Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016  (Przeczytany 8250 razy)

Offline M

JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« dnia: 04 Styczeń, 2016, 12:53 »
JW Broadcasting—wersja uproszczona
"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"

STYCZEŃ 2016


Instrukcja: W kwadratowych nawiasach np. [05:10] podano minutę i sekundę w której została poruszona dana myśl, jesli ktoś chce to odszukać w materiale. Cały poniższy tekst jest opisem, parafrazą, albo cytatem pochodzącym z filmu (cytaty umieszczam w cudzysłowach). Moje komentarze są zaznaczone na bordowo.

Obejrzyj całość (jeśli nie szkoda ci marnować czasu tak jak ja) po polsku tutaj.

Streszczenie:
  • Audycję w tym miesiącu prowadzi Stephen Lett - członek Ciała Kierowniczego
  • Temat omawiany w tym miesiącu: "Szczera pochwała jest zawsze stosowna!" [01:20]
  • Żarcik z XIX wieku: "Na dobrym komplemencie mogę przeżyć dwa miesiące" [02:15]
  • Jak Jehowa ceni swojego syna Jezusa, który wiernie wspierał ojca przez eony [2:25]
  • Kolejna wizja artystyczna Jezusa w wydaniu grafików z Brooklynu. Także: Lett dopisuje brakującą część Biblii przedstawiając rozmowę Jehowy z Jezusem podczas dawania Jezusowi zadania przyjścia na Ziemię.[03:00]
  • Jezus ciężko pracował i założył kampanię głoszenia, która trwa po dzień dzisiejszy. "Pomyślmy, ile par sandałów mógł zużyć w ciągu trzyipółletniej służby!" (pewnie zero, tak jak Izraelici na pustyni)[04:00]
  • "Zachodzi jednak pytanie: Czy Jehowa cenił to wszystko, co Syn czynił dla Niego? Oczywiście! Wiemy że tak było!" (czy można zadać jeszcze bardziej durne pytanie?) [05:05]
  • Omówienie słowo po słowie słowie wypowiedzianych przez Boga podczas chrztu Jezusa. "Jehowa zawarł w tym jednym zdaniu mnóstwo pochwał. [...] Mówiąc 'umiłowany' powiedział: 'Kocham cię, Synu'" [05:45]
  • Jezus chwalił ludzi. [07:00]
  • A co z nami? (jak to śpiewał Jackson - What about us?) [08:40]
  • "Ciało Kierownicze również chciałoby naśladować Jehowę i Jezusa gorąco was chwaląc, drodzy bracia i siostry. Tak wielu z was żywo reaguje na wszelkie wskazówki czy apele 'niewolnika wiernego i roztropnego'". Przypomnienie apelu o pieniądze z maja 2015. "Zauważyliśmy, że datki w czerwcu i lipcu od razu podskoczyły o ponad 15 procent! Bardzo wam dziękujemy! Szczodrze reagują nie tylko starsi członkowie organizacji Jehowy. Ciało Kierownicze jest głęboko poruszone reakcją wielu młodych. [09:00]
  • Oto jeden przykład. Osobiście dostałem wspaniały list: 'Drogi bracie Lett! Dzień dobry! Mam 13 lat. Piszę ten list, bo obejrzałam majową audycję JW Broadcasting. Chciałabym przekazać datek na ogólnoświatową dzialalność. Trochę pieniędzy uzbierałam, a trochę dostałam od rodziny. Mam nadzieję, że się przydadzą. Chciałabym też podziękować Tobie i innym członkom Ciała Kierowniczego za JW Broadcasting po koreańsku. Teraz nasza rodzina więcej rozumie i odnosi pożytek z programu! Cała moja rodzina przekazuje podziękowania (proszę, powiedz o tym innym braciom z Ciała Kierowniczego :)). Zachęty do dawania pod względem finansowym pobudziły mnie też do dawania pod względem duchowym. W czasie letnich wakacji podjęłam pomocniczą służbę pionierską! Całą rodziną jeszcze raz bardzo dziękujemy!' Na końcu listu narysowała wielkie czerwone serce."  [10:20]
