Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!  (Przeczytany 2140 razy)

Offline Roszada

Porównałem przykładowo dwie stopki redakcyjne z 2013 i 2016 roku z Przebudźcie się!.
Zauważyłem, że jakby zwiększono intensywność chęci pozyskania datków, przez natychmiastowe odesłanie do jw.org

Oto porównanie tekstów:

„Czasopismo to nie jest na sprzedaż. Publikowanie Przebudźcie się! wchodzi w zakres ogólnoświatowej biblijnej działalności edukacyjnej, wspieranej dobrowolnymi datkami. Jeżeli nie naznaczono inaczej, wersety biblijne są przytaczane z Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata (PŚ)” (Przebudźcie się! styczeń 2013 s. 2).

„Czasopismo to nie jest na sprzedaż. Jego publikowanie wchodzi w zakres ogólnoświatowej biblijnej działalności edukacyjnej, wspieranej dobrowolnymi datkami. Aby przekazać datek, wejdź na www.jw.org.
Jeżeli nie zaznaczono inaczej, wersety biblijne są przytaczane z Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata (NS). Symbol „NWT, 2013” oznacza zrewidowane wydanie angielskie” (Przebudźcie się! Nr 2, 2016 s. 2).

No ja wiem, że to prościej, niż wyciągać z kieszeni portfel, że mamy XXI wiek, itp. i itd.
Ale trzeba przyznać, że Towarzystwo umie jakoś dopomagać ŚJ. ;)


Offline Panter

Odp: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń, 2016, 21:18 »
Jak na razie to nie wiele można powalczyć z datkami online bo na stronie pisze:

Cytuj
Funkcja datków online jest dostępna tylko dla rachunków w jednym z poniższych krajów:

• Portoryko • Stany Zjednoczone • Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych


Offline Roszada

Odp: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń, 2016, 21:30 »
To po jaką cholerę powtarzają ang. szablon? ;D
Czy tam nie myśli ktoś?
Jak te owce owczym pędem nie patrzą co tłumaczą?

A może lada dzień się zmieni?
Nie patrzyłem od kiedy jest ta nowa wersja ogłoszenia. :-\


Offline M

Odp: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń, 2016, 23:36 »
A może lada dzień się zmieni?
Nie patrzyłem od kiedy jest ta nowa wersja ogłoszenia. :-\

Niekoniecznie lada dzień, bo opcja przelewania datków przez jw.org jest od dawna (chyba od samego początku istnienia serwisu) i odkąd pamiętam były tylko te trzy kraje.


Online gerontas

Odp: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Luty, 2016, 22:20 »
Gdy byłem na zebraniu w zeszłym tygodniu, to zgodnie nowymi wytycznymi CK wyświetlane były trzy filmy instruktażowe jak głosić z aktualnymi publikacjami.
Drugi filmik pokazuje jak młoda głosicielka proponuje młodej rozmówczyni Przebudźcie Się
Na pytanie rozmówczyni, "ile to kosztuje?"
Głosicielka mówi: "jest bezpłatne ale jeśli chciałabyś złożyć skromny datek na naszą działalność edukacyjną z przyjemnością go przyjmę".
Świadkowie Jehowy nie prowadzą działalności ewangelizacyjnej a edukacyjną. Jeśli chodzi o branie datków od ludzi przy drzwiach to biorą je na działalność edukacyjną.

Zrobiłem przegląd publikacji WTS na temat datków. Zawsze jest tam mowa o datkach na działalność edukacyjną lub po prostu działalność a czasem biblijną działalność.

*** w07 1.11 s. 18 „Moje jest srebro i moje jest złoto” ***
Zakres tej działalności oraz utrzymywanie obiektów służących jej prowadzeniu — takich jak drukarnie, biura, Sale Zgromadzeń czy domy misjonarskie — wymaga sporych nakładów. Skąd biorą się na to pieniądze? Pochodzą z dobrowolnych datków. Nikt nie domaga się od członków zborów przekazywania pieniędzy na organizację; nie pobiera się też opłat za literaturę. Jeśli ktoś pragnie ofiarować jakąś sumę na naszą działalność edukacyjną, chętnie ją przyjmujemy.

*** jl lekcja 24 Jak jest finansowana nasza ogólnoświatowa działalność? ***
Nasza działalność jest finansowana z dobrowolnych datków. Wiele postronnych osób ceni naszą biblijną działalność edukacyjną i wspiera ją datkami. Ze swej strony chętnie poświęcamy na nią nie tylko środki, ale także swój czas i siły (1 Kronik 29:9). Jeśli ktoś pragnie złożyć datek, może go wrzucić do jednej z przeznaczonych na ten cel skrzynek w Sali Królestwa lub w obiektach, gdzie odbywają się nasze zgromadzenia.

Czyżby ŚJ nie prowadzili ogólnoświatowej działalności ewangelizacyjnej?
« Ostatnia zmiana: 10 Luty, 2016, 22:27 wysłana przez gerontas »


Offline Roszada

Odp: Jak mobilizowano do przelewania datków w Przebudźcie się!
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Luty, 2016, 22:36 »
Ewangelizacja im się kojarzy z ewangelikami, a i w katolicyzmie się używa tego słowa. Trzeba być oryginalnym. :)