Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie jest grób sędziego Rutherforda?  (Przeczytany 9463 razy)

Offline Roszada

Odp: Gdzie jest grób sędziego Rutherforda?
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Sierpień, 2018, 10:55 »
Cytat z artykułu:

"Prezes Towarzystwa Strażnica J. F. Rutherford zmarł 8 stycznia 1942 roku. Było sporo zamieszania w kwestii jego pochowania, ale w końcu spoczywa prawdopodobnie w zbiorowej kwaterze cmentarnej Towarzystwa Strażnica.

Czytaj więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/dwie-rozne-wypowiedzi-hazel-burford-o-losie-j-f-rutherforda-po-smierci,1118.htm"

Chciałbym zaznaczyć, że mój artykuł weryfikuje najbardziej nieprawdopodobne spekulacje czy tezy na temat pochówku Sędziego.
Przywołuję też amerykańską Wikipedię.
Julia więc nie czytała wcale tego artykułu, skoro ma pretensje, że ja jej nie przywołuję.
Cytuj
    Nie ma tam jednak indywidualnego nagrobku J. F. Rutherforda i nie istnieje jakiś opis ceremonii pogrzebowych, jak podano w przypadku C. T. Russella (cała polska i angielska Strażnica z 1 grudnia 1916 r.), A. H. Macmillana (ang. Strażnica 01.10 1966 s. 608), F. Franza (patrz poniżej), czy innych prezesów, lub członków Ciała Kierowniczego.

Interesujące jest to czemu Sędziego Rutherforda chowano „o wschodzie słońca”. Tak jakby nikt nie miał wiedzieć o tym pogrzebie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Franklin_Rutherford#Death_and_burial
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2018, 10:57 wysłana przez Roszada »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Gdzie jest grób sędziego Rutherforda?
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Sierpień, 2018, 12:40 »
Cóż Roszado dodać, przywołane przez Ciebie, wypowiedzi Strażnicy potwierdzają jedną jedyną PRAWDĘ, wszystko co podają jest mąceniem w umysłach ciemnego ludu, ich ludu, nawet w tak prostej sprawie jak pochówek, brak jednoznacznej jasnej informacji, ponieważ podźwięk ukazuje coś innego. Ich cel, MĘDRCÓW Z WARWICK ;D jest jeden, pomnażać, pomnażać, pomnażać majętność pana, który siedzibę ma w Warwick. Pedofile bez skrupułów, będący współudziałowcami ohydnych praktyk, liczy się tylko kasa. I wielość sposobów marketingowej gry, w docieraniu do coraz to nowych pachołków, by  ci przyprowadzali kolejnych z kasą a ci następnych, przecież wciąż budują nowe sale królestwa, to że sprzedają cisza, a nóż ktoś by coś zaczął węszyć.
3000 sal królestwa do zbycia, dobre. Zapytałem żonę aktywistkę, czy coś o tym wie, "nie nic" rzekła, mają wyłączone patrzenie panoramiczne by widzieć tylko tunel, tam boków brak.
 Fajnie że wrzucimy trochę informacji, kolejnych informacji, w akcji z ulotkami, świetna sprawa, ogólnie w społeczeństwie brak informacji o tej sekcie. :) PRAWDZIWEJ INFORMACJI, Z DRUGIEJ STRONY, sami często piszą, mówią, medal ma dwie  strony.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2018, 12:43 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline julia7

Odp: Gdzie jest grób sędziego Rutherforda?
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Sierpień, 2018, 18:43 »
Jak zwykle jajko chce być mądrzejsze od kury. ;D
USA wiki nie ty odkryłaś, a ja korzystam z wszelkiego materiału.
Linka dałem nie dla ciebie, ale dla ludzi.
Nie musisz komentować tego co nie dla ciebie.

Ty jak sroka łapiesz co popadnie, a ja metodycznie rozgrywam temat, gdy piszę artykuł. Na forum to tylko zabawa i zajawka.
Nie zapalaj się bo i tak znikniesz zaraz z forum, jako gwiazdka jednego sezonu. ;)

Wyjaśnie Ci kilka kwestii, drogi sępie.
1) Też jestem człowiekiem, więc link był też do mnie/ 2) W tym metodycznie napisanym artykule ani słowem nie zająknąłeś się o miejscu pochówki, które jako oficjalne podają klepsydry. Myślę, że dlatego, że gromadzisz te źródła, a ich nie czytasz (nieznajomość angielskiego jest powodem). 3) Nie wrzuca się suchych linków. To niepoważne. 4) Wiem, że Forum to Twoje życie. Jak mówiłam - masz prawo wierzyć i propagować te śmieszne fantasmagorie. Mnie one śmieszą, bo zwyczajnie są to jakieś niepotwierdzone opinie, teorie spiskowe. Każdy rozsądny człek to widzi, że te opinie to stek bzdur i mitów.


Offline Roszada

Odp: Gdzie jest grób sędziego Rutherforda?
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Sierpień, 2018, 18:50 »
Artykuł nie jest o pochówku.
Ma tytuł:

Dwie różne wypowiedzi Hazel Burford o losie J. F. Rutherforda po śmierci


Pogrzeb jest potraktowany marginalnie.
Leżących się nie kopie, jeśli są zakopani. ;)

W nagrodę za 'znęcanie się' nade mną ściągam Ci ignora, bo czasem mądrze piszesz, ale nie w tym wątku. :)
Cytuj
Forum to Twoje życie
Otóż nie. Moje życie to artykuły i dociekania.
Forum jakby znikło to bym innym mniej pomagał, ale sam bym miał więcej czasu na pisanie, czytanie i inne rzeczy
Forum mnie męczy. :-\