  • "Czek przesłałem do Biura Skarbnika, ale na pewno zatrzymam sobie ten wzruszający list i śliczne zdjęcie!" (nie wiedziałem, że 13-latki mogą wystawiać czeki) [11:45]
  • "Komentarze takie jak ten sprawiły, że zapragnęliśmy wykorzystać audycję w styczniu 2016 roku, by z głębi serca podziękować wam za wsparcie oraz poinformować was, co się wydarzyło od maja. A wydarzyło się wiele dobrych rzeczy." [12:00]
  • "Każdego tygodnia zapewnialiśmy wyżywienie i mieszkanie przeszło 25 000 betelczyków i pomagaliśmy w utrzymaniu ponad 55 000 innych specjalnych sług pełnoczasowych (całe szczęście, że od stycznia wiele z nich zwolniliśmy!)" [12:25]
  • "Pokrywaliśmy koszty ogromnej budowy nowego Biura Głównego. Finansujemy też rozpoczęte (z akcentem na rozpoczęte, te w planach przecież anulowaliśmy) duże budowy i modernizacje Biur Oddziałów." [12:50]
  • "Poza tym na całym świecie zakupiono sporo sprzętu audio i wideo, by na kongresach pod hasłem "Naśladujmy Jezusa!" można było śledzić program na dużych ekranach. Program tych kongresów obejmował 52 filmy i prawie 30 innych nagrań i prezentacji wizualnych — w sumie 80" [13:10]
  • "Ukończono lub prawie ukończono ponad 2000 Sal Królestwa. Średnio jakieś osiem Sal dziennie. Poza tym została zakończona lub rozpoczęta budowa ponad 50 Biur Tłumaczeń." [13:55]
  • Czy to oznacza, że osiągnęliśmy wszystkie nasze cele? Jak pamiętacie, w majowej audycji wspomnieliśmy o gotowości i szczodrości Izraelitów na pustkowiu... (no nie wierzę, on ZNOWU to robi). Cytat z księgi Wyjścia z naciskiem na "każdy, kogo skłaniało serce" i "każdy, kogo pobudził duch" - przynieśli daninę Jehowy. [14:30]
  • "Wyjścia 36:7: 'Okazało się, że materiałów wystarczyło na wykonanie całej pracy, a nawet zbywało'. Czy Izraelici przewyższali nas docenianiem i hojnością? Nie! Jak już powiedzieliśmy, należy się wam pochwała za natychmiastową reakcję na majową audycję. Różnica polega na tym, że Izraelici mieli tylko jeden obiekt do zbudowania. Kiedy został ukończony, potrzeby zostały zaspokojone. My natomiast mamy tysiące rzeczy wymagających dalszego finansowania. Nie jest to jedno dwumiesięczne przedsięwzięcie". (po prostu brak mi słów na to bezczelne wszczepianie w ludzi poczucia winy...) [15:10]
  • "Ciało Kierownicze jest tak skupione na wspieraniu spraw Królestwa w terenie, że na nowo przeanalizowało jak można by wprowadzić oszczędności we wszystkich Biurach Oddziałów i skierować więcej funduszy w teren. Ciało Kierownicze jest absolutnie przekonane, że dzięki tym i innym oszczędnościom w połączeniu z datkami, które nieustannie składacie — będziemy mogli zatroszczyć się o wszystkie potrzeby w terenie." (np. poprzez zwalnianie pionierów specjalnych?) [16:20]
