.pl/czy_ben_witherington_III_pisal_o_palu.html

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline mariusz nowak

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń, 2016, 23:34 »
Jak chyba zauważyłeś, ŚJ wielokrotnie w swoich publikacjach stosują opisaną przez Ciebie metodę "wiarygodności łańcuchowej"
To nic innego jak zasada matematycznej indukcji, zakładająca, że każde twierdzenie będące ogniwem pośrednim to lemat (twierdzenie tzw. miękkie), czyli po części prawdziwe. Czyli po ludzku - każde stwierdzenie ww łańcuchu wnioskowań zawiera w sobie jakąś cząstkę prawdziwości. Tylko że sposób ich powiązania nie jest adekwatny do prawdziwości każdego ogniwa, lecz oparty na dowolnym wnioskowaniu. A właściwie nie dowolnym, tylko według z góry założonej tezy.
W ten sposób można "udowodnić" każdą, nawet najbardziej bzdurną teorię.

Przykład: W Afryce jest gorąco, więc jest wilgotno, więc często padają tam deszcze, więc występują powodzie, więc znaczna część jej powierzchni jest stale pod wodą.  :D

Tak to ma nawet swoje określenie. Logika rozmyta. Jako pojęcie stworzona przez Lotfi Zadeha, mająca zastosowanie w matematyce itp ale potocznie skierowane jest do zbiorów pozornych prawd , które dają błędny wynik.
Mario


Offline Technolog

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń, 2016, 20:35 »
Laura, siostra w stanie wolnym z Kanady, działa jako pionierka w zachodniej części Tajwanu. Ale jeszcze jakieś dziesięć lat temu w ogóle nie lubiła głosić.
A w przypisie:
"Imię zostało zmienione".


Tusia

  • Gość
Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń, 2016, 22:03 »
 ;D


Offline adam

Odp: Znani naukowcy !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marzec, 2016, 02:03 »
Nie widzę problemu w cytowaniu naukowców, którzy są Świadkami Jehowy. Ponadto ŚJ nie cytują jedynie opini swoich współwtyznawców:



Ten przyklad też pochodzi z literatury ŚJ. Znalazłem oryginalny artykuł i źródło:




 Tendencyjnie dobrałeś sobie argumenty. Problem leży gdzie indziej:

1) Świadkowie Jehowy opuścili poziom i teraz rzadko podają źródła cytatów w swojej popularnonaukowej literaturze. Pozycja "Jak powstało życie przez ewolucję czy przez stwarzanie", to ostatnia książka, na której końcu jest źrodło cytatów. Później nagle zaczęli to zaniedbywać. W książce "Czy istnieje Stwórca, który się o ciebie troszczy" powołali się nawet na profesora Macieja Giertycha i napisali, że cytat pochodzi z "pewnego filmu". Ten "pewien film" jest nakręcony przez kreacjonistów młodej ziemi: https://bioslawek.wordpress.com/2015/09/10/na-bezdrozach-kreacjonizmu-mlodej-ziemi/


Cytuj
http://rumburak.friko.pl/BIBLIA/publikacje/stworca/03.php

W wywiadzie utrwalonym w pewnym filmie dokumentalnym profesor Maciej Giertych, znany genetyk z Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, udzielił takiej odpowiedzi:

„Zrozumieliśmy, jaki ogrom informacji mieści się w genach. Nauka nie zna sposobu powstawania tej informacji samorzutnie. To wymaga inteligencji. Taka informacja nie mogła powstać przypadkowo. Przez wymieszanie liter nie otrzyma się poezji”. Następnie dodał: „Na przykład bardzo skomplikowany system syntezy DNA, RNA i białek w komórce musiał być idealny od samego początku. Inaczej żywy układ nie mógłby istnieć. Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że ten ogrom informacji stanowi dzieło rozumu”.


2) Świadkowie Jehowy zanoaszą ludziom broszury mające dowodzić, że (np.) DNA jest zaprojektowane przez Boga, a wielu z nich (o ile nie większość) nie wie o czym mówi:


https://bioslawekblog.wordpress.com/2016/01/23/czy-przejawiasz-postawe-bereiczykow-czy-rozumiesz-to-czego-nauczasz-kiedy-bronisz-biblijnej-nauki-o-stwarzaniu-swiata-i-zycia/



 Ciało Kierownicze otoczyło się amatorami zamiast utworzyć komiten weryfikujący, to co się pisze na temat nauki, złożony z fachowców, a takich w Bożej Organizacji nie brakuje:





Podczas hodowli mutacyjnych wielokrotnie powtarzane eksperymenty, polegające na napromieniowywaniu siewek potwierdziły, że liczba nowych mutantów ciągle się zmniejszała i wciąż pojawiały się te same ich rodzaje. Na podstawie tego zjawiska Wolf-Ekkehard Lönnig sformułował „prawo powtarzalnej zmienności”. Poza tym do dalszych badań wybrano mniej niż 1 procent mutacji roślin, z czego mniej niż 1 procent nadawało się do celów użytkowych. Hodowla mutacyjna zwierząt przynosiła jeszcze gorsze rezultaty, toteż całkowicie zaniechano tej metody.

Prawo powtarzalnej zmienności, a konsekwencje dla neodarwinizmu

 Wolf-Ekkehard Lönnig

https://bioslawek.files.wordpress.com/2012/02/hodowla-mutacyjna-ewolucja-prawo-powtarzalnej-zmiennoc59bci.pdf


http://lclane2.net/lonnig.html


http://www.discovery.org/multimedia/tag/wolf-ekkehard-lonnig/
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2016, 02:23 wysłana przez adam »