  • Odczytanie wersetów z 2 Tesaloniczan 1:3, 4 w których apostoł Paweł chwali Tesaloniczan za ich wiarę. [17:20] "Jeszcze raz szczerze dziękujemy wam za hojne wspieranie wielkiego dzieła Jehowy w tych ekscytujących dniach ostatnich!" (przeczytany przed chwilą werset nic nie mówił o dawaniu pieniędzy, ale nie szkodzi) [18:15]
  • Wielu mieszkańców terenów skandynawskich nie wierzy w Boga. "Wielu uważa się za ateistów. Jednak zachowanie i profesjonalizm ludu Jehowy wywarły na nich duży wpływ". [19:10]
  • Filmik nt. kongresu w Sztokholmie. Przybyło 50 000 ludzi, "to największe wydarzenie teokratyczne w dziejach Skandynawii. Szukaliśmy odpowiedniego miejsca i znaleźliśmy 'Friends Arena'" (audycja zawiera lokowanie produktu)[19:35]
  • "Wszyscy eksperci twierdzili, że nie da się zorganizować na jednym stadionie programu w czterech językach" (cooo... takie rzeczy robili nawet w Polsce lata temu) [21:10]
  • "Niektórzy starsi głosiciele wstają o 5.30 albo o 6.00 i wsiadają do autobusu, żeby dotrzeć tu na czas." (o tak, kto pamięta to wstawanie bladym świtem, ręka w górę) [21:50]
  • Pracownicy hoteli i biur turystycznych chwalą sobie współpracę z ŚJ. M.in. dlatego, że "mają wiedzę na temat tego jak działa ten biznes" [22:50]
  • Lett: "Bracia i siostry, to dzięki waszym szczodrym datkom możliwe są takie teokratyczne wydarzenia" [24:50]
  • Zakupione zostały ekrany do wyświetlania filmów. "Użyto ich na 167 kongresach regionalnych. Ekrany te są własnością organizacji i wędrowały z jednego kongresu na drugi, pokonując odległość conajmniej dwukrotnie większą od obwodu ziemi" [26:25]
  • "To wszystko nie byłoby możliwe bez waszych datków" [27:15]
  • Podobnie z budową Biura Głównego w Warwick. "Każdego tygodnia przyjeżdża do pomocy setki ochotników. Ale skoro potrzeba tylu ludzi, to jak znajdujemy odpowiednich fachowców do wykonania odpowiednich prac? W całym kraju utworzono specjalne brygady budowlane.". Filmik. [27:50]
  • "Taka specjalna brygada to w zasadzie agencja zatrudnienia" (padłem...). "W tamtym czasie współpracowaliśmy z 11 RKB — to mniej więcej 25 000 ochotników. Wysłaliśmy przeszło 200 000 e-maili, poszukując wykwalifikowanych ochotników z różnych branż" "Czy to nie zdumiewające, że Jehowa wyznacza ludzi, do wykonania dla Niego pracy?" [28:30]
  • "Stwierdziliśmy, że wszyscy chcą jechać, i to jutro. Są naprawdę chętni - gotowi wydać własne pieniądze, poświęcić czas, zapłacić za samolot i zrobić wiele innych rzeczy". [29:35]
  • Opowiada jedna siostra: "Pierwsze, co powiedział mój syn Jess... Od trzech lat marzył o krowie i właśnie kupiliśmy ją jakieś dwa tygodnie temu. Gdy usłyszał, że tatę zaproszono na przyszły miesiąc, od razu powiedział, że moglibyśmy sprzedać tę krowę, żeby zdobyć dla taty pieniądze na samolot" [30:25]
  • "Jeden brat powiedział, że kilka tygodni wcześniej zmarła mu córka, ale chce wybrać się do Warwick, żeby dać prztyczka Szatanowi" [31:30]
  • Nowe zdjęcia (time-lapse) z budowy w Warwick [32:25]
  • "Chociaż wsparcie finansowe jest ważne, to ochotnicy na budowach wiedzą, że same pieniądze nie wystarczą." Brat z Mikronezji opowiada o zdarzeniu, w którym dostrzega ingerencję samego Jehowy [33:50]
  • "Gdyby nie finansowe wsparcie ze strony braci i sióstr, nie mielibyśmy funduszy na te przedsięwzięcia" [34:30]
  • Opowiada Travis Brooks z LDPB (Lokalnego Działu Projektowo-Budowlanego) w Mikronezji: "Szczególnie zapadła nam w pamięć sytuacja w zborze w Rairok. Od lat urządzano tam zebrania w pewnym budynku. Przychodziło 70-90 ludzi. Wielu stało na zewnątrz. Znaleźliśmy więc działkę, ale problem polegał na tym, że władze właśnie zakazały pozyskiwania piasku i korala z oceanu i plaż. A bez tego nie moglibyśmy zrobić betonu. Na wyspie była jedna firma, która miała zapas piasku i kruszywa. Chodziliśmy do nich wiele razy pytaliśmy, czy możemy kupić choćby sześć metrów sześciennych betonu na fundamenty, żeby przynajmniej zacząć budowę. Ale oni ciągle odmawiali. Z nadzorcą budowy postanowiliśmy, że pójdziemy do nich jeszcze raz. Stanęliśmy na parkingu przed tą firmą i zastanawialiśmy się, jak ich przekonać, by sprzedali nam chociaż te sześć metrów. Jeszcze raz się pomodliliśmy, wyszliśmy z samochodu, ale gdy podchodziliśmy do drzwi firmy, pojawił się niebieski pikap i właściwie zagrodził nam drogę. Wyskoczył z niego miejscowy mężczyzna i zapytał: "W czym mogę pomóc?" To był szef firmy. Wyjaśniliśmy naszą sytuację, na co on powiedział: "Jutro będziecie mieli swój beton". Co ciekawe — i w tym właśnie widzieliśmy rękę Jehowy — człowiek ten przyleciał z innej wyspy poprzedniego dnia wieczorem, a wcześniej dość długo go nie było. Zaparkował, porozmawiał z nami, a potem wskoczył z powrotem do auta i odjechał. Zastanawialiśmy się, dlaczego w ogóle tam stanął. [...] Prace posuwały się naprzód i doszliśmy do etapu, kiedy musieliśmy nawieźć ponad 60 metrów piasku — na wyspie, na której go nie było. Znowu modliliśmy się w tej sprawie. Ponownie przeczesaliśmy wyspę, szukając piasku do sprzedania — ale na próżno. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się z nadzorcą budowy przy sklepie, żeby coś kupić i zaczęliśmy rozmawiać ze sprzedawcą. Opowiedzieliśmy o swoich kłopotach, a on zapytał: "Ile wam potrzeba tego piasku?" Przyznaliśmy, że dość dużo, bo 60 metrów, a on na to: "U mnie na podwórku leży prawie 70 metrów. Nie mam co z nim zrobić. Z chęcią wam go odstąpię." Kolejne doświadczenie z wyspy Yap opowiada o tym, jak tajfun zmierzał w kierunku budowy, ale w ostatniej chwili skręcił i nie było żadnych uszkodzeń. (to interesujące jak Jehowa potrafi zatroszczyć się o beton i piasek na budowę nowych Sal Królestwa, a nawet zmienić bieg burzy idącej w ich kierunku w Mikronezji, ale z jakiegoś powodu nie potrafi powstrzymać huraganu, który na Filipinach zniszczył kilka Sal Królestwa, grzebiąc przy tym 40 osób żywcem w jednej z nich. Może bracia z Filipin byli za mało szczodrzy?) [34:45]
  • "Błogosławieństwo Jehowy jest najważniejsze. Dzięki temu na żadnym etapie budowy nie pojawi się przeszkoda, której nie dałoby się pokonać. Widzieliśmy to wiele razy." (my też to widzieliśmy w Polsce - z błogosławieństwem Jehowy miało być wybudowane Biuro Tłumaczeń w Warszawie, budynek kupiony, a projekt wstrzymano) [40:50]
  • Lett: "Nasze datki odgrywają ważną rolę ..." (ktoś liczy ile razy już wspomnieli o dawaniu datków w tym programie?) [42:00] Zdjęcia z przykładami starych, zniszczonych sal (głównie w biednych krajach), które zastąpionych nowymi [42:20]
  • Lett: "Z naszych datków finansuje się..." (...brak komentarza) [44:30]
  • "Od maja zeszłego roku comiesięczne audycje telewizji JW Broadcasting są dostępne w wielu językach. Wasza reakcja drodzy bracia i siostry, to głośny okrzyk wyrażający wdzięczność wobec Jehowy![44:50]
  • Za kulisami - jak produkuje się i tłumaczy audycje JW Broadcasting [45:10]
  • Fragment transkryptu z majowej audycji JW Broadcasting (ciekawe, że wybrali właśnie audycję i fragment o "dawaniu Jehowie tego co mamy wartościowe") [47:25]
  • Japońska rodzina (i inne) nie posiadają się z zachwytu, że mogą oglądać JW Broadcasting po japońsku. "To telewizja, którą można oglądać bez obaw!"[48:15]
  • Film z japońskiego Betel - "kilka sióstr śpiewa, jak bardzo kochają służbę w tym miejscu" (zobacz fragment).[49:10]
  • Historia Steve'a Gerdes z USA, którego życie za młodu legło w gruzach, ale w końcu odnalazł cel w życiu w organizacji Jehowy. Jego rodzina była religijna, czytał biblię, uczęszczał do szkoły gdzie były zajęcia o Biblii. "Mimo to czegoś mi brakowało". W wieku 15 lat spadł z drzewa i stał się sparaliżowany od szyi w dół, ale z czasem odzyskał siłę w rękach. Potem udał się na studia, a w akademiku zetknął się z narkotykami, alkoholem, niemoralnością (kadr z filmu). Lata później został z żoną zaproszony na zebranie, gdzie prowadzący zebranie go ciepło przywitał. "Nie pamiętamy niczego z programu zebrania, ale nigdy nie zapomnimy tego przywitania". Rozpoczęli studium. "Znikło dręczące mnie uczucie pustki. Przestaliśmy skupiać się na sobie."[50:30]
  • Lett: "Brat gerdes usługuje jako starszy od 25 lat, a od 13 lat jest pionierem stałym" [56:55]
  • "Chociaż przez swoje datki możemy ofiarować coś Jehowie, to bardzo ważne jest też dawanie swego czasu i sił" (...serio?) [57:10]
  • Teledysk zatytułowany "Oddaję Ci bezcenny dar", opowiadający o tym jak rodzice wzorem Anny oddają swoje dzieci na służenie Jehowie [58:00]
  • Lett: "Chcemy jeszcze raz was wszystkich pochwalić za waszą szczodrość. W tej audycji mogliśmy zobaczyć co udało się nam osiągnąć dzięki ofiarowanym środkom" (ok, ok, zrozumieliśmy, potrzeba nadal więcej kasy)[1:02:10]
  • Pozdrowienia z budowy Sali Królestwa w USA, gdzie bracia za darmo otrzymali działkę pod budowę o wartości 40 tysięcy dolarów. [1:03:00]

Do zobaczenia za miesiąc ;D.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2016, 16:44 wysłana przez M »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:00 »
JW Broadcasting—wersja uproszczona
"Oglądamy to, żebyś ty nie musiał"

STYCZEŃ 2016


Instrukcja: W kwadratowych nawiasach np. [05:10] podano minutę i sekundę w której została poruszona dana myśl, jesli ktoś chce to odszukać w materiale. Cały poniższy tekst jest opisem, parafrazą, albo cytatem pochodzącym z filmu (cytaty umieszczam w cudzysłowach). Moje komentarze są zaznaczone na bordowo.

Obejrzyj całość (jeśli nie szkoda ci marnować czasu tak jak ja) po polsku tutaj.

Streszczenie:
  • Kolejna wizja artystyczna Jezusa w wydaniu grafików z Brooklynu. Także: Lett dopisuje brakującą część Biblii przedstawiając rozmowę Jehowy z Jezusem podczas dawania Jezusowi zadania przyjścia na Ziemię.[03:00]


To mnie rozwaliło :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:01 »
Ty się M wyeksploatujesz i nigdy nie zrobisz tego Archiwum jak będziesz komentował wszystkie słowa CK. ;)


Offline M

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:05 »
Ty się M wyeksploatujesz i nigdy nie zrobisz tego Archiwum jak będziesz komentował wszystkie słowa CK. ;)

Zrobię zrobię, nawet dzisiaj w nocy robiłem ;)


Offline Dietrich

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:09 »
Dzięki M za kawał dobrej roboty. Podziwiam Cieie, że masz siłę i samozaparcie śledzić to wszystko na bieżąco.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:13 »
Socjotechnika - level high  ;D

Cały czas pętla: "dziękujemy za datki" - "zobaczcie, jak spożytkowaliśmy wasze pieniądze" - "zobaczcie jakie wielkie są jeszcze nasze potrzeby" - "pochwała za datki" - ewentualnie przykład "ofiarodawcy".

Jak widać, działa bezbłędnie  :)

Tylko, że... promując jworg-a zanikać będzie tradycyjne głoszenie, studia biblijne, itp. Zastąpi je jotwuorg.
Co za tym idzie, zaniknie potrzeba zgromadzania się w salach królestwa, a pozostanie tylko kilka w roku spędów celem budowania poczucia siły, przy stale malejącej liczbie członków.

I tak - mam nadzieję potoczą się losy WTS-u. ;D

Amen  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:43 »
Wiecie co, zauważyłem pewną prawidłowość.
Zarówno w tym, jak i poprzednim brodcastingu,
(oba o datkach) S.Lett sciągnął z palca olbrzymi sygnet,
jaki miał w wielu innych audycjach





Widać zdaje sobie sprawę z tego, jak to jest odbierane.
I gdy mówię o pieniądzach, to pokażę jaki sam jestem skromny...

Jakie to obłudne...
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2016, 13:46 wysłana przez Abba »


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:51 »
Ja tylko ten sygnet widzę. :)
jakoś tak się rzuca w oczy. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń, 2016, 13:53 »
Brawo M!
Mam pokarm na czas jeszcze słuszniejszy niż tresowane owieczki!


Offline sajmon

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń, 2016, 14:29 »
Co to za błazen ten S.Lett ? Jak można mu w cokolwiek wierzyć?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń, 2016, 14:35 »
Co to za błazen ten S.Lett ? Jak można mu w cokolwiek wierzyć?

nie bluźnij. On jest namaszczony.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń, 2016, 14:37 »
Co to za błazen ten S.Lett ? Jak można mu w cokolwiek wierzyć?

Uważaj na słowa, to żaden błazen, to jeden z przywódców Świadków Jehowy, przyszły współwładca u boku Chrystusa, który będzie w takich jak Ty i ja naparzał z łuku jadąc na białym koniu ;D.



Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń, 2016, 18:56 »
Uważaj na słowa, to żaden błazen, to jeden z przywódców Świadków Jehowy, przyszły współwładca u boku Chrystusa, który będzie w takich jak Ty i ja naparzał z łuku jadąc na białym koniu ;D.


    On mi tu przypomina Zygmunta Broniarka :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


od-nowa

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń, 2016, 19:33 »
Okropne, gdy wspomnę o tym jak wierzyłam, że namaszczeni  z CK będą  rządzić i sądzić z nieba. Jaka teraz przyjemność być uwolnioną od tej bzdury.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2016, 19:36 wysłana przez od-nowa »


Offline Fantom

Odp: JW Broadcasting - audycja ze stycznia 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Styczeń, 2016, 19:48 »
 Miejsca w niebie już są zajete przez innych świetych z innego kościoła.